V Česku se prodává pizza za 10 000 Kč: Co na to říct, snad jen dobře už bylo

Při pohledu na desetitisícovou částku za pizzu jistě nejeden zákazník přemýšlel, zda se náhodou nejedná pouze o špatný vtip.

i Zdroj fotografie: Pannet / Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Pizza je oblíbeným jídlem mnoha Čechů. Tento původně italský pokrm si řadu z nich získal nejen pro rychlou přípravu a obrovské množství různých variant, ale také pro svou příznivou cenu. Není se tak čemu divit, že mnozí byli šokováni z toho, že se v Česku prodává i pizza za 10 tisíc korun.

Realita, nebo žert?

Tato přemrštěná částka se objevila v pražské tržnici v Holešovicích, kde se konala akce zaměřená na italskou kuchyni a kulturu. Neuvěřitelných 10 tisíc korun zde pak v jednom ze stánků chtěli překvapivě za pizzu Hawai, píše web PrahaIN. Ta přitom svou cenovkou výrazně převyšovala i všechny jiné nabízené pizzy. Většina ostatních druhů zde totiž stála okolo 250 korun.

iZdroj fotografie: Dezidor / Creative Commons / CC-BY-SA
Pizza předběhla řízek i smažák, před ní je jen svíčková

Proč se tedy stánek rozhodl zrovna tento kontroverzní druh pizzy takto ocenit? Podle webu PrahaIN tím chtěli prodejci vyjádřit „svůj názor na tradičně značně nepopulární pizzu Hawaii s ananasem“. Evidentně šlo tedy o vtipný výstřelek, který měl za cíl spíš pobavit, než vydělat peníze.

Pizza nemusí být drahá

Jak píše jeden z cestovatelů na serveru SeznamMédium, v Itálii lze i v dnešní době koupit pizzu z kvalitních surovin za pouhá 3 eura, což je v přepočtu jen asi 74 korun. Pizzy se šunkou či více druhy sýra pak sice mají cenovku již o něco vyšší, stále však do 100 korun. To se ale zdaleka nedá říct o Česku, kde podle webu SeznamMédium ceny začínají kolem 200 korun. A to i za tu nejjednodušší pizzu „která se té italské alespoň blíží“.

Polévka v restauraci za 640 Kč: Levně už nebude, připravte se

V Česku si navíc lidé v restauracích zdaleka nepřiplatí jen za pizzu. Jak již dříve informovaly Události247, ve vybraných podnicích lze narazit na skutečně vysoké částky. Příkladem je zákusek za 220 korun nebo polévka za více než 600 korun. Nejeden člověk si tak při pohledu na tyto částky dost možná pomyslí, že dobře už bylo.

Kolik peněz byste byli v dnešní době ochotni zaplatit za dobrou pizzu? Napište nám do komentářů pod článkem

Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Aleš Peterka
Autor článku

Aleš Peterka

Nadšenec do spotřebitelských a regionálních témat. Za svou primární oblast zájmu v rámci zpravodajství považuji hlavně informovat lidi o nekalých praktikách prodejců.

Zobrazit další články