V mouce z Kauflandu se našli brouci. Lidé mohou mít výrobek stále doma

V poslední době se množí záchyty, kdy se v prodejnách potravin, nebo přímo v potravinách vyskytují škůdci.

i Zdroj fotografie: Pohled 111 / Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Na Událostech247 jsme nedávno psali o tom, že Státní zemědělská a potravinářská inspekce nedávno přinesla poměrně znepokojující informaci. Při kontrole v maloobchodní prodejně potravin Albert Hypermarket v ulici Petra Bezruče v Kladně totiž našla myší trus a ohryzané potraviny. Nejedná se však o ojedinělý záchyt.

Podobných záchytů je mnoho

Loni v září se inspektoři vydali do prodejny Kaufland v Pardubicích. Jak jsme upozornili, také v tomto obchodě se vyskytoval myší trus. Myši tam dokonce běhaly mezi regály a okusovaly zboží. Čistá nebyla ani podlaha a regály, ve kterých byly potraviny uskladněny. Podobně dopadla i kontrola v maloobchodní prodejně potravin Albert Hypermarket v ulici Petra Bezruče v Kladně. Také tam byl myší trus a ohryzané potraviny.

V jednom z obchodů řetězce Billa se našel myší trus. Prodejna je opět otevřená

Události247 upozornily také na to, že Státní zemědělská a potravinářská inspekce musela nechat před několika lety uzavřít obchodní dům řetězce Tesco v Aši, protože tam došlo k zásadnímu porušení hygienických předpisů. Inspektoři na mnoha místech v prodejně našli myší trus. Psali jsme i o tom, že kvůli výskytu myšího trusu a dalších stop po přítomnosti hlodavců uzavřela před časem krátce Státní zemědělská a potravinářská inspekce prodejnu Penny Market ve Vrchlabí.

Mouka prolezlá škůdci

Nechutný záchyt měli inspektoři také v obchodním řetězci Kaufland, konkrétně v prodejně v Zábřehu. Kontrolovali tam mouku, kterou by si zákazníci určitě koupit nechtěli. Na obalu této potraviny se totiž vyskytovali živí škůdci a viditelné stopy po jejich činnosti. Výskyt brouků byl zjištěn na primárních obalech potraviny a uvnitř obalů pro přepravní balení. Inspekce o tom informovala na svém webu Potraviny na pranýři.

iZdroj fotografie: SZPI
Uvedený výrobek by lidé neměli konzumovat

Konkrétně se jednalo o výrobek FREEE Brown bread flour, balení 1 kilogram, s datem spotřeby 19. 2. 2024. Lidé by tedy tuto mouku mohli mít ještě doma. „No je to opravdu hrozné, občas se mi stane, že mám doma v mouce třeba moly, ale teď si říkám, že si to možná takto nosím už rovnou z obchodu. A to by měla být hnědá mouka zdravá,“ řekla Událostem247 paní Evženie z Tišnova.

Diskuze Vstoupit do diskuze
126 lidí právě čte
Aleš Peterka
Autor článku

Aleš Peterka

Nadšenec do spotřebitelských a regionálních témat. Za svou primární oblast zájmu v rámci zpravodajství považuji hlavně informovat lidi o nekalých praktikách prodejců.

Zobrazit další články