Už jste se někdy v supermarketu setkali s tím, že bylo zboží vzhůru nohama? Jde o důležitou zprávu pro všechny zákazníky.
V supermarketech se častokrát můžeme setkat hned s několika zajímavými jevy. Mnohokrát můžeme narazit například na nekvalitní produkty, nebo jak již redakce Událostí247 zmiňovala, tak i falešné slevy. Za ty jsou sice supermarkety pokutovány, ale ani to jim nezabrání pokračovat v jejich vytváření. Aby toho nebylo málo, teď přichází další zajímavá novinka, která se týká především obchodů v Evropě. Mnoho produktů v regálech je totiž vzhůru nohama a ne, nejde o chybu v jejich skladování, ale o důležitou zprávu všem zákazníkům.
Produkty vzhůru nohama
Představte si, že si jdete nakoupit do supermarketu a při procházení regálů narazíte například na otočenou plechovku fazolí. Asi by to ve vás žádné výrazné emoce nevyvolalo a pravděpodobně byste si pomysleli, že si ji některý zákazník prohlédl a následně ji špatně vrátil do regálu. No, pravda je trochu jinde. Na tento případ upozornil německý deník Frankfurter Rundschau, který zjistil, že nejde o žádnou chybu ve vystavování produktů v regálech, ale o důležitou zprávu pro zákazníky.
Za tímto netradičním jevem stojí hnutí, které postupně získává popularitu po celé Evropě. Na sociálních sítích se objevují fotografie, na kterých jsou konzervy, sýry či sladkosti vystavené dnem vzhůru. Příkladem mohou být plechovky fazolí Heinz, krabičky smetanového sýra Philadelphia nebo obrácené čokoládové tyčinky Twix. Tento fenomén je spojen s iniciativou „Nakupujte z EU“, která podporuje evropské výrobky. Jak redakce Událostí247 zjistila, na online fóru Reddit dokonce existuje komunita podporující toto hnutí a tvoří ji 180 000 členů z celé Evropy.
Co to má znamenat
Hnutí „Buy from EU“ si klade za cíl zvýšit povědomí o evropských alternativách k americkým značkám. Založila jej marketingová manažerka Laura Catz z Rumunska a postupně si získává tisíce příznivců. Na platformě Reddit už má tato komunita více než 180 000 členů. Součástí iniciativy je i online adresář Go European, který byl financován z darů a pomáhá lidem snadněji najít evropské produkty.
Samotná zakladatelka zdůrazňuje, že se nejedná o bojkot zahraničního zboží, ale o snahu ukázat spotřebitelům možnosti, jak podpořit místní ekonomiku. Takže pokud v obchodě narazíte na otočené výrobky, už víte, že nejde o chybu – je to součást vzkazu, který vybízí k podpoře evropského trhu.
Už jste se někdy s něčím takovým setkali?


