Řidiči by si měli dát v aktuální uspěchané době velký pozor na svá auta. Jinak snadno mohou přijít o pořádný balík peněz.
Upozorňujeme čtenáře, že následující text a komentář je publicistickým článkem, který obsahuje soukromý názor autora.
Vlastnění auta přináší mnohé výhody, například možnost dopravit se v pohodlí kdykoli a kamkoli. Tento luxus si však bere svou daň v podobě nemalých výdajů na pohonné hmoty, servis vozu či další nezbytnosti. Kromě toho se pak musí majitelé aut potýkat také s celou řadou nástrah. Jednou z nich je riziko vykradení vozu či jeho kompletního odcizení. V poslední době totiž opět gangy zlodějů útočí ve velkém, přičemž škody se klidně mohou vyšplhat i do vyšších statisíců korun.
Nebezpečí hrozí majitelům všech aut
Někteří by si mohli myslet, že když mají nový vůz, jen tak někdo si na ně nepřijde. Není tomu ale tak. Události247 například psaly o tom, že mnozí zloději mají v oblibě vykrádání právě moderních aut s takzvaným keyless systémem, který umožňuje otevírání a startování automobilu bez fyzického použití klíče. To ale není všechno.
Web Policie České republiky varuje, že v poslední době roste počet případů krádeží vozidel na parkovištích, zejména v Praze. Zloději mohou takto způsobit škody dosahující i více než tři čtvrtě milionu korun. Majitelé aut tak v případě neopatrnosti rázem mohou přijít klidně i o zmíněných 750 tisíc korun.
Zloději využívají předvánoční shon
Prosinec je klasicky čas předvánočního nákupního ruchu, kdy je mnoho lidí ve spěchu. To je pro zloděje ideální příležitost, jak využít této neopatrnosti řidičů a jejich auto vykrást. Využívají k tomu přitom celou řadu technik. Události247 například v minulosti psaly o případech, kdy řidiče rozptýlí umístěním PET lahve na kolo. Nyní by si však měli majitelé aut dávat pozor na jiný druh krádeží.
Policisté na svém webu upozorňují, že aktuálním trendem mezi zloději je používání rušiček signálu. Tato přenosná zařízení umí dočasně rušit signál vysílaný z dálkového ovladače. Zloději tak s tímto zařízením mohou snadno ovlivnit zamknutí vozidla ve chvíli, kdy se majitel auta vzdaluje a snaží se vůz v rychlosti zamknout na dálku. Díky tomu následně lupiči vniknou do stále neuzamčeného auta a vykradou ho.
Jak ale policisté informují, této nepříjemnosti lze velmi snadno zabránit. „Stačí, abyste si po uzamčení pečlivě zkontrolovali uzamčení svých vozidel a nenechávali v nich viditelně nic, co by tyto nenechavce mohlo lákat,“ dodává web Policie.