Kohoutková voda v restauraci za 5 000 Kč: Čeští hospodští už se dočista pomátli. Za tohle jim někdo opravdu zaplatí?

O přestřelených cenách některých jídel vás na Událostech247 informujeme poměrně často. Teď to však jedna restaurace opravdu přehnala.

i Zdroj fotografie: Ka23 13/ Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Informovali jsme třeba o tom, že na Lipně v jedné z vyhlášených restaurací si mohli strávníci dopřát květákový steak. Ten se tam prodával za těžko uvěřitelných 530 korun. Steak z hovězí svíčkové pak vyšel na necelou tisícovku. Rekordní ceny se však týkají i běžných potravin. Psali jsme například o rohlíku za 60 korun, který se prodával v krkonošské Luční boudě.

Smažák za více než 500 Kč zákazníky neodradil

Popsali jsme také příběh kuchaře, kterého nebavilo neustále chystat jen smažený sýr, který je přitom jedním z nejoblíbenějších jídel v Česku. Pan Aleš pracoval v několika restauracích, které nabízejí hostům jídla za lidovější ceny. Protože smažák šel na dračku, už ho to nebavilo a aby zákazníky přiměl dát si něco jiného, na dva dny ho prodával s dvojitými hranolkami za 505 korun s dvojitou porcí hranolek. Byl však v šoku, když se celá várka prodala.

Žena šla do vyhlášené restaurace a málem ji trefil šlak. Vše bylo v pořádku do doby, než jí přinesli účet

Víte od nás i to, že někdy mohou zákazníci narazit v obchodě u zboží na cenovku, která jim doslova vyrazí dech. Přesně to se stalo starší zákaznici, která nakupovala v obchodním řetězci Lidl v Praze. Ženu zaskočilo, že u balení Granka o hmotnosti 400 gramů byla cenovka 154 korun. Myslela si, že se jedná o chybu a prodavačky cenovku zaměnily. Ty ji však ujistily, že uvedená cenovka je naprosto v pořádku. Cena se tak zvedla o několik desítek korun a Granko tak už není pro každého.

Voda z kohoutku za tisíce korun

Co když si ale nemůžete v restauraci dopřát obyčejnou vodu z kohoutku, protože její cena je neskutečně vysoká? Ceny v restauracích se mění třeba i podle toho, jestli se zrovna nekoná nějaká větší akce. „Pamatuji si, že když u nás ještě bývala velká cena silničních motorek, tak se v restauracích najíst prostě nedalo. Přijela spousta cizinců a to se také promítlo v jídelních lístcích, kde šly ceny prudce nahoru,“ popsal Událostem247 pan Roman z Brna. To samé se stává třeba také v Praze. Ceny se zvedly, když nedávno na Letné hrála Sparta s Liverpoolem.

iZdroj fotografie: 247homerescue / Creative Commons / CC-BY-SA
Většina restaurací nabízí hostům kohoutkovou vodu zadarmo

Jeden z barů v centru Prahy se na příjezd anglických fanoušků dobře připravil a vytvořil pro ně speciální menu, píše web PrahaIN. Nejvíc však redaktory zaujal takzvaný Kop-Out, což je podle popisu malá voda z kohoutku za 5 000 korun. „Je to sranda. Kop je tribuna v Liverpoolu, ale když řeknete v Anglii cop out, tak to znamená, že se něčemu vyhýbáte, třeba chcete jen nealko. Tak jsme dali vodu z kohoutku za pět tisíc korun,“ popsal pro PrahaIN manažer baru.

Co si o podobné ceně myslíte vy? Zaplatili byste? Napište nám to dolů do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články