Všemi oblíbená zelenina z obchodu je extrémně nebezpečná. Obsahuje totiž něco, co v ní být rozhodně nemá. Lidé ji nesmí jíst

I když jsou ovoce a zelenina obecně považovány za zdraví prospěšné, v poslední době to moc neplatí.

i Zdroj fotografie: Martin Dvořák pro Události247
                   

Velkým problémem bývají pesticidy, kterým se v jídle bohužel nevyhneme. Používají se k prevenci, regulaci a ničení škodlivých organismů nebo nemocí, jak Události247 psaly nedávno. Víte od nás také o tom, že ve Valašském Meziříčí prodávali balenou karotku, ve které byl dvojnásobně překročen maximální limit reziduí pesticidu linuronu.

Většina zboží se dováží z ciziny

I když se bakterie nebo viry se vyskytují většinou v mase či mléčných výrobcích, psali jsme, že se nedávno nebezpečný virus objevil také  v jahodách. Konkrétně byly nakažené virem způsobujícím žloutenku. Jak uvádí web Bezpečnost potravin, mezi typické příznaky patří nevolnost, bolest kloubů a v neposlední řadě také vysoké teploty. Závadné jahody z Maroka se prodávaly v polských prodejnách obchodních řetězců Biedronka a Redenberg.

Na pultech obchodů se nedávno prodávala nechutná potravina. Máte ji doma? Hrozí obrovské zdravotní problémy

V českých obchodech se prodávaly také zdraví nebezpečné ředkvičky. Zatímco dříve jsme byli zvyklí, že si tuto běžnou zeleninu pěstujeme třeba doma a tudíž pochází z České republiky, v poslední době se běžná zelenina dováží většinou spíš z ciziny. Kontrola Státní zemědělské a potravinářské inspekce vyrazila do prodejny Čedar v Opavě a odebrala tam vzorek ze svazku ředkviček. Informuje o tom na svém webu Potraviny na pranýři.

Lepší snad bude to ani nejíst, říká zákazník

Ředkvičky byly původem z Itálie a lidskému zdraví rozhodně neprospěly. Ukázalo se totiž, že obsahovaly více než pětinásobně vyšší množství reziduí pesticidu paclobutrazol, než je povolený limit. Pesticidy, které se v našem těle postupně nahromadí, mohou mít například negativní vliv na naši nervovou soustavu a v extrémních případech může dojít dokonce až k trvalému a nezvratnému poškození mozku. Některé druhy pesticidů mohou také narušit hormonální systém.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Zeleninu si každý den kupuje velká spousta lidí

Pesticidy lidské tělo neumí odbourávat, a proto se mohou nahromadit. Z několika klinických studií vyplynulo, že omezení konzumace potravin s vysokým obsahem pesticidů a jejich nahrazení potravinami z ekologického zemědělství dochází ke zlepšení plodnosti nebo snížení rizik při porodech, informoval o tom Ekolist. „Jako zákazníci nemáme při koupi takového zboží v obchodech šanci zjistit, zda není zboží plné pesticidů. Už si ale říkám, že snad ovoce a zeleninu ani jíst nebudu,“ řekl Událostem247 pan Honza z Jihlavy.

Koupili jste si někdy v obchodě závadnou potravinu? Pokud ano, co jste s ní udělali? Napište nám do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články