Všichni tito Češi dostanou v práci přidáno tisíce Kč. Zjistěte, zda zaměstnavatel přidá letos i vám

V poslední době výrazně rostou nejen ceny potravin, ale také náklady na energie a další nezbytné výdaje. Pro některé rodiny je to za hranicí únosnosti.

i Zdroj fotografie: Daniel Procházka pro Události247
                   

Někteří zaměstnavatelé se proto rozhodli na tuto situaci reagovat a svým pracovníkům vyšli vstříc a zvedli jim platy. Na Událostech247 jsme psali například o tom, že od letošního dubna narostou mzdy zaměstnanců řetězce Albert. Provozním pracovníkům na prodejnách se výdělky zvýší minimálně o 8,5 procenta, v průměru pak o 10 procent. 

Mzdy zaměstnancům zvedají skoro všechny obchodní řetězce

Polepší si tak nejen prodavači, ale i skladníci, pekaři a zaměstnanci na vedoucích pozicích. Svým pracovníkům finančně přilepší také například obchodní řetězec Lidl. Jak psaly Události247, zde se mohou lidé těšit na přídavek ve výši alespoň 2 tisíc korun. Stejně tak dostanou přidáno zaměstnanci Tesca. „Já pracuji v Lidlu už deset let a je pravda, že peníze se mi zvyšují postupně. Oproti některým kamarádkám, které mají jiná pracovní místa, si však nemůžu stěžovat,“ řekla Událostem247 paní Majka.

Tito čeští zaměstnanci dostanou v práci odměnu 12 000 Kč. Máte na peníze nárok i vy?

Aktuálně láká Lidl na nově otevřené pozice pokladních se smlouvu na dobu neurčitou, s předem definovanými nárůsty mzdy. Nástupní mzda je 34 tisíc korun, po 1. roce 35 100 a po 2. roce 36 200 korun. Po 3 letech si zaměstnanec vydělá 37 300 korun a k tomu patří ještě motivační bonus až 12 tisíc korun za rok podle výše úvazku a postupný nárůst dovolené z 25 dní na 30 dní za rok během pěti let, informuje Kupi. „To je teda o dost víc, než si vydělám já,“ říká paní Anna. Která pracuje v regionálním rádiu.

Pracovat v obchodě se dnes už vyplatí

Na své si už od příštího měsíce přijdou také zaměstnanci řetězce Billa. Ten totiž od 1. dubna zvýší průměr základní mzdy svých zaměstnanců o 4 procenta. Základní nástupní mzda pro pozice pokladních a obchodních asistentek se tak posune na 27 tisíc korun, píše web Kupi. Od 1. dubna Billa také zvedne stravenkový paušál pro své zaměstnance, a to z 55 na 70 korun. Celkově tak společnost do svých pracovníků investuje dalších 100 milionů korun.

iZdroj fotografie: Daniel Procházka pro Události247
Pokladní většiny obchodních řetězců dostávají v poslední době přidáno poměrně často

Pozadu nezůstává ani obchodní řetězec Penny a motivuje své zaměstnance výrazným navýšením mezd a posílením systému benefitů. Od března došlo ke zvýšení mezd pro téměř sedm tisíc zaměstnanců, s nástupní mzdou pro pokladní od 29 300 korun, píše Kupi. Zvyšuje se také příspěvek na penzijní spoření a firma investuje také do vzdělávání. Navíc se firma snaží zjednodušit přijímací procesy a zlepšit podmínky na pracovišti, což zahrnuje i rekonstrukce denních místností, šaten a sprch pro pracovníky logistiky.

Kdy jste naposledy dostali v práci přidáno vy? Podělte se o to s námi v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Daniela Beránková
Autor článku

Daniela Beránková

S praxí z oblasti médií mám letitou zkušenost, především v menších městských periodických časopisech. Editaci textů se věnuji přes deset let. Nyní své znalosti a zkušenosti uplatňuji na Událostech247.

Zobrazit další články