Za nesprávné nabíjení telefonu hrozí pokuta až 100 000 Kč. Policie nebude mít v podobných případech žádné slitování

Mobilní telefon má dnes naprostá většina Čechů. Ne všichni ale ví, jaké jsou ty nejlepší způsoby pro jeho nabití a v čem případně spočívají rizika.

i Zdroj fotografie: Santeri Viinamäki/ Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Možností, jak si v dnešní době nabít telefon, je skutečně mnoho. Kromě běžných zásuvek je to možné také v mnoha prostředcích hromadné dopravy či dalších veřejných místech. Ne vždy je to však povoleno. Na vlastní kůži se o tom před časem přesvědčil muž, kterému za nedovolené nabíjení telefonu hrozila pokuta 100 tisíc korun.

Nabíjení telefonu se může prodražit

Jak píše web CNN Prima News, muž se rozhodl pro nabíjení svého telefonu v Praze využít skutečně netradiční způsob. Zařízení chtěl totiž připojit k lampě veřejného osvětlení. Podle svých slov byl muž vyučený elektrikář a věřil ve své schopnosti. Přivolaní policisté však byli opačného názoru.

Nabíjíte si telefon tímto způsobem? Policie vám za to bez diskuzí udělí pokutu až 100 000 Kč

iZdroj fotografie: Martin Dvořák pro Události247
Ne všude je nabíjení telefonu povolené

Muže strážníci zastihli právě ve chvíli, kdy se pokoušel dostat do rozvodné skříně veřejného osvětlení. Za tento netradiční pokus o nabití telefonu pak muži hrozila sankce až 100 tisíc korun. Jedná se totiž o trestný čin černého odběru elektřiny.

Nesprávné nabíjení může mít i další rizika

Výběr správného způsobu nabíjení je zásadní také pro potenciální krádež dat. Jak loni upozornil web iDnes, americká FBI varovala lidi, aby pro tyto účely nevyužívali veřejné USB zásuvky, například na letištích nebo v nákupních centrech. Hackeři totiž skrze tyto porty dokážu lidem ukrást jejich osobní data.  

Každý, kdo má doma tuhle nabíječku na telefon musí zpozornět. Hrozí velké nebezpečí, okamžitě ji přestaňte používat

iZdroj fotografie: Tomwsulcer/ Creative Commons / CC-BY-SA
Nabíjení telefonů na veřejných místech může být rizikové

A v neposlední řadě si pak lidé mohou nevhodným nabíjením poškodit baterku svého telefonu. Podle webu TN baterii nesvědčí například nabíjení přes noc. Vhodné není ani to, když člověk mobil používá, zatímco se nabíjí. Kromě toho pak není pro baterku dobré, když ji člověk často nechává úplně vybít a potom ji plně nabije.

Jak nabíjíte svůj telefon nejčastěji vy? Napište nám do komentářů pod článkem

Diskuze Vstoupit do diskuze
98 lidí právě čte
Daniela Beránková
Autor článku

Daniela Beránková

S praxí z oblasti médií mám letitou zkušenost, především v menších městských periodických časopisech. Editaci textů se věnuji přes deset let. Nyní své znalosti a zkušenosti uplatňuji na Událostech247.

Zobrazit další články