udalosti247.cz
udalosti247.cz
  • Spotřebitel
Sledujte nás:
Všechny rubriky »
udalosti247.cz » Spotřebitel » Obchody v ČR mění otevírací doby: Stihnete si dojít nakoupit?

Obchody v ČR mění otevírací doby: Stihnete si dojít nakoupit?

22. června 2023
Daniel Procházka
[email protected]

Podstatným článkem redakčního týmu webu Události24/7.cz je specialista na počasí a přidružené oblasti, Daniel Procházka, který se na našem široce zaměřeném webu pohybuje už pěknou řádku let. Daniel se věnuje především každodennímu spravování čtenářů o meteorologické situaci u nás i v Evropě. Vždycky ho podle jeho vlastních slov přitahoval divoký charakter přírody a její nepředvídatelnost a nespoutanost. I z toho důvodu se přes původně pouhé psaní meteorologických předpovědí dostal až k článkům o přírodních katastrofách, náhlých změnách počasí až třeba po nevídaných přírodních úkazech. Zároveň ale neskrývá ani svoji klidnější stránku, která má na Událostech na starost naopak články o bydlení a zahradě, které se řadí k jeho předním volnočasovým aktivitám.

Oblíbené prodejny potravin chtěly vyjít vstříc zákazníkům, kteří třeba dlouho pracují a nestíhají si nakoupit. Místo toho ale schytávají kritiku.

nakup kos obchod
Zdroj fotografie: Aleš Peterka pro Události247

Obsah článku

  1. Lidé se vcítili do kůže zaměstnanců
  2. Penny prodlužuje prodejní dobu na čtyři měsíce

Lidl na konci května oznámil, že od 1. června prodlužuje otevírací dobu. Některé prodejny jsou tak nově otevřeny až do 22 hodin. Psal o tom web Prahain. Obchod v Praze Na Příkopech zavírá dokonce až ve 23 hodin. Stejnou zprávu zanedlouho zveřejnil také Penny market, který někde otevírací dobu prodloužil do 21 hodin. Zákazníci však oznámení o tom, aby si stihli dojít nakoupit všichni přijali rozpačitě, dodává web.

Lidé se vcítili do kůže zaměstnanců

Oba supermarkety použily pro oznámení nové otevírací doby dost podobnou reklamu. Lidl zveřejnil fiktivní konverzaci dvou osob v půl desáté večer. „Už jdu domů. Mám něco koupit?“ „Počkej v Lidlu už je zavřeno, ne?“ „Právě že ne! Prodloužili otevírací dobu!“ Pod příspěvkem se však strhla vlna kritiky. „Když už prodlužujete otevírací dobu, nechcete i přibrat nějaký zaměstnance? Všichni dělají všechno, práce nad hlavu a neustále se udržuje podstav,“ napsala například jedna z uživatelek.

obchod lidl potraviny kasa pokladna
Zdroj fotografie: Aljona83 / Creative Commons / CC-BY-SA
Lidl v létě mění otevírací dobu

„Ty prodavačky si neodpočinou. Je krásně a místo aby byly doma dřív, naopak tam budou dýl,“ napsala uživatelka Facebooku Andrea, a takových reakcí je spousta. Změna otevírací doby se od 1. června dotkla více než 250 z celkových 316 prodejen, píše web iDnes. Jejich seznam společnost zveřejnila na svém webu. „Radost z toho nemám, ale co nadělám. Zrovna na léto se mi opravdu nechce sedět v práci až do noci,“ řekla Událostem247 prodavačka Lidlu v Praze Marta K.

Penny prodlužuje prodejní dobu na čtyři měsíce

Vstříc vychází zákazníkům také Penny market, který otevírací dobu prodloužil od 1. června do 30. září 2023. Seznam dotčených prodejen společnost zveřejnila na svém webu.  „Otevírací dobu našich prodejen stanovujeme vždy v závislosti na nákupním chování našich zákazníků. Ve větších městech, kde je jiný životní rytmus, máme otevřeno standardně do 21 hodin. Naopak na menších městech zavíráme ve 20 hodin, protože víme, že lidé už jsou v tuto dobu doma s rodinami,“ uvedl pro Události247 vedoucí oddělení prodeje Penny Marian Olajec.

nakup kosikjidlo obchod
Zdroj fotografie: Martin Dvořák pro Události247
Penny taktéž prodlužuje svou otevírací dobu

„Důležitým faktorem při rozhodování o tom, kde a do kolika hodin budeme mít otevřeno, jsou také naši zaměstnanci. Uvědomujeme si, jak je jejich práce náročná. Pro ně práce uzavřením prodejny nekončí, musí ji pak ještě uklidit a připravit na druhý den,“ dodává Olajec. „Když jsem slyšela, že u nás bude déle otevřeno, hned mě napadlo, co chudáci ti zaměstnanci, domů se teď dostanou tak o půlnoci. Doteď si přece lidé zvládli nakoupit i při standardní prodejní době,“ řekla Událostem247 Marie Koušková z Brna.

Štítky
#obchody #otevírací doba #supermarket
Stihnete si dojít nakoupit?

Chcete dostávat pravidelně novinky?

Kliknutím na tlačítko „Odeslat“ souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Srdce českého hokejového reprezentanta dotlouklo ve 32 letech. Šlo o nešťastnou náhodu

Srdce českého hokejového reprezentanta dotlouklo ve 32 letech. Šlo o nešťastnou náhodu

sportyzive.cz
sportyzive.cz
Právě teď
Kaira se nahoty nebojí. S požehnáním partnera míří na platformu pro dospělé

Kaira se nahoty nebojí. S požehnáním partnera míří na platformu pro dospělé

VIPZivot.cz
VIPZivot.cz
1 h
Vojta Kotek o druhém dítěti: Jméno už má vybrané. Výchovu s manželkou moc neřeší

Vojta Kotek o druhém dítěti: Jméno už má vybrané. Výchovu s manželkou moc neřeší

VIPZivot.cz
VIPZivot.cz
2 h
Agáta Hanychová ukázala synovi, jak vypadá dovolená běžných Čechů. Vyrazili obytňákem a nádobí myje v potoce

Agáta Hanychová ukázala synovi, jak vypadá dovolená běžných Čechů. Vyrazili obytňákem a nádobí myje v potoce

VIPZivot.cz
VIPZivot.cz
23 h
Dykovi žijí v luxusu: Pražský byt je vyšel na 14 milionů, chalupa na Šumavě jim dává možnost uniknout veřejnosti

Dykovi žijí v luxusu: Pražský byt je vyšel na 14 milionů, chalupa na Šumavě jim dává možnost uniknout veřejnosti

VIPZivot.cz
VIPZivot.cz
23 h

Penny, Ikea, Lidl a další: Jak budou otevřené obchody o Vánocích a Silvestru? Přinášíme odpověď

Penny, Ikea, Lidl a další: Jak budou otevřené obchody o Vánocích a Silvestru? Přinášíme odpověď

V ČR se objevily nové obchody, které prodávají vše hluboce pod cenou. Klíčové potraviny a další věci se dají koupit za pakatel

V ČR se objevily nové obchody, které prodávají vše hluboce pod cenou. Klíčové potraviny a další věci se dají koupit za pakatel

Vyzkoušeli jsme to nejprodávanější zboží z Kauflandu. Které to je a vyplatí se ho koupit? Přinášíme vám překvapivou odpověď

Vyzkoušeli jsme to nejprodávanější zboží z Kauflandu. Které to je a vyplatí se ho koupit? Přinášíme vám překvapivou odpověď
ABCmedia logo
Další portály spadající pod abcMedia Network, s.r.o.

AutoŽivě.cz

  • Aktuality
  • Autoživě testy
  • Ojetiny
  • Rady
  • Technický koutek
  • Zajímavosti
  • #nehoda
  • #david kubrt
  • #policie
  • Autobazary to stále zkouší a Češi kupují auta, u kterých neznají základní věc. Tohle je třeba zkontrolovat v první řadě
  • Předpisy EU změnily hodnotu řidičského průkazu skupiny B. Do roku 2029 postihnou všechny řidiče v ČR

SportyŽivě.cz

  • Basketbal
  • Formule 1
  • Fotbal
  • Hokej
  • MMA
  • Tenis
  • #fotbal
  • #fc-viktoria-plzen
  • #nhl
  • Český karbaník vyhrál 50 milionů. Soupeř ho obvinil z podvodu
  • Hokejový reprezentant, který hrál s Jágrem, se předávkoval

VIPživot.cz

  • Celebrity
  • #Lela Vémolová
  • #zahraniční celebrity
  • #slovenské celebrity
  • Kaira se nahoty nebojí. S požehnáním partnera míří na platformu pro dospělé
  • Vojta Kotek o druhém dítěti: Jméno už má vybrané. Výchovu s manželkou moc neřeší

Vařímedobroty.cz

  • Cukroví
  • Omáčky
  • Předkrmy
  • Recepty
  • Rychlé pokrmy
  • #med
  • #cukr
  • #kuřecí maso
  • Matcha – trendy drink, nebo tradiční lék?
  • 50+ nejlepších receptů na domácí pomazánky: Hodí se na chlebíčky, jednohubky i jen tak k večeři na chleba

DámskýDeník.cz

  • Domácnost
  • Krása
  • Lifestyle
  • Móda
  • Vztahy
  • #letadlo
  • #počasí
  • #herec
  • Nadměrná cestovatelka volá po změnách v hotelovém průmyslu. Navrhuje úpravy, aby se baculatější lidé cítili stejně pohodlně
  • Žena se po dvou letech konečně setkala se svým ztraceným pejskem. Reakce obou vhání slzy do očí

MMAmag.cz

  • Zahraniční MMA
  • CZ/SK MMA
  • Videa
  • UFC
  • KSW
  • #oktagon
  • #ufc
  • #jiří procházka
  • Losene Keita míří do UFC. Oktagon ztratil svého šampiona
  • Spicy Pája se v podstatě sám usvědčil z dopingu, tvrdí trenér Reinders
udalosti247.cz
  • O nás
  • Kariéra
  • Kontakt
  • Cookies
  • Etický kodex
udalosti247.cz
  • O nás
  • Kariéra
  • Kontakt
  • Cookies
  • Etický kodex

Copyright © 2016-2025 abcMedia Network s.r.o. - Theme v1.0.5

Obsah je chráněn autorským právem. Jakékoli užití včetně publikování nebo jiného šíření obsahu je bez písemného souhlasu zakázano.