Tohle tu ještě nebylo: Známá česká firma nabízí byt zadarmo už od 1. října 2023

Bydlení se v posledních letech stává pro řadu Čechů bolavým místem. Čas od času se nicméně objeví výhodná nabídka, díky které lze bydlet zcela zdarma.

i Zdroj fotografie: Jan Polák/ Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Situace s bydlením v Česku není dobrá již delší dobu. O tom, že nájmy půjdou nahoru a hypotéky zůstanou i nadále pro většinu běžných Čechů nedostupné psaly Události247 již na jaře. Nyní se ukazuje, že předpovědi se potvrzují. Podle webu ČT24 si aktuálně nejvíc připlatí zejména zájemci o byt, který je ve městě, kde sídlí univerzity. Minimálně jeden z uchazečů o nové místo k žití se však díky výhře v soutěži svého vytouženého bytu již brzy dočká. A navíc za něj nebude muset ani nic platit.

Byt úplně zadarmo

Soutěž o bydlení v apartmánu uprostřed Prahy zcela zdarma vyhlásila pro předplatitele webu iDnes Premium známá česká firma provozující kromě média iDnes také další zpravodajské weby. Konkrétně jeden z účastníků již ukončené soutěže vyhrál pronájem bytu 2+kk v budově Franz v Opletalově ulici, píše web iDnes.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Do luxusního bytu v Praze se výherce soutěže přestěhuje již 1. října

Výherce tento apartmán získá na 6 měsíců zcela zdarma. Jedinou podmínkou je zaplacení vratné kauce v hodnotě 10 tisíc korun. Bydlet zde vybraný šťastlivec začne už od 1. října. „Pokud si místo zamilujete, můžete si ho po skončení nájemného znovu pronajmout. Nebo nemusíte, záleží jen na vás,“ dodávají tvůrci soutěže na webu iDnes.

Podobná soutěž tu byla i v minulosti

Bydlení zdarma v luxusním bytě v lukrativní části Prahy nabízela před 2 lety v soutěži také radiová stanice Evropa 2. Tehdy mohli účastníci soutěže vyhrát nájem bytu z dílny developerské firmy YIT dokonce na celý rok, uvádí web soutěže Evropa 2.

Pozemky za 1 korunu? Obec je ve velkém rozprodává lidem. Ti si bydlení ve vlastním nemůžou vynachválit

Možností, jak získat bydlení zdarma je ale více. Mnohé samosprávy po celém světě se díky těmto nabídkám snaží nalákat nové obyvatele do svých vylidňujících se ulic. Konkrétně mohou zájemci získat zdarma pozemek, malou plantáž či nový dům třeba na ostrově Pitcairn ve východním Pacifiku, píše web TN. Podobné nabídky se vyskytují ale i jinde. Události247 například v minulosti informovaly o švédském městě Robertsfors, kde bylo možné získat pozemek za pouhou 1 švédskou korunu. Podmínkou však bývá, že zde lidé budou řadu let skutečně bydlet.

Lákalo by vás přestěhovat se do odlehlých míst, kde byste mohli získat bydlení zcela zdarma? Podělte se s námi o svůj pohled v komentářích pod článkem

Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Daniela Beránková
Autor článku

Daniela Beránková

S praxí z oblasti médií mám letitou zkušenost, především v menších městských periodických časopisech. Editaci textů se věnuji přes deset let. Nyní své znalosti a zkušenosti uplatňuji na Událostech247.

Zobrazit další články