udalosti247.cz
  • Doprava
  • Finance
  • Spotřebitel
udalosti247.cz
  • Doprava
    • Auto
    • Dálnice
    • Řidiči
    • Nafta
    • Parkování
    • Další »
  • Finance
    • Peníze
    • Pokuta
    • Poplatek
    • Důchody
    • Mince
    • Další »
  • Spotřebitel
    • Maso
    • Nakupování
    • Potraviny
    • Restaurace
    • Závadné potraviny
    • Další »
Sledujte nás:
Všechny rubriky »
udalosti247.cz » Spotřebitel » Ruský propagandista obvinil Čechy z podpory nacismu. „Je to pro Rusy běžné,“ říká politolog

Ruský propagandista obvinil Čechy z podpory nacismu. „Je to pro Rusy běžné,“ říká politolog

29. dubna 2022
Daniel Procházka
[email protected]

Podstatným článkem redakčního týmu webu Události24/7.cz je specialista na počasí a přidružené oblasti, Daniel Procházka, který se na našem široce zaměřeném webu pohybuje už pěknou řádku let. Daniel se věnuje především každodennímu spravování čtenářů o meteorologické situaci u nás i v Evropě. Vždycky ho podle jeho vlastních slov přitahoval divoký charakter přírody a její nepředvídatelnost a nespoutanost. I z toho důvodu se přes původně pouhé psaní meteorologických předpovědí dostal až k článkům o přírodních katastrofách, náhlých změnách počasí až třeba po nevídaných přírodních úkazech. Zároveň ale neskrývá ani svoji klidnější stránku, která má na Událostech na starost naopak články o bydlení a zahradě, které se řadí k jeho předním volnočasovým aktivitám.

Ruský propagandista a novinář Vladimir Solovjov ve vysílání ruské státní televize Rossija 1 osočil Čechy z podpory nacismu.

vladimir solovyov
Zdroj fotografie: council.gov.ru / Creative Commons / CC BY-SA

Obsah článku

  1. Češi příkladem národa podpory nacismu
  2. Západ si našel obětního beránka

Podle serveru TN mají Rusové problém s českými dodávkami těžké techniky na Ukrajinu. Dle TN k tomu přispívají i slova moderátora Vladimira Solovjova. Ve vysílání ruské státní televize Rossija 1 totiž obvinil Čechy z toho, že pomáhali za druhé světové války nacistům.

Češi příkladem národa podpory nacismu

„Je to pokračování druhé světové války“ citoval portál TN ruského moderátora a propagandistu Vladimira Solovjova s tím, že Západ podle něj Ukrajinu vyzbrojuje z toho důvodu, aby mohl zničit Rusko. Podle Solovjova jsou Češi příkladem národa, který podporoval nacismus. „Stejně jako opravovali a dodávali těžkou vojenskou techniku pro nacistické Německo, to nyní dělají pro Ukrajinu,“ citovalo dále TN Solovjova.

Last night state TV’s Vladimir Solovyov said Russia was fighting a „continuation of WW2“ and singled out the Czech Republic

„Just as they repaired and shipped heavy military equipment for Nazi Germany, now they’re doing it for Ukraine“ (with subs) pic.twitter.com/cyfgnW68Gd

— Francis Scarr (@francis_scarr) April 28, 2022

„Podobné termíny jsou pro Rusy běžné. Vzhledem k jejich postavení v minulém století mohu dle mých zkušeností říci, že se tam neustále opakuje motiv boje proti nacismu. Ačkoliv se to může zdát nesmyslné, Rusům to smysl dává,“ uvedl pro Události247 politolog a historik Jan Holzer. „Ze začátku strávili hodně času tím, že Hitlera připravovali, aby ho mohli poslat na východ. A naštval je, když se z nějakého důvodu vydal na západ. Teď si to ale uvědomili a poučili se ze svých chyb. Připravili stát, který je nezajímá,“ citoval dále web TN Solovjova ve vysílání ruské státní televize.

Západ si našel obětního beránka

„Budou pokračovat s vyzbrojováním Ukrajiny stále modernějšími zbraněmi a uvidíme, jak bude sjednocený Západ urputně bojovat. Protože konečně našli někoho, kdo je ochoten zemřít za zničení Ruska,“ citoval iRozhlas novináře Solovjova. Podle webu TN se Rusku nelíbí tuzemské dodávky zbraní na Ukrajinu. V polovině dubna zaslalo ministerstvu zahraničních věcí diplomatickou nótu, která tvrdí, že Česko nesmí bez povolení třetím zemím posílat techniku sovětské výroby. To je však podle ministra zahraničních věcí Jana Lipavského čirý nesmysl, píše dále TN.

Hlavní Putinův propagandista Vadimir Solovjov vyhrožuje NATO.
Je sice hysterický kvůli tomu, že sankce zasahly i jej, ale i tak to je hlas Kremlu…
CZ titulky pic.twitter.com/RnUZklKb0k

— Nikola Repin (@nikorepi) March 14, 2022

Novinář Solovjov vystupuje v ruské státní televizi dlouhodobě. Ve svých projevech nedávno vyhrožoval válkou celé Severoatlantické alianci, informuje iRozhlas. Ruský prezident Vladimir Putin v pondělí prohlásil, že tajná služba zmařila pokus o atentát na Solovjova. Podle Putina pokus o něj měli provést neonacisté podporovaní Ukrajinou. Nepodložil to však žádnými důkazy, dodává TN.

Štítky
#jan lipavský
Líbí se vám tento článek? Tak pojďte diskutovat.

Chcete dostávat pravidelně novinky?

Kliknutím na tlačítko „Odeslat“ souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Hitmaker Michal David se dme pýchou. Vnuk Sebastian zdědil hudební nadání, a dokonce si už spolu zahráli na koncertě

Hitmaker Michal David se dme pýchou. Vnuk Sebastian zdědil hudební nadání, a dokonce si už spolu zahráli na koncertě

VIPZivot.cz
VIPZivot.cz
18 h
Pokuta za odmrazování skla u auta: Hrozí všem řidičům v Česku, dejte si na to pozor

Pokuta za odmrazování skla u auta: Hrozí všem řidičům v Česku, dejte si na to pozor

udalosti247.cz
udalosti247.cz
19 h
Pracujete v tomto zaměstnání? Možná brzy přijdete o práci, vezmou vám ji nové technologie

Pracujete v tomto zaměstnání? Možná brzy přijdete o práci, vezmou vám ji nové technologie

udalosti247.cz
udalosti247.cz
19 h
Kapitán Červenka promluvil o své budoucnosti v národním týmu

Kapitán Červenka promluvil o své budoucnosti v národním týmu

sportyzive.cz
sportyzive.cz
20 h
Google Maps, Waze anebo Apple Mapy? Otestoval jsem, která navigace je nejlepší na českých silnicích

Google Maps, Waze anebo Apple Mapy? Otestoval jsem, která navigace je nejlepší na českých silnicích

AUTOZIVE.cz
AUTOZIVE.cz
19 h

NATO v rámci konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou zvažuje nasazení jednotek na Slovensku. Podle profesora Kříže by měly všechny státy aliance Ukrajinu podpořit

NATO v rámci konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou zvažuje nasazení jednotek na Slovensku. Podle profesora Kříže by měly všechny státy aliance Ukrajinu podpořit

Česko nahradilo Rusko a stalo se členem Rady pro lidská práva OSN. Lipavský se chce zaměřit hlavně na podporu lidských práv a demokracie

Česko nahradilo Rusko a stalo se členem Rady pro lidská práva OSN. Lipavský se chce zaměřit hlavně na podporu lidských práv a demokracie

Topolánek reaguje na dění ohledně Lipavského a Zemana: Je to strašně trapné. Podle něj jde o dětinské chování

Topolánek reaguje na dění ohledně Lipavského a Zemana: Je to strašně trapné. Podle něj jde o dětinské chování
ABCmedia logo
Další portály spadající pod abcMedia Network, s.r.o.

AutoŽivě.cz

  • Aktuality
  • Autoživě testy
  • Ojetiny
  • Rady
  • Technický koutek
  • Zajímavosti
  • #policie
  • #david kubrt
  • #elektromobil
  • Google Maps, Waze anebo Apple Mapy? Otestoval jsem, která navigace je nejlepší na českých silnicích
  • Vyhřívané zadní sklo má skrytou funkci: ví o ní jen hrstka řidičů. Navíc to není úplně ideální řešení

SportyŽivě.cz

  • Basketbal
  • Formule 1
  • Fotbal
  • Hokej
  • MMA
  • Tenis
  • #fc-viktoria-plzen
  • #sk-slavia-praha
  • #hokej
  • Kapitán Červenka promluvil o své budoucnosti v národním týmu
  • Miliony vyhozené oknem. Česká hokejová hvězda ve Švédsku vyhořela

VIPživot.cz

  • Celebrity
  • #zahraniční celebrity
  • #slovenské celebrity
  • #Lela Vémolová
  • Hitmaker Michal David se dme pýchou. Vnuk Sebastian zdědil hudební nadání, a dokonce si už spolu zahráli na koncertě
  • Jan Kraus ochutnal vlastní medicínu. Po ledově klidných odpovědích Ondřeje Novotného mu došla slova

Vařímedobroty.cz

  • Cukroví
  • Omáčky
  • Předkrmy
  • Recepty
  • Rychlé pokrmy
  • #cukr
  • #med
  • #kuřecí maso
  • Matcha – trendy drink, nebo tradiční lék?
  • 50+ nejlepších receptů na domácí pomazánky: Hodí se na chlebíčky, jednohubky i jen tak k večeři na chleba

DámskýDeník.cz

  • Domácnost
  • Krása
  • Lifestyle
  • Móda
  • Vztahy
  • #herec
  • #počasí
  • #letadlo
  • Zemřel Theodor Pištěk: Génius českého filmu, který dal život ikonickým kostýmům
  • I když rád jezdí nakupovat do Polska, za některé spoluobčany se vyloženě stydí. Chybí jím základní vychování a slušnost

MMAmag.cz

  • Zahraniční MMA
  • CZ/SK MMA
  • Videa
  • UFC
  • KSW
  • #oktagon
  • #ufc
  • #jiří procházka
  • Naskočeným kolenem poslal protivníka do říše snů. Devatenáctiletý Suzuki na to potřeboval jen čtyři vteřiny
  • Celý Hollywood fičí na steroidech. Herec z Marvelovek promluvil o temné stránce filmového byznysu
udalosti247.cz
  • O nás
  • Kariéra
  • Kontakt
  • Cookies
  • Etický kodex
udalosti247.cz
  • O nás
  • Kariéra
  • Kontakt
  • Cookies
  • Etický kodex

Copyright © 2016-2025 abcMedia Network s.r.o. - Theme v1.0.5

Obsah je chráněn autorským právem. Jakékoli užití včetně publikování nebo jiného šíření obsahu je bez písemného souhlasu zakázano.