Nezakoupili jste v nedávné době máslo z Penny či Kauflandu? Obsahuje kovové částice, muselo být okamžitě staženo z prodeje

Másla, která prodávají řetězce jako Kaufland a Penny, musela být stažena z prodeje. Jejich konzumace může způsobit zdravotní problémy.

i Zdroj fotografie: Kagor/ Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Máslo patří mezi nejdražší potraviny u nás, avšak bohužel kvalita tomu často neodpovídá. Důkazem toho jsou četná stažení tohoto produktu z prodeje, a to z důvodu nevyhovující kvality či obsahu nežádoucích látek nebo příměsí. Nedávno vás redakce Události247 například varovala před máslem z Albertu, které nemělo odpovídající kvalitu a obsahovalo nižší podíl mléčného tuku, než by mělo. Problém s nekvalitním máslem teď musí řešit i Penny a Kaufland.

Nebezpečné máslo

Velcí hráči na německém trhu, konkrétně Penny a Kaufland, momentálně řeší problém s některými ze svých produktů. Másla, která prodávali, jsou nebezpečná a jak redakce Události247 zjistila z webu německého Penny, mohou obsahovat kovové částice. Mléčné produkty pocházející z výrobny ve Würzburgu jsou kvůli tomuto problému stahovány z prodeje, přičemž prodejci varují před jejich konzumací. Pokud jezdíte do Německa za levnějšími potravinami, pak se tento problém může týkat i vás.

Billa ve velkém stahuje oblíbené máslo: Máte ho doma? Hrozí vám velký problém a ani o tom nevíte

iZdroj fotografie: Joy/ Creative Commons / CC-BY-SA
Německá másla Deutsche Markenbutter mohou obsahovat kovové částice

Výstraha se týká dvou konkrétních výrobků:

  • Penny – Deutsche Markenbutter (250 g) – s datem minimální trvanlivosti 18.01., 19.01. a 20.01.2025.
  • Kaufland – Frankenland Deutsche Markenbutter (250 g) – se stejným minimálním datem trvanlivosti.

Zmíněná másla byla kromě Kauflandu a Penny distribuována také v řetězci Edeka, a to převážně v regionech Sasko, Durynsko a Bavorsko. Pokud jste si některý ze zmíněných produktů v nedávné době zakoupili, vyhněte se jeho konzumaci a vraťte ho do obchodu, ve kterém jste ho pořídili.

Nevyhovujících produktů přibývá

Ačkoliv za potraviny platíme stále více, jejich kvalita ceně rozhodně neodpovídá. Důkazem toho jsou i četné publikace o nevyhovujících potravinách na webových stránkách Potraviny na Pranýři, který provozuje Státní zemědělská a potravinářská inspekce. Jak redakce webu Události247 zjistila, jen za tento měsíc jich přibylo nejméně 20. Často se jedná o potraviny obsahující plíseň či produkty nedosahující požadovaných kvalit.

Češi by si v obchodech měli dát velký pozor na to, jaké máslo kupují. Jeden jediný nákup se jim může šeredně vymstít

iZdroj fotografie: Aleš Peterka pro Události247
Cena másla neustále roste, jejich kvalita je přitom nedostačující

Potraviny na Pranýři jsou skvělým nástrojem pro sledování aktuálních informací o stahovaných produktech z prodeje v Česku. Pokud však patříte mezi ty, kteří jezdí nakupovat například do Německa, doporučujeme sledovat webové stránky německých prodejců, u kterých zboží nakupujete. V případě, že se vám do ruky dostane některá z nebezpečných či nevyhovujících potravin, vyhněte se jejich konzumaci a vraťte je co nejdříve na prodejnu, ze které jste je pořídili.

Jezdíte nakupovat do Německa?

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Autor článku

Aleš Peterka

Nadšenec do spotřebitelských a regionálních témat. Za svou primární oblast zájmu v rámci zpravodajství považuji hlavně informovat lidi o nekalých praktikách prodejců.

Zobrazit další články