Chodíte nakupovat do Tesca? Radši ani nechtějte vědět, co se tam našlo. Obrovská nechutnost

Když jdete do potravin na nákup, asi by vás jen těžko napadlo, co všechno se může objevit v zázemí prodejen.

i Zdroj fotografie: Realeklas / Creative Commons / CC BY-SA
                   

O tom, co všechno se dá najít v prodejnách potravin, vás na Událostech247 informujeme pravidelně. Kromě zkažených či závadných potravin se velmi často jedná také o znečištění prostor a výskyt hlodavců a jejich trusu. Týká se to bohužel prakticky všech obchodních řetězců. Psali jsme například o prodejně Albert v Kladně, kde se mezi zbožím povalovaly myší výkaly a některé potraviny byly dokonce ohryzané.

Problém mají všechny obchodní řetězce

Upozornili jsme také na to, že Státní zemědělská a potravinářská inspekce musela nechat před několika lety uzavřít obchodní dům řetězce Tesco v Aši, protože tam došlo k zásadnímu porušení hygienických předpisů. Inspektoři na mnoha místech v prodejně našli myší trus. Psali jsme i o tom, že kvůli výskytu myšího trusu a dalších stop po přítomnosti hlodavců uzavřela před časem na několik dnů Státní zemědělská a potravinářská inspekce prodejnu Penny Market ve Vrchlabí. 

To, co se našlo v Penny je vrcholem nechutnosti. Ani to nechtějte vidět. Tam někdo opravdu chodil nakupovat?

Státní zemědělská a potravinářská inspekce našla podobnou nechutnost také v prodejně řetězce Lidl v Pardubicích a to kvůli nálezu myších exkrementů a dalších jiných nečistot v různých částech prodejny, jak jsme na Událostech247 informovali. Výše zmíněné informace znamenají, že by zákazníci měli být během nákupu obezřetní. Pokud máte podezření na nedostatečnou hygienickou situaci v kterémkoliv obchodě, můžete na SZPI podat podnět, aby situaci na dané pobočce případně sami inspektoři zkontrolovali.

Myši a výkaly v jedné z prodejen Tesco

Nechutné prostředí bylo nedávno také v prodejně Tesco v Neratovicích. Byla totiž špinavá a zamořená trusem hlodavců, jak při své kontrole zjistila Státní zemědělská a potravinářská inspekce. O svém objevu informovala inspekce na webu Potraviny na pranýři. Kromě výrazného znečistění celého prostoru se v provozovně vyskytovala těla hlodavců a všude okolo se válel jejich trus.

iZdroj fotografie: SZPI
Zmíněná prodejna řetězce Tesco už chyby napravila a je znovu otevřená

Inspekce prodejnu nechala na jeden den uzavřít, než ji provozovatel uvedl do přijatelného stavu. „Je to hrozné, co se v těch obchodech děje, vždyť už se to opravdu týká všech obchodních značek. Nevím, kam by člověk měl chodit nakupovat. Pamatuji si na případ, kdy jedna paní v televizi říkala, že mezi rohlíky na ni vykoukla myš. Já chodím pro pečivo do nedaleké pekárny, ale kdoví, jak to skladují tam,“ řekla Událostem247 paní Hedvika z Břeclavi.

Co si o tom všem myslíte vy? Napište nám váš názor dolů do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Daniela Beránková
Autor článku

Daniela Beránková

S praxí z oblasti médií mám letitou zkušenost, především v menších městských periodických časopisech. Editaci textů se věnuji přes deset let. Nyní své znalosti a zkušenosti uplatňuji na Událostech247.

Zobrazit další články