Jeden z nejznámějších obchodních řetězců s potravinami najednou končí. Češi tam nakupovali ve velkém

Zákazníci už o nákupy nemají takový zájem, jako tomu bylo před několika lety, kdy obchody začaly vznikat.

i Zdroj fotografie: SZPI
                   

V Česku v tomto roce skončilo několik obchodů, u kterých by to rozhodně nikdo nečekal. Krach oznámila například společnost ENAPO, která měla po celé republice desítky prodejen, jak jsme na Událostech247 informovali už dříve. Mezi zákazníky přitom byly tyto prodejny potravin velmi oblíbené. Byly především na vesnicích a fungovaly už deset let.

Chceme být více dostupní, říká manažerka

Zákazníky zaskočila také informace, že končí oblíbená síť bezobalových obchodů Bezobalu. Na Událostech247 jsme psali o tom, že podle slov zástupců firmy společnosti zlomily vaz vleklé krize, od pandemie covidu až po vysokou inflaci. Nedávno zákazníky zase šokovala informace, že na Slovensku končí síť prodejen Žabka, kterou tam provozoval obchodní řetězec Tesco jako franšízu. Žabka má mnoho prodejen i v České republice, připomíná web TN.

Známý obchodní řetězec končí: Zavírá se krám, Češi v něm už nenakoupí

Důvodem rušení sítě jsou ekonomické ztráty a upřednostnění jiné obchodní strategie. „Na Slovensku máme před sebou víceletý plán otevírání dalších prodejen. Zároveň zde rozšiřujeme i nabídku on-line nákupů, abychom byli dostupní pro více slovenských zákazníků,“ vysvětlila pro web tvnoviny PR manažerka slovenského Tesca Mária Zerzanová. Na Slovensku bylo v listopadu 29 Žabek, hlavně v Bratislavě a okolí, dodává web. 

V Česku se Žabce zatím daří

Prodejny Žabka na Slovensku se mají do konce jara 2024 přeměnit na Tesco Expres, což jsou menší prodejny této sítě, které lákají třeba i na otevírací dobu až do nočních hodin, píše dále TN. V České republice se prodejnám Žabka zatím daří, je jich tady na 130. Součástí Tesca se staly v roce 2011. „Když jezdíme na výlet do Prahy, na nákup drobnějších potravin je pro nás Žabka ideální, i když je trošku dražší. Byla by škoda, kdyby zanikla,“ řekla Událostem247 paní Michaela.

iZdroj fotografie: ŠJů/ Creative Commons / CC-BY-SA
Žabka už několik let patří pod Tesco

Zákazníci u Žabky oceňují také dlouhou otevírací dobu, která u většiny prodejen bývá do 22 hodin. Oproti tomu Tesco Expres, které je teoreticky nahradí, provozní dobu před časem upravilo a dnes většinou zavírá ve 21 hodin. Podnikatelé, kteří obchody Žabka na Slovensku provozovali, by se měli stát zaměstnanci Tesca, pokud o to projeví zájem. Informoval o tom web DenníkN. 

Chodíte nakupovat do Žabky? Napište nám to dole v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Aleš Peterka
Autor článku

Aleš Peterka

Nadšenec do spotřebitelských a regionálních témat. Za svou primární oblast zájmu v rámci zpravodajství považuji hlavně informovat lidi o nekalých praktikách prodejců.

Zobrazit další články