Nový obchodní řetězec v ČR: Z cen potravin budou lidé naprosto unešeni. Tohle tu ještě nebylo

Do České republiky postupně míří obchodní řetězce, na které si Češi velmi rychle zvykají a ve velkém tam vyrážejí na nákupy.

i Zdroj fotografie: Фред-Продавец звёзд / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Za poslední rok přišlo do Česka několik světových firem. Jak jsme na Událostech247 informovali, své pobočky otevřel například polský řetězec HalfPrice, který nabízí zboží známých značek za poloviční ceny. Do Prahy zamířil také americký fastfoodový řetězec Popeyes, který nabízí oblíbené smažené kuřecí maso a zanedlouho otevře svou pobočku také v Brně.

Česko zaplavují nové a nové obchody

Psali jsme také o polském drogistickém řetězci Hebe, který nabízí širokou škálu produktů známých značek za velmi výhodné ceny. Velkým slevovým hitem jsou také obchody Action, které každý týden zavádí do prodeje 150 nových produktů za výhodné ceny, jak Události247 informovaly už dříve. Koupit se tam dá vybavení prakticky pro celou domácnost, od drogerie až po vybavení a jídlo pro domácí mazlíčky.

Nové obchody v ČR: Tisíce věcí za méně než 25 Kč. Lidé jsou u vytržení, tohle tu ještě nebylo. Pospěšte si, než to ostatní vykoupí

Češi však také rádi vyrážejí za levnými nákupy třeba do Polska a jejich cílem bývá supermarket Biedronka. Jak jsme upozornili už dříve, jde o maloobchodní řetězec v Polsku, kde se dá nakoupit za opravdu výhodné ceny. První prodejna se otevřela v Poznani v roce 1995 a postupně se tento řetězec rozrůstal i do dalších polských měst. Z jeho služeb se za nějakou dobu budou těšit také zákazníci na Slovensku.

Příchod do Česka brzy?

Vlastník supermarketů Biedronka, portugalská korporátní skupina Jeronimo Martins SGPS, SA, v říjnu 2023 oficiálně potvrdila, že koncem roku 2024 otevře první Biedronky na Slovensku, píše o tom web Seznam Medium. Pro některé zákazníky by to tak mohlo být blíž, než pokud se teď vydají na nákupy do Polska třeba z jihu Moravy. Zatím ale není jasné, kolika poboček Biedronky se Slováci dočkají, ani ve kterých městech se budou obchody nacházet, jak píše web Deník.

iZdroj fotografie: Henryk Borawski / Creative Commons / CC BY-SA
Do Biedronky míří každý den řada Čechů za levnými nákupy

Chtěli byste síť těchto oblíbených obchodů také v České republice? Podle neoficiálních informací se Biedronka na náš trh chystá, jak upozornil web Epřehledně. Zatím ale žádné bližší informace nejsou. Pro velké hráče na českém trhu by to znamenalo velkou konkurenci. V ohrožení by se tak mohly ocitnout například řetězce Kaufland, Lidl nebo Albert. „Bideronku znám, párkrát jsem tam se známými jela na nákupy, ale i tak je to pro mě dost z ruky, takže kdyby byla v Česku, bylo by to fajn. Jde o to, zda by byly ceny stejně nízké jako v Polsku,“ říká paní Martina.

Jezdíte nakupovat do Biedronky? Podělte se s námi o vaše zkušenosti v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Aleš Peterka
Autor článku

Aleš Peterka

Nadšenec do spotřebitelských a regionálních témat. Za svou primární oblast zájmu v rámci zpravodajství považuji hlavně informovat lidi o nekalých praktikách prodejců.

Zobrazit další články