Varování: Všemi oblíbená pochoutka z Billy je ruleta se zdravím. Kdo to má doma, musí to okamžitě vyhodit

Nakupujete rádi v prodejnách Billa? Pak si dejte pozor na závadné potraviny, které se zde v poslední době objevily.

i Zdroj fotografie: The original uploader was KF at English Wikipedia/ Creative Commons / CC-BY-SA
                   


I když potraviny prochází řadou přísných kontrol, čas od času se v regálech supermarketů objeví závadné kusy. Jejich konzumace pak může mít pro lidi vážná rizika a každý by si na to proto měl dávat velký pozor. Všímat by si přitom zákazníci měli nejen data spotřeby a neporušenosti obalu, ale také případných změn vzhledu, vůně nebo chuti potravin. Aktuálně by si měli dát lidé pozor na jednu z oblíbených potravin prodávanou v řetězci Billa. Tato pochoutka je totiž ruleta se zdravím a pokud ji máte doma, rozhodně ji vyhoďte.

Tato pochoutka se vám může vymstít

Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) nedávno v prodejně Billa v Orlové objevili závadné sýrové nitě. Tato pochoutka totiž rozhodně nebyla v takovém stavu, v jaké by se měla prodávat. „Na povrchu potraviny se u všech kontrolovaných balení vyskytovaly kolonie plísní,“ uvedli inspektoři na webu Potraviny na pranýři.

iZdroj fotografie: SZPI
Prodávané sýrové nitě byly podle fotografií inspekce plesnivé

Konkrétně se jednalo o Sýrové nitě 35% TSV šarže L23 326-11. Jak přitom inspektoři dále uvádí na webu Potraviny na pranýři, teplota skladování nití byla podle všeho v pořádku. Jak se stalo, že tato pochoutka na sobě měla plíseň je tedy otázka.

Nejedná se o jediný prohřešek Billy

Před nedávnem se řetězec potýkal s problémy kvůli svému Pařížskému salátu, jak píše web Potraviny na pranýři. Důvodem stažení byl obsah konzervantu kyselina benzoová, který však nebyl uveden na obalu výrobku. To je přitom typický příklad toho, proč jsou některé saláty, tedy oblíbená pochoutka mnoha Čechů, rizikové. Jak totiž dříve informovaly Události247, zvýšené množství konzervantů bývá častou příčinou stahování těchto salátů z prodeje.

V jednom z obchodů řetězce Billa se našel myší trus. Prodejna je opět otevřená

Kromě toho řetězec prodával také závadné hovězí maso, konkrétně ve své brněnské prodejně na ulici Křídlovická. Jak píše web Deník, maso bylo nazelenalé a páchlo, což jsou známky kažení. Pokud jste si tedy hovězí krk bez kosti a hovězí přední s kostí v této prodejně koupili, ihned je vyhoďte. A to i v případě, že jste maso zamrazili či zpracovali a uchovali na později.

Závadné potraviny navíc nejsou tím jediným problémem, který kontroloři v prodejnách sítě Billa v poslední době objevily. Jak psaly Události247, v prostějovské prodejně Billa se totiž našel myší trus, a to dokonce i v regálech, kde byly potraviny uskladněny.

Nakupujete rádi v obchodech Billa? Napište nám o tom do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Jiří Klimenský
Autor článku

Jiří Klimenský

Dlouholetý nadšenec v oblasti ekonomie a společenských témat. V minulosti jsem působil v několika menších regionálních médiích. Teď se snažím čtenáře informovat o důležitých tématech na Událostech247.

Zobrazit další články