Polévku dostanete za 10 Kč, hlavní jídlo za 50. Honem se do těchto levných restaurací běžte najíst, než se o nich dozví ostatní

Zajít si na jídlo do restaurace se v poslední době stává tak trochu luxusem. Existují však stále i místa, kde se najíte dobře a skoro nic vás to nestojí.

i Zdroj fotografie: Christian Michelides / Creative Commons / CC-BY-SA
                   

O tom, že restaurace v posledním roce výrazně zdražily, jsme na Událostech247 psali už dříve. Na vině jsou rostoucí ceny potravin, energií i dalších nákladů. I přesto se však dají najít místa, kde se najíte skutečně za pár korun. Za takové částky si lidem mnohdy nepodaří jídlo uvařit ani doma.

Stále se dá najít jídlo pod sto korun, když víte kam jít

Server CNN Prima News na základě tipů od čtenářů sestavil mapu, na které jsou desítky podniků, kde se můžete najíst pod 100 korun. Pár takových míst se vyskytuje například také v Praze, Brně nebo třeba v Ostravě. Tip na levné jídlo přímo v centru Prahy přinesl také web Newstream. Radí zajít si do jídelny Světozor, kterou najdete kousek od Václavského náměstí. Tříchodové menu tam nabízí za 159 korun. 

Kartou tam ovšem nezaplatíte. Možné je to pouze v hotovosti. Jídelna nabízí českou klasiku, jako je svíčková, rajská nebo křenová omáčka. Dát si však můžete třeba i výpečky se špenátem, šunkofleky nebo tolik oblíbený smažený sýr. „Na tuto jídelnu jsem narazila náhodou, nejsem totiž z Prahy. Když jsme ale brouzdali po centru a zkoušeli najít nějaký levnější podnik, kde bychom si dali oběd, narazili jsme na Světozor a byli jsme nadšení. Kromě dobrých cen na vás dýchne i retro atmosféra,“ popisuje pro Události247 paní Eva.

Výhodné ceny pro strávníky zvenčí nabízejí i některé školy

Levně se dá najíst i v jídelně v Bartošově čtvrti ve Zlíně, jak jsme psali už dříve. Denně tu uvaří okolo tisícovky jídel a jedna porce s polévkou a salátem je k dostání za necelou stovku. Ve středočeských Vinařících stojí obědové menu dokonce 65 korun. Denně tam vaří jeden druh polévky a tři druhy jídla. Polévka stojí 10 korun, jídlo jen něco málo přes 50 korun. Další levná jídelna je ve Slaném, nebo v Mostu. Do sta korun tam stojí třeba buchtičky se šodó, mexické fazole, těstovinový salát, vepřová játra s rýží nebo halušky.

Řízek za 49 Kč, halušky za 52: České jídelny nabízí strávníkům pokrmy za lidové ceny

Na Událostech247 jsme vás také informovali, že levné obědy pro veřejnost nabízí i některé školy. Například ta v pražských Stodůlkách pro cizí strávníky vydává obědy za 77 korun. V ceně je polévka, jedno ze dvou jídel a moučník. Zájemci si ovšem na jídlo musí donést vlastní nádobí na odnos domů. Podobných škol, které umožňují levně se najíst je čím dál víc a zájem lidí roste. Levná jídla nabízí také restaurace Globus. Třeba v Brně nabízí rybí filé s bramborami za 99 korun.

Kam chodíte do restaurace vy? Napište nám to do komentářů pod článkem

Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články