Stát teď prodává mobily, notebooky, auta a domy za pár korun. Lidé je kupují jako poblázněni. Kdo dřív přijde, ten dřív bere

Pokud potřebujete funkční elektroniku a hned si ji nemůžete dovolit, je tu státní dražba. Dají se tam ulovit vskutku zajímavé věci.

i Zdroj fotografie: Martin Dvořák pro Události247
                   

Stát se totiž už několik let zbavuje nepotřebného majetku prostřednictvím online dražeb. Lidé si tak mohu na webových stránkách Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových vydražit kromě domů a pozemků i takové drobnosti, jako jsou například lopaty. Jak jsme na Událostech247 upozornili, je to příležitost zejména pro ty, kteří by jinak na koupi takových záležitostí neměli dost peněz.

Pojízdné auto za pár korun

Už dříve jsme psali třeba o tom, že se takto dají za dobré peníze koupit třeba auta značek Audi, BMW, Mercedes, Hyundai, ale také stará fabie. Všechno pochází ze zabaveného majetku z hospodářské trestné činnosti. Pokud byl s takovým autem spáchán trestný čin nebo je výnosem z trestné činnosti, je pak na rozhodnutí soudu, co se zabavenými auty bude dál.  Jednou z možností je i to, že propadnou státu a mohou skončit právě v dražbě.

Stát rozdává auta a chalupy za hubičku: Využijte toho, než to udělá někdo jiný

Za výhodné aukční ceny se dá koupit také zabavená nebo ztracená elektronika. Tyto aukce zahrnují široký výběr produktů, jako jsou smartphony, počítače a různá příslušenství. Ceny jsou navíc většinou o dost nižší než na běžném trhu. Policie se při své činnosti dostává k různým předmětům. Po rozhodnutí soudu, že propadnou státu, jsou často prodávány právě v elektronických aukcích. Teď jsou v nabídce telefony za ceny od 500 do 4 000 korun.

Konkrétní nabídka mobilů od státu

V aukci tak můžete získat například tyto mobilní telefony: Xiaomi Mi 11 Lite 5G za 2 000 korun, v dobrém technickém stavu a plně funkční, ovšem bez nabíječky. iPhone 8, 64 GB za 2 500 korun, vykazuje ale mírné fyzické opotřebení. Je funkční, odblokovaný a včetně USB kabelu a silikonového pouzdra. K mání je i Samsung Galaxy A52, 4/128 GB – 4 000. Je málo opotřebovaný, bez příslušenství plus extra poplatek 500 korun na odblokování účtu.

iZdroj fotografie: Nicoc1amour / Creative Commons / CC-BY-SA
Často se draží například použité mobilní telefony

Mobil Vivo Y72 5G stojí 1 500 korun, je standardně opotřebovaný, plně funkční, ale bez příslušenství plus extra poplatek 800 korun na odblokování účtu. Více nabídek najdete na webu ÚZSVM. Policisté mají v databázi telefonů mnohem víc a aukce pro jejich pořízení probíhá standardně 1 měsíc. Případně alespoň 2–3 týdny, připomíná web Chip. O nabídky je obrovský zájem.

Slyšeli jste už o státních dražbách? Pokud ano, zúčastnili jste se nějaké? Napište nám to dole v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Daniela Beránková
Autor článku

Daniela Beránková

S praxí z oblasti médií mám letitou zkušenost, především v menších městských periodických časopisech. Editaci textů se věnuji přes deset let. Nyní své znalosti a zkušenosti uplatňuji na Událostech247.

Zobrazit další články