Stovky tisíc Čechů dostanou v roce 2024 tisíce Kč navíc každý měsíc. Budete mít nárok i vy?

Pokud jste zaměstnancem a máte dobrého šéfa, možná se už brzy dočkáte každý měsíc k výplatě i odměny.

i Zdroj fotografie: Jiří Klimenský pro Události247
                   

I když ceny v obchodech rostou, mzdy se v porovnání s tím moc nezvyšují. Jak jsme na Událostech247 psali nedávno, reálné mzdy, tedy sumy vypovídající o tom, co si člověk za dané peníze může ve skutečnosti koupit, v Česku klesají už 2 roky po sobě. Někteří čeští zaměstnanci však mohou mít štěstí.

Zaměstnavatelé budou zvyšovat mzdy

Víte od nás, že si polepší například zaměstnanci Českých drah. Podle dohody mezi tímto podnikem a odborovými organizacemi pro letošní rok se tarifní mzdy pracovníků zvýší o 2,3 procenta. K tomu navíc zaměstnanci dostanou také velmi pěkný jednorázový bonus 12 tisíc korun. Zvýšení výdělků oznámila také společnost Lidl, Albert nebo i Škoda Auto, kde si zaměstnanci dohromady přijdou až na 170 tisíc korun.

Jedna skupina Čechů dostane v roce 2024 odměnu 170 000 Kč. Máte na peníze nárok i vy?

Přilepšit svým lidem letos plánuje většina českých firem, jak upozornil web Novinky. Dotkne se to tak statisíců zaměstnanců. Nejčastěji, ve více než dvou pětinách případů, to bude maximálně o pět procent, ve zhruba stejném počtu pak nejvýše o deset. Více firem pak bude v tomto roce nabírat nové zaměstnance, než bude propouštět ty stávající. Vyplývá to z průzkumu personální společnosti Randstad. O více než pětinu si podle něj polepší zaměstnanci pouhého procenta firem.

Konečně jsem v práci spokojená, říká účetní

Většina respondentů, 64 procent, podle průzkumu pokládá za hlavní výzvu v oblasti zaměstnanců udržení nejlepších lidí a rozvoj talentovaných lídrů. Za její nejlepší řešení pak považují právě zvýšení mezd, školení a pak nabídku benefitů uzpůsobených na míru zaměstnancům. Z benefitů zaměřených na životní styl nabízejí společnosti nejčastěji dovolenou navíc. Na dalších místech jsou možnost práce z domova a flexibilní pracovní doba.

iZdroj fotografie: Karstendc/ Creative Commons / CC-BY-SA
Očekává se, že by letos mělo dostat přidáno spousta českých zaměstnanců

Tři čtvrtiny firem pak vybraným zaměstnancům nabízejí využití mobilního telefonu a dvě třetiny příspěvek na životní pojištění. „Já jsem nedávno nastoupila na novou pozici jako účetní ve větší firmě a s platem, co mi nabídli, jsem velmi spokojená. V rámci benefitů máme obědy ve firmě zadarmo a nějaké sportovní aktivity, posilovnu a solárium a také příspěvek na dovolenou, což se mi tedy dříve nestalo,“ popsala Událostem247 paní Elena.

Dostanete letos podle vás v práci přidáno? Napsat nám to můžete do komentářů pod článkem

Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Martin Dvořák
Autor článku

Martin Dvořák

Zkušený sloupkař, který od roku 2015 působil v zájmových časopisech. V zpravodajství Událostí247 se nyní snažím čtenářům přiblížit domácí témata, která se jich přímo dotýkají.

Zobrazit další články