Jedna skupina Čechů dostane v roce 2024 odměnu 170 000 Kč. Máte na peníze nárok i vy?

Domluvit si se zaměstnavatelem zvýšení platu není většinou nic jednouchého. Výhodou může být to, že pracujete ve velké a známé firmě.

i Zdroj fotografie: Jiří Klimenský pro Události247
                   

I když ceny v obchodech rostou, mzdy se v porovnání s tím moc nezvyšují. Jak jsme na Událostech247 psali nedávno, reálné mzdy, tedy sumy vypovídající o tom, co si člověk za dané peníze může ve skutečnosti koupit, v Česku klesají už 2 roky po sobě. Někteří čeští zaměstnanci však i přesto dostanou v práci od letošního roku skutečně štědrou odměnu.

Peníze přidávají velké řetězce

Polepší si například zaměstnanci Českých drah. Podle dohody mezi tímto podnikem a odborovými organizacemi pro letošní rok se tarifní mzdy pracovníků zvýší o 2,3 procenta. K tomu navíc zaměstnanci dostanou také velmi pěkný jednorázový bonus 12 tisíc korun. Zvýšení výdělků oznámila také společnost Lidl. Zaměstnancům na provozních pozicích přidá minimálně 2 tisíce korun. Obecně zaměstnavatelé mzdy navýší zhruba o 5 až 6 procent.

Všichni tito Češi dostanou v práci přidáno tisíce korun každý měsíc. Zjistěte, zda dostanete peníze i vy

Od letošního dubna dostanou víc peněz také zaměstnanci řetězce Albert. Jak jsme psali na Událostech247, provozním pracovníkům na prodejnách se výdělky zvýší minimálně o 8,5 procenta, v průměru pak o 10 procent. Polepší si tak nejen prodavači, ale také skladníci, pekaři a zaměstnanci na vedoucích pozicích. Špatně se však nebudou mít ani zaměstnanci největší automobilky v České republice Škodovky, kteří dostanou opravdu štědrou částku.

Forma, ve které se vyplatí pracovat

Škoda Auto zvýší od dubna mzdové tarify o pět procent. Kromě toho dostanou zaměstnanci automobilky v květnu za rok 2023 variabilní bonus 96 tisíc korun a jednorázovou odměnu 4000 korun, tedy celkem 100 tisíc korun, připomíná web Novinky. Automobilka totiž uzavřela mzdové kolektivní vyjednávání s odbory. Celkem Škodovka vyplatí svým zaměstnancům během roku na zaručeném a variabilním bonusu a dohodnuté jednorázové platbě v průměru přibližně 170 tisíc korun. 

iZdroj fotografie: Depositphotos
Zaměstnanci Škoda Auto dostanou slušné prémie

Škoda Auto je součástí německého koncernu Volkswagen a zaměstnává zhruba 37 tisíc lidí. Průměrný měsíční výdělek zaměstnanců ve výrobě a na dalších pozicích ohodnocených podle tarifů v loňském prvním pololetí dosáhl 69 500 korun, píše dále web. Zahrnuje tarifní mzdu, bonusy, náhrady i příplatky. „No, tak o tom si můžu nechat leda tak zdát. Se svým zaměstnavatelem se o zvýšení platu dohadují už půl roku a pokaždé to skončí tím, že firma nemá peníze,“ popsala Událostem247 paní Markéta, která pracuje jako asistentka ředitele.

Dostali jste někdy v práci odměnu? Napsat nám to můžete dole v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
127 lidí právě čte
Jiří Klimenský
Autor článku

Jiří Klimenský

Dlouholetý nadšenec v oblasti ekonomie a společenských témat. V minulosti jsem působil v několika menších regionálních médiích. Teď se snažím čtenáře informovat o důležitých tématech na Událostech247.

Zobrazit další články