Známý český supermarket prodává všechny tyhle potraviny s 50% slevou. Využijte toho rychle, než se o tom dozví i ostatní

Obchody se snaží přilákat zákazníky nejrůznějšími způsoby. Výrazy jako sleva, výprodej nebo akce jsou pro lidi jako magnet.

i Zdroj fotografie: Enriquecornejo / Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Nejžádanější jsou samozřejmě slevy na potraviny. Na Událostech247 jsme psali například o tom, že na změnu sazby DPH zareagoval obchodní řetězec Lidl a od 2. ledna snížil ceny u všech výrobků, které se po změně DPH přesunuly z dosavadní 15procentní sazby do nové 12procentní. Znamená to, že lidé teď spoustu důležitých potravin nakoupí levněji.

Nabídka sortimentu je široká

Jako první však na změnu DPH zareagoval obchodní řetězec Penny a zákazníci se lepších cen dočkali už 1. prosince 2023, jak jsme na Událostech247 upozornili už dříve. Například minerálka tak vyšla levněji až o 5 korun, Plzeň dokonce o 8 korun. Slevy se dočkal také nábytek. V říjnu společnost Ikea oznámila, že ceny na českém trhu snižuje u dalších 2400 výrobků, z nichž některé zlevní i o více než polovinu, jak jsme psali už dříve.

Nový obchodní řetězec v ČR: Takové ceny svět neviděl, brutální slevy na všechno. Pospěšte si, než vás ostatní předběhnou

Slevy rozjel také řetězec Hebe, který v Česku otevřel několik prodejen. Psali jsme o tom, že tento obchod nabízí kromě akčních cen také různé dlouhodobější akce, třeba 30procentní slevy na korejskou a japonskou kosmetiku nebo slevy na známé značky jako je L’Oréal Paris či Garnier. Zákazníci však musí mít na paměti, že kromě časového omezení jsou nabídky limitované také vyprodáním zásob. 

Ceny se liší až o desítky korun

Velkou konkurencí pro obchody s potravinami se stává síť prodejen Tamda. Tento obchodní řetězec se specializuje na exotické a zdravé potraviny z celého světa. Tamda nabízí také možnost nakupovat potraviny online, píše web Moje letáky. Jsou zde o poznání nižší ceny, než nabízejí jiné obchodní řetězce. Například Bohemia Chips solené tam koupíte za 16,90. V konkurenčních obchodech je to až o desítky korun víc, jak srovnal web Kupi. 

iZdroj fotografie: Daniela Beránková pro Události247
Češi jsou velkými milovníky slevových akcí v obchodech

Web TN upozornil na to, že na facebookové skupině Ústečáci sobě se objevilo srovnání cen v hypermarketu Globus a obchodním centru Tamda v Ústí nad Labem. Například těstoviny s příchutí kuřete na smetaně od Maggi stojí v Globusu 58,30 koruny, zatímco v Tamdě je pořídíte za 35,90 koruny. Tatra mléko do kávy stojí v Globusu 29 korun, v Tamdě je to o 11 korun méně. „Tento obchod znám a chodím tam, ty ceny jsou skutečně někde jinde,“ řekla Událostem247 paní Helena z Brna.

Slyšeli jste už o zmíněném supermarketu? Napište nám to v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Martin Dvořák
Autor článku

Martin Dvořák

Zkušený sloupkař, který od roku 2015 působil v zájmových časopisech. V zpravodajství Událostí247 se nyní snažím čtenářům přiblížit domácí témata, která se jich přímo dotýkají.

Zobrazit další články