Zvedl telefon a vzápětí přišel o 626 000 Kč. Stát se to může ještě dnes i vám

V době moderních technologií číhá nebezpečí téměř na každém kroku. Stačí chvilka neopatrnosti a může se vám to pořádně vymstít.

i Zdroj fotografie: Jiří Klimenský pro Události247
                   

Na Událostech247 vás pravidelně informujeme o podvodech, kdy dostávají lidé třeba falešné SMS zprávy, nebo emaily. Podvodníci přitom využívají širokou škálu technik včetně vytváření falešných webových stránek. Pokud vám tedy také přišla SMS, u které máte podezření, že by mohla být podvodná, rozhodně na ni nereagujte. Jinak vám hrozí, že přijdete o všechny své peníze.

Důvěřivých lidí je stále dost

Velmi častým typem podvodu jsou telefonní hovory. Podvodníci se vydávají za úředníky, bankovní zástupce nebo dokonce za technické specialisty. Události247 informovaly například o podvodníkovi, který se vydával za zaměstnance známého mobilního operátora a pod záminkou nabídky skvělé digitální inovace se zákazníkům díky jednoduchému triku naboural do mobilu a převzal nad ním kontrolu.

Přišla vám jedna z těchto SMS zpráv? Hrozí vám, že ještě dnes přijdete o všechny peníze. Je to vážné, stalo se to už spoustě Čechů

Rozšířené jsou také podvody s kryptoměnami. Psali jsme o důvěřivé ženě, která si na internetu vyhledala společnost nabízející možnost investování do kryptoměny. Také ona umožnila zástupci společnosti vzdálený přístup do počítače a po menších částkách mu postupně poslala přes 3,5 milionu korun. Události247 také informovaly o podvodných SMS zprávách, podle kterých údajně Ministerstvo práce a sociálních věcí poskytovalo různé druhy příspěvků a dotací.

Své peníze už nikdy neuvidí

O dalším případu, kdy neznámý pachatel okradl svou oběť o celoživotní úspory, informovalo krajské policejní ředitelství Ústeckého kraje. Podvedený muž přišel oznámit, že byl podveden a okraden o 626 tisíc korun ze svých úspor. Údajně mu měla být nabízena investice do kryptoměn, o kterou se dlouhodobě zajímal a přišla mu výhodná. Muže po telefonu oslovil podvodník a po společné domluvě ho navedl k registraci na platformu Cbytes, dodává web Chip.

iZdroj fotografie: Daniela Beránková pro Události247
Častým trikem podvodníků, jak z lidí vytáhnout jejich peníze, jsou i různé formy SMS zpráv, ve kterých se vydávají za velké instituce

Policie varuje také před portály OKX.com a bybit.com. Okradený muž domnělému investičnímu poradci věřil natolik, že během měsíce naposílal na falešné investiční stránky přes 626 tisíc korun. Potom s ním však podvodník přestal komunikovat a platforma Cbytes přestala být dostupná. Teprve pak muži došlo, že se stal obětí podvodu. „Já tohle nechápu, vždyť se o tom pořád mluví a píše, tak proč lidé nejsou víc opatrní,“ řekla Událostem247 svůj názor paní Amálie z Přerova.

Oslovili vás někdy podvodníci? Podělte se s námi o vaše zkušenosti v komentářích dole pod článkem

Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články