udalosti247.cz
  • Doprava
  • Finance
  • Spotřebitel
udalosti247.cz
  • Doprava
    • Auto
    • Dálnice
    • Řidiči
    • Nafta
    • Parkování
    • Další »
  • Finance
    • Peníze
    • Pokuta
    • Poplatek
    • Důchody
    • Mince
    • Další »
  • Spotřebitel
    • Maso
    • Nakupování
    • Potraviny
    • Restaurace
    • Závadné potraviny
    • Další »
Sledujte nás:
Všechny rubriky »
udalosti247.cz » Finance » Pozor na tuhle častou aktivitu v Chorvatsku. Momentálně za ni tamní úřady udělují nehorázně vysoké pokuty

Pozor na tuhle častou aktivitu v Chorvatsku. Momentálně za ni tamní úřady udělují nehorázně vysoké pokuty

4. září 2025
Daniel Procházka
[email protected]

Podstatným článkem redakčního týmu webu Události24/7.cz je specialista na počasí a přidružené oblasti, Daniel Procházka, který se na našem široce zaměřeném webu pohybuje už pěknou řádku let. Daniel se věnuje především každodennímu spravování čtenářů o meteorologické situaci u nás i v Evropě. Vždycky ho podle jeho vlastních slov přitahoval divoký charakter přírody a její nepředvídatelnost a nespoutanost. I z toho důvodu se přes původně pouhé psaní meteorologických předpovědí dostal až k článkům o přírodních katastrofách, náhlých změnách počasí až třeba po nevídaných přírodních úkazech. Zároveň ale neskrývá ani svoji klidnější stránku, která má na Událostech na starost naopak články o bydlení a zahradě, které se řadí k jeho předním volnočasovým aktivitám.

Chytání ryb patří k velmi oblíbeným činnostem spousty lidí, nejen Čechů. Jako všechno, i tohle má však svá přísná pravidla.

mesto pucisca chorvatsko
Zdroj fotografie: Berthold Werner / Creative Commons / CC BY-SA

Obsah článku

  1. Vše se dá vyřídit přes internet
  2. Povolenka není nijak závratně drahá

Víte od nás, že to, jaká pravidla rybaření má, je jasně uvedeno na webových stránkách Českého rybářského svazu (ČRS). Lov ryb smí být prováděn v rybářském revíru lovem na udici nebo jiným způsobem lovu, který stanoví příslušný rybářský orgán. Jeden člověk smí mít nahozeny maximálně dvě udice. 

Vše se dá vyřídit přes internet

Chytat se nesmí bez povolení či rybářského lístku. Jeho cena se pohybuje podle toho, kde byl rybářský lístek vydán. Například Ústecký územní svaz ČRS povolení vydává na 30 dnů za 200 korun, na 10 let za 500 a na dobu neurčitou za 1000 korun. Pokud byste chytali bez povolení, i kdyby to bylo na místě, kde se rybařit smí, hrozí vám podle zákona pokuta až 30 000 korun, pokud by vás přišla zkontrolovat třeba rybářská stráž nebo rybářský hospodář.

rybari rybareni policie pokuta
Zdroj fotografie: Policie ČR
Stejně jako u nás, i v zahraničí je k rybaření potřeba povolenka

Svá pravidla má samozřejmě chytání ryb v cizině, například v Čechy tolik oblíbeném Chorvatsku. Jak se redakce Událostí247 dočetla na webu tamní vlády, také zde je pro mořský sportovní a rekreační rybolov vyžadována licence, kterou je možné zakoupit elektronicky. Rekreační a sportovní rybolov v moři v Chorvatsku vyžaduje licenci, bez ohledu na to, jestli lovíte z břehu nebo z lodi. Licenci je možní zakoupit na webu chorvatského resortu zemědělství.

Povolenka není nijak závratně drahá

Není to nic složitého. Stačí se přihlásit přes internetové stránky a vybrat si typ licence.  Vyplníte potřebné údaje, zaplatíte kartou a PDF soubor i s licencí vám přijde do mailu. Pak si ho buď vytisknete, nebo povolení při případné kontrole ukážete přímo ve svém telefonu. Pokud se vám povolení nechce vyřizovat elektronicky, seženete ho také osobně v místních rybářských prodejnách nebo v turistických kancelářích.

chorvatsko krasna plaz
Zdroj fotografie: Falk2 / Creative Commons / CC BY-SA
Za rybaření v Chorvatsku bez povolenky hrozí velmi vysoká pokuta

Pokud si říkáte, kolik vás to celé bude stát, není to zase tak hrozné. Za jeden den rybaření v Chorvatsku zaplatíte necelých 8 euro, což je v přepočtu asi 190 korun. Tři dny vyjdou na 20 euro, tedy asi 480 korun a týdenní povolení k chytání ryb stojí 40 euro, což je necelá tisícovka. Pokud máte děti, a i ony jsou už nadšenými malými rybáři, v Chorvatsku mohou děti do 14 let chytat s jedním prutem úplně zadarmo. Bez povolení by vás však mohl lov ryb vyjít na více než 12 000 korun.

Štítky
#chorvatsko #dovolená #pokuta #pokuty
Chodíte rybařit?

Chcete dostávat pravidelně novinky?

Kliknutím na tlačítko „Odeslat“ souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Alice Bendová žije ve vile nedaleko Prahy. „Je to psí dům, ale nám to nevadí,“ říká

Alice Bendová žije ve vile nedaleko Prahy. „Je to psí dům, ale nám to nevadí,“ říká

VIPZivot.cz
VIPZivot.cz
4 h
Hráči Sparty si stěžují na nebezpečné podmínky v Rijece. Šlo o zdraví

Hráči Sparty si stěžují na nebezpečné podmínky v Rijece. Šlo o zdraví

sportyzive.cz
sportyzive.cz
6 h
Tajemství Stropnického: Zdá se, že se s přítelkyní nebojí velkých kroků. Spekuluje se o svatbě i dětech

Tajemství Stropnického: Zdá se, že se s přítelkyní nebojí velkých kroků. Spekuluje se o svatbě i dětech

VIPZivot.cz
VIPZivot.cz
5 h
V Ulici se rozehrává nebezpečná hra: Erik tasí trumf v podobě videa, Pokladník tahá za nitky

V Ulici se rozehrává nebezpečná hra: Erik tasí trumf v podobě videa, Pokladník tahá za nitky

VIPZivot.cz
VIPZivot.cz
5 h
Tenisová aféra bobtná. Svaz se snaží vymanit z dotační jízdy bývalého bosse, Kaderka žije v ústraní

Tenisová aféra bobtná. Svaz se snaží vymanit z dotační jízdy bývalého bosse, Kaderka žije v ústraní

sportyzive.cz
sportyzive.cz
7 h

Máte na autě tyhle pneumatiky? Policie vám na místě vezme řidičák a vyfasujete pokutu 10 000Kč

Máte na autě tyhle pneumatiky? Policie vám na místě vezme řidičák a vyfasujete pokutu 10 000Kč

Přehledně: Nová pravidla na silnicích a možné pokuty od strážníků v příštím roce

Přehledně: Nová pravidla na silnicích a možné pokuty od strážníků v příštím roce

Nová dopravní značka na dálnících: Pokud ji nedodržíte, šmahem platíte pokutu 3300 Kč

Nová dopravní značka na dálnících: Pokud ji nedodržíte, šmahem platíte pokutu 3300 Kč
ABCmedia logo
Další portály spadající pod abcMedia Network, s.r.o.

AutoŽivě.cz

  • Aktuality
  • Autoživě testy
  • Ojetiny
  • Rady
  • Technický koutek
  • Zajímavosti
  • #řidič
  • #čínská auta
  • #řidičský průkaz
  • Nové Audi TT všechny zaskočilo. Má dva rozdílné názvy a motorizaci, jakou bychom nečekali. Design z jiného světa?
  • Video: Policie zastavila řidiče Ferrari 812 Superfast, který jel rychle městem. Namísto pokuty mu třásla rukou a chválila auto

SportyŽivě.cz

  • Basketbal
  • Formule 1
  • Fotbal
  • Hokej
  • MMA
  • Tenis
  • #nhl
  • #ac-spart-praha
  • #mma
  • Hráči Sparty si stěžují na nebezpečné podmínky v Rijece. Šlo o zdraví
  • Tenisová aféra bobtná. Svaz se snaží vymanit z dotační jízdy bývalého bosse, Kaderka žije v ústraní

VIPživot.cz

  • Celebrity
  • #královská rodina
  • #Lela Vémolová
  • #české celebrity
  • Alice Bendová žije ve vile nedaleko Prahy. „Je to psí dům, ale nám to nevadí,“ říká
  • Tajemství Stropnického: Zdá se, že se s přítelkyní nebojí velkých kroků. Spekuluje se o svatbě i dětech

Vařímedobroty.cz

  • Cukroví
  • Omáčky
  • Předkrmy
  • Recepty
  • Rychlé pokrmy
  • #med
  • #cukr
  • #kuřecí maso
  • Matcha – trendy drink, nebo tradiční lék?
  • 50+ nejlepších receptů na domácí pomazánky: Hodí se na chlebíčky, jednohubky i jen tak k večeři na chleba

DámskýDeník.cz

  • Domácnost
  • Krása
  • Lifestyle
  • Móda
  • Vztahy
  • #herec
  • #počasí
  • #letadlo
  • Fiala vs. Babiš: Ostrá výměna mezi premiérem a šéfem ANO rozvířila sítě
  • Zemřel hudební génius ze Soft Cell, který dal světu hit Tainted Love

MMAmag.cz

  • Zahraniční MMA
  • CZ/SK MMA
  • Videa
  • UFC
  • KSW
  • #ufc
  • #oktagon
  • #jiří procházka
  • Z plachého kloučka se stala hvězda UFC. V prvním rozhovoru působil 16letý Paddy Pimblett jako ustrašený teenager
  • McGregor se chce vrátit. Irská hvězda UFC si opět říká o pozornost
udalosti247.cz
  • O nás
  • Kariéra
  • Kontakt
  • Cookies
  • Etický kodex
udalosti247.cz
  • O nás
  • Kariéra
  • Kontakt
  • Cookies
  • Etický kodex

Copyright © 2016-2025 abcMedia Network s.r.o. - Theme v1.0.5

Obsah je chráněn autorským právem. Jakékoli užití včetně publikování nebo jiného šíření obsahu je bez písemného souhlasu zakázano.