Bývalý premiér Babiš podstoupil plastiku očních víček. Prý pak lépe uvidí

Bývalý premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš má konečně čas postarat se o své zdraví. Rozhodl se proto podstoupit dlouho plánovaný chirurgický zákrok.

i Zdroj fotografie: David Sedlecký / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Babiš byl v nemocnici minulý týden. Jak píše iDNES, důvod nikomu nesdělil a množily se proto různé spekulace. Teď prozradil, že mu lékaři operativně odstranili přebývající kůži na horních i dolních víčkách, a proto musí nějakou dobu nosit tmavé brýle. Podotkl, že zákrok neměl nic společného s jeho březnovou hospitalizací v pražském IKEM.

Babiš už se chystá naplno pracovat

Expremiér se prý snaží dostat zpět do zdravotní pohody. „Zákrok jsem plánoval dlouho. Teď v opozici si dávám do pořádku tělo. Ze zdravotních důvodů jsem si nechal odstranit převislou kůži na horních a dolních víčkách. Hned potom mě pustili domů, ale musel jsem to vyležet. Ráno mi odstranili stehy, pořádně to bolelo,“ uvedl v rozhovoru pro CNN Prima News. Operaci prý podstoupil ze zdravotních důvodů pro zlepšení zraku.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Chirurg

Dle svých slov se už cítí dobře, i když místo zákroku stále bolestivé. Hlavní manažer hnutí ANO Jan Richter Událostem247 potvrdil, že Babiš chce ještě tento týden dorazit na schůzi Poslanecké sněmovny. Expremiér musel také odložit svůj pravidelný pondělní internetový pořad Čau lidi. „Vidím to na druhou polovinu týdne. A nebojte, není to nic vážného,“ omluvil se svým příznivcům.

Problémy expremiéra trápí dlouhodobě

Andrej Babiš v září oslaví 68. narozeniny. Zdravotní potíže se mu v poslední době nevyhýbaly. Naposledy ho postihly v polovině března, kdy se mu po obědě udělalo špatně a omdlel. Sanitka ho pak převezla do pražského Institutu klinické a experimentální medicíny. Po týdnu bývalého premiéra lékaři propustili do domácího ošetřování. Důvodem pobytu v nemocnici měla být kromě ztráty vědomí i neprůchodnost střev.

iZdroj fotografie: VitVit / Creative Commons / CC BY-SA
IKEM

Babiš dostal nařízenou přísnou dietu, při které zhubl asi 10 kilogramů. Jedl prý jen rohlíky a kašovitou stravu. Už minulý rok v červnu musel, ještě jako premiér, absolvovat vyšetření kvůli vysokému tlaku. Tehdy náhle zrušil účast na konferenci v Bratislavě. O vysokém tlaku mluvil i v roce 2018, kdy zrušil cestu na bezpečnostní konferenci v Mnichově, protože mu kvůli hypertenzi praskla žilka v oku.

Diskuze Vstoupit do diskuze
126 lidí právě čte
Lucie Cochlarová
Autor článku

Lucie Cochlarová

Už při studiu ekonomiky jsem začala pracovat v Rádiu Čas a Televizi Relax. Sedm let jsem přinášela zprávy jako reportérka pro Televizi Nova, a to hlavně do Televizních novin. Práce editorky je pro mě výzva.

Zobrazit další články