udalosti247.cz
  • Doprava
  • Finance
  • Spotřebitel
udalosti247.cz
  • Doprava
    • Auto
    • Dálnice
    • Řidiči
    • Nafta
    • Parkování
    • Další »
  • Finance
    • Peníze
    • Pokuta
    • Poplatek
    • Důchody
    • Mince
    • Další »
  • Spotřebitel
    • Maso
    • Nakupování
    • Potraviny
    • Restaurace
    • Závadné potraviny
    • Další »
Sledujte nás:
Všechny rubriky »
udalosti247.cz » Domácí » Bohuslav Svoboda kandiduje na primátora Prahy. Chce se věnovat hlavně dopravě

Bohuslav Svoboda kandiduje na primátora Prahy. Chce se věnovat hlavně dopravě

2. května 2022
Daniel Procházka
[email protected]

Podstatným článkem redakčního týmu webu Události24/7.cz je specialista na počasí a přidružené oblasti, Daniel Procházka, který se na našem široce zaměřeném webu pohybuje už pěknou řádku let. Daniel se věnuje především každodennímu spravování čtenářů o meteorologické situaci u nás i v Evropě. Vždycky ho podle jeho vlastních slov přitahoval divoký charakter přírody a její nepředvídatelnost a nespoutanost. I z toho důvodu se přes původně pouhé psaní meteorologických předpovědí dostal až k článkům o přírodních katastrofách, náhlých změnách počasí až třeba po nevídaných přírodních úkazech. Zároveň ale neskrývá ani svoji klidnější stránku, která má na Událostech na starost naopak články o bydlení a zahradě, které se řadí k jeho předním volnočasovým aktivitám.

Bývalý primátor Bohuslav Svoboda jde znovu do boje o primátorské křeslo. Kampaň zahájil na pražském Petříně. O Prahu se Svoboda utká s Čižinským a Hřibem.

bohuslav svoboda
Zdroj fotografie: ODS

Obsah článku

  1. Praha prý potřebuje pravicovou vládu
  2. Pražská doprava prioritou

Podle Novinek zahájila vládní koalice SPOLU během nedělního odpoledne v Praze kampaň do komunálních voleb. Kandidátem na primátora je občanský demokrat Bohuslav Svoboda, který jím byl již v letech 2010 až 2013. Premiér a předseda ODS Petr Fiala uvedl, že se projekt koalice ukázal jako úspěšný, píší dále Novinky.

Praha prý potřebuje pravicovou vládu

„Přesvědčili jsme voliče, že naše spojení má smysl, že dokážeme věci měnit. Voliči nám dali šanci, abychom tu změnu v České republice provedli, a my ji děláme. Děláme ji ve velmi obtížných podmínkách, máme co napravovat,“ citovaly Novinky Fialu.  „To, co se normálně dohaduje po volbách, o co se ty strany dohadují, my máme projednáno dopředu,“ citovaly dále Novinky Svobodu, při zahájení kampaně na pražském Petříně.

„Musíme vyhrát tak, aby nebylo možné bez SPOLU vládnout pražskému magistrátu,“ citovaly Novinky předsedu pražské TOP 09 Jiřího Pospíšila s tím, že jeho strana je nyní jako jediná z vládní koalice ve vedení hlavního města. Podle něj Praha potřebuje pravicovou vládu, která napraví aktivisty poškozenou Prahu, zejména oblast dopravy. Koalice si podle šéfky TOP 09 Markéty Pekarové Adamové dává za cíl zisk 40 procent hlasů, uvádí Novinky.

Pražská doprava prioritou

Bohuslav Svoboda určil ve svém volebním programu dva hlavní cíle, kterým se chce věnovat. „Dlouhodobě neřešené otázky, hlavně v dopravě, která se nijak nevyvíjí. Dále otázka bydlení a stavění, která je v Praze dlouhodobě zanedbávána, ta je naprosto zásadní. Ten problém navíc zesílí, protože se k nám dostává poměrně veliké množství lidí z Ukrajiny,“ uvedl pro Události247.

Dvě ze tří partají @KoaliceSpoluPha jsou nyní ve vedení Prahy. Přitom svou kampaň založil @Svoboda_Slavek na kritice současné koalice. Vy všichni, jak jste tady, tomu rozumíte? 🙂

— Zdeněk Hřib (@ZdenekHrib) May 1, 2022

Současný primátor Zdeněk Hřib bude znovu kandidovat. „Chceme pokračovat s radou ve stejném složení, abychom zachovali politickou stabilitu. Já jsem teď provedl naše město dvěma bezprecedentními krizemi, uprchlickou a koronavirovou. Takže nemám čas sledovat, koho jednotlivé strany nasazují,“ citoval web TN Hřiba. Podle Novinek se v Praze při posledních primátorských volbách rozdělilo 65 mandátů pro pět subjektů. V zastupitelstvu zasedalo 14 zastupitelů ODS, shodně 13 za Piráty, Prahu sobě, koalici STAN a TOP 09, 12 za hnutí ANO.  

Štítky
#koalice spolu
Líbí se vám tento článek? Tak pojďte diskutovat.

Chcete dostávat pravidelně novinky?

Kliknutím na tlačítko „Odeslat“ souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Zdraží benzín i nafta: víme od kdy a o kolik. Řidiči si připlatí až 4,5 Kč na 1 litr

Zdraží benzín i nafta: víme od kdy a o kolik. Řidiči si připlatí až 4,5 Kč na 1 litr

AUTOZIVE.cz
AUTOZIVE.cz
1 d
Znáte tu plastovou zarážku na bezpečnostním pásu? Její skutečná funkce překvapí i zkušené řidiče

Znáte tu plastovou zarážku na bezpečnostním pásu? Její skutečná funkce překvapí i zkušené řidiče

AUTOZIVE.cz
AUTOZIVE.cz
15 m
Vydělávejte na svém elektromobilu: stačí ho nechat v nabíječce. Řidiči hlásí příjmy až 4 600 Kč za pár dní

Vydělávejte na svém elektromobilu: stačí ho nechat v nabíječce. Řidiči hlásí příjmy až 4 600 Kč za pár dní

AUTOZIVE.cz
AUTOZIVE.cz
24 m
Nejprodávanější auto světa roku 2025: není to Čína, Tesla, ani žádný elektromobil. Tipnete si, která značka všechny převálcovala?

Nejprodávanější auto světa roku 2025: není to Čína, Tesla, ani žádný elektromobil. Tipnete si, která značka všechny převálcovala?

AUTOZIVE.cz
AUTOZIVE.cz
44 m
Od 1. ledna 2026 mohou senioři řídit „bez papíru“. Povinnost, která roky otravovala řidiče 65+, končí

Od 1. ledna 2026 mohou senioři řídit „bez papíru“. Povinnost, která roky otravovala řidiče 65+, končí

AUTOZIVE.cz
AUTOZIVE.cz
1 h

Náměstek hejtmana Čížek vysvětlil, proč se v Plzeňském kraji rozpadla koalice a zvolil se nový hejtman. Problémem byla hlavně neshoda ve zdravotnictví

Náměstek hejtmana Čížek vysvětlil, proč se v Plzeňském kraji rozpadla koalice a zvolil se nový hejtman. Problémem byla hlavně neshoda ve zdravotnictví

Během léta se výrazně změnily preference voličů. SPOLU mnohé z nich dokázala mobilizovat

Během léta se výrazně změnily preference voličů. SPOLU mnohé z nich dokázala mobilizovat

V kandidatuře Kalouska na hrad ho koalice Spolu nepodpoří. Kalousek se k tomu vyjádřil

V kandidatuře Kalouska na hrad ho koalice Spolu nepodpoří. Kalousek se k tomu vyjádřil
ABCmedia logo
Další portály spadající pod abcMedia Network, s.r.o.

AutoŽivě.cz

  • Aktuality
  • Autoživě testy
  • Ojetiny
  • Rady
  • Technický koutek
  • Zajímavosti
  • #pokuta
  • #motor
  • #nehoda
  • Zdraží benzín i nafta: víme od kdy a o kolik. Řidiči si připlatí až 4,5 Kč na 1 litr
  • Znáte tu plastovou zarážku na bezpečnostním pásu? Její skutečná funkce překvapí i zkušené řidiče

SportyŽivě.cz

  • Basketbal
  • Formule 1
  • Fotbal
  • Hokej
  • MMA
  • Tenis
  • #prestupy
  • #coronavirus
  • #fotbal
  • Třináctá komnata fotbalisty Švancary. Po jeho omylu šlo lidem o život
  • Frustrace opory Sparty po další ztrátě. Český reprezentant se pustil do ostré kritiky

VIPživot.cz

  • Celebrity
  • #zahraniční celebrity
  • #Ivana Gottová
  • #české celebrity
  • Rakovina a 4 děti na krku: Trpký příběh princezny z pohádek Moniky Žákové
  • Nový život za 45 milionů korun: Vondráčková si koupila hned 3 domy. Pochlubila se místností jako z Bradavic

Vařímedobroty.cz

  • Cukroví
  • Omáčky
  • Předkrmy
  • Recepty
  • Rychlé pokrmy
  • #kuřecí maso
  • #med
  • #cukr
  • Matcha – trendy drink, nebo tradiční lék?
  • 50+ nejlepších receptů na domácí pomazánky: Hodí se na chlebíčky, jednohubky i jen tak k večeři na chleba

DámskýDeník.cz

  • Domácnost
  • Krása
  • Lifestyle
  • Móda
  • Vztahy
  • #herec
  • #počasí
  • #letadlo
  • Kvíz: Jak dobře znáte klasiku S čerty nejsou žerty? Některé otázky potrápí i fajnšmekry
  • Marek Eben si v přímém přenosu neodpustil vtipnou „módní kontrolu“. Terčem byl i prezident

MMAmag.cz

  • Zahraniční MMA
  • CZ/SK MMA
  • Videa
  • UFC
  • KSW
  • #jiří procházka
  • #oktagon
  • #ufc
  • Bojovník mlátil soupeře hlava nehlava. V zápalu boje tvrdě knokautoval i rozhodčího
  • Vnadná kolumbijská boxerka vsadila na své křivky. V bikinách působí uhrančivě
udalosti247.cz
  • O nás
  • Kariéra
  • Kontakt
  • Cookies
  • Etický kodex
udalosti247.cz
  • O nás
  • Kariéra
  • Kontakt
  • Cookies
  • Etický kodex

Copyright © 2016-2025 abcMedia Network s.r.o. - Theme v1.0.5

Obsah je chráněn autorským právem. Jakékoli užití včetně publikování nebo jiného šíření obsahu je bez písemného souhlasu zakázano.