udalosti247.cz
  • Doprava
  • Finance
  • Spotřebitel
udalosti247.cz
  • Doprava
    • Auto
    • Dálnice
    • Řidiči
    • Nafta
    • Parkování
    • Další »
  • Finance
    • Peníze
    • Pokuta
    • Poplatek
    • Důchody
    • Mince
    • Další »
  • Spotřebitel
    • Maso
    • Nakupování
    • Potraviny
    • Restaurace
    • Závadné potraviny
    • Další »
Sledujte nás:
Všechny rubriky »
udalosti247.cz » Domácí » Češi mají větší zájem o podnájmy ve špatné kvalitě. Chtějí tak ušetřit

Češi mají větší zájem o podnájmy ve špatné kvalitě. Chtějí tak ušetřit

23. května 2023
Daniel Procházka
[email protected]

Podstatným článkem redakčního týmu webu Události24/7.cz je specialista na počasí a přidružené oblasti, Daniel Procházka, který se na našem široce zaměřeném webu pohybuje už pěknou řádku let. Daniel se věnuje především každodennímu spravování čtenářů o meteorologické situaci u nás i v Evropě. Vždycky ho podle jeho vlastních slov přitahoval divoký charakter přírody a její nepředvídatelnost a nespoutanost. I z toho důvodu se přes původně pouhé psaní meteorologických předpovědí dostal až k článkům o přírodních katastrofách, náhlých změnách počasí až třeba po nevídaných přírodních úkazech. Zároveň ale neskrývá ani svoji klidnější stránku, která má na Událostech na starost naopak články o bydlení a zahradě, které se řadí k jeho předním volnočasovým aktivitám.

Častá nachlazení, kašel, nebo rýmu většina z nás přisuzuje stresu a nedostatku odpočinku. Může to mít ale i další skrytou příčinu.

plisen byt 2
Zdroj fotografie: Depositphotos

Obsah článku

  1. Zdravotních rizik je nespočet
  2. Větrání je základ

Na možné nebezpečí upozornil web National Library of Medicine. Podle něj jsou špatné podmínky bydlení spojeny také s nemalým množstvím zdravotních problémů. Například infekcí dýchacích cest, astmatu, otravy olovem a v neposlední řadě mají vliv i na duševní zdraví. Jako příklad uvádí statistiky ze Spojených států, píše web National Library of Medicine.

Zdravotních rizik je nespočet

V amerických domácnostech se každý rok stane okolo 13 milionů zranění. Dva miliony lidí pak musí navštívit pohotovost kvůli astmatickému záchvatu, píše dále web. Jeden milion malých dětí ve Spojených státech amerických má podle webu tak vysoké hladiny olova v krvi, že to může nepříznivě ovlivnit jejich inteligenci, chování a vývoj. To vše kvůli nekvalitnímu bydlení, dodává National Library od Medicine.

plisen odstraneni
Zdroj fotografie: Depositphotos
Plísně se nemají podceňovat. V závislosti na druhu mohou způsobovat záněty průdušek a nosních dutin, bolesti hlavy, atopický ekzém a nejrůznější alergie či astmatické záchvaty

Problémy s bydlením jsou i v České republice. Horší ekonomická situace totiž hraje do karet také majitelům nemovitostí, kteří si teď díky tomu mohou vybírat z mnoha zájemců a současně pronajímat prostory, o které by jinak nebyl moc velký zájem. Upozornil na to web Deník. Suterénní byty nebo ubytovny lákají na nízkou cenu, za kterou však zákazník dostane také nižší komfort bydlení. K tomu ještě zřejmě možná zdravotní rizika.

Větrání je základ

Špatně vytápěné domy a byty své obyvatele ohrožují nejen nízkou teplotou, ale chlad vytváří také vhodné podmínky pro vlhko a všemožné plísně, připomíná web Seznam Zprávy. Ty pak dráždí plíce a mohou zhoršovat onemocnění, jako je například astma. „Je potřeba sledovat v domácnosti vlhkost vzduchu. V opačném případě může v místnosti začít vznikat plíseň. Proto doporučuji topit a větrat, především po vaření, sprchování nebo sušení prádla,“ uvedl pro Události247 expert na výskyt plísní Martin Němec.

vetrani
Zdroj fotografie: abcMedia
ednou z nejlepších a nejdůležitějších věcí, co v boji proti plísním můžete udělat, je naučit se správně větrat

„V naší nabídce samozřejmě máme také byty nižší kategorie. Mohou být například vlhčí a vytápěné třeba uhlím. Protože je nabízíme za výrazně nižší cenu, je o ně velký zájem, především u cizinců z Ukrajiny, nebo třeba u matek samoživitelek, které si lepší byt nemohou dovolit,“ uvedl pro Události247 Radek Machout z jedné brněnské realitní kanceláře. „Já bydlím se synem v takovém bytě, je v takzvané vyloučené lokalitě. Platím tam dohromady 10 tisíc za 2+1,“ řekla Událostem247 Jarmila Rošková z Brna.

Štítky
#plíseň
Líbí se vám tento článek? Tak pojďte diskutovat.

Chcete dostávat pravidelně novinky?

Kliknutím na tlačítko „Odeslat“ souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Po vyhazovu se fotbalistka vrhla na síť OnlyFans. Za rok si díky svým křivkám vydělala 14 milionů

Po vyhazovu se fotbalistka vrhla na síť OnlyFans. Za rok si díky svým křivkám vydělala 14 milionů

sportyzive.cz
sportyzive.cz
2 h
Česká šampionka Siniaková se předvedla v krátké noční košilce. Ukázala tělo snů

Česká šampionka Siniaková se předvedla v krátké noční košilce. Ukázala tělo snů

sportyzive.cz
sportyzive.cz
2 h
Slavný fotbalový reprezentant znovu neuhlídal svoje choutky. Zlomil srdce studentce

Slavný fotbalový reprezentant znovu neuhlídal svoje choutky. Zlomil srdce studentce

sportyzive.cz
sportyzive.cz
2 h
České auto, které není Škoda? Ano, takto vypadá nejlepší auto lidu. Cena? Nízká. Spotřeba? Ještě nižší

České auto, které není Škoda? Ano, takto vypadá nejlepší auto lidu. Cena? Nízká. Spotřeba? Ještě nižší

AUTOZIVE.cz
AUTOZIVE.cz
2 h
Novinka v povinné výbavě: Od 1. ledna 2026 je nutné vozit oranžový výstražný maják. Kde všude a proč?

Novinka v povinné výbavě: Od 1. ledna 2026 je nutné vozit oranžový výstražný maják. Kde všude a proč?

AUTOZIVE.cz
AUTOZIVE.cz
2 h

Varování: Všemi oblíbená pochoutka z Billy je ruleta se zdravím. Kdo to má doma, musí to okamžitě vyhodit

Varování: Všemi oblíbená pochoutka z Billy je ruleta se zdravím. Kdo to má doma, musí to okamžitě vyhodit

Necháváte maso zamražené v mrazáku? Možná o tom nevíte, ale hrozí kvůli tomu problém

Necháváte maso zamražené v mrazáku? Možná o tom nevíte, ale hrozí kvůli tomu problém

Sýr prodávaný v Globusu byl prolezlý plísní. Zákazníci mohou výrobek vrátit na prodejně

Sýr prodávaný v Globusu byl prolezlý plísní. Zákazníci mohou výrobek vrátit na prodejně
ABCmedia logo
Další portály spadající pod abcMedia Network, s.r.o.

AutoŽivě.cz

  • Aktuality
  • Autoživě testy
  • Ojetiny
  • Rady
  • Technický koutek
  • Zajímavosti
  • #pokuta
  • #elektromobil
  • #řidičský průkaz
  • České auto, které není Škoda? Ano, takto vypadá nejlepší auto lidu. Cena? Nízká. Spotřeba? Ještě nižší
  • Novinka v povinné výbavě: Od 1. ledna 2026 je nutné vozit oranžový výstražný maják. Kde všude a proč?

SportyŽivě.cz

  • Basketbal
  • Formule 1
  • Fotbal
  • Hokej
  • MMA
  • Tenis
  • #ac-spart-praha
  • #fortuna-liga
  • #fotbal
  • Po vyhazovu se fotbalistka vrhla na síť OnlyFans. Za rok si díky svým křivkám vydělala 14 milionů
  • Česká šampionka Siniaková se předvedla v krátké noční košilce. Ukázala tělo snů

VIPživot.cz

  • Celebrity
  • #Ivana Gottová
  • #Karel Gott
  • #královská rodina
  • „Dcera vyrostla tak nějak vedle mě. Jsem matka bohém,“ říká Andrea Pomeje. Dnes lituje, že si její dětství neužila
  • Kraus si to svým netaktním chováním k Donutilové u fanoušků pohnojil: „Neempatický hňup,“ píší

Vařímedobroty.cz

  • Cukroví
  • Omáčky
  • Předkrmy
  • Recepty
  • Rychlé pokrmy
  • #kuřecí maso
  • #cukr
  • #med
  • Matcha – trendy drink, nebo tradiční lék?
  • 50+ nejlepších receptů na domácí pomazánky: Hodí se na chlebíčky, jednohubky i jen tak k večeři na chleba

DámskýDeník.cz

  • Domácnost
  • Krása
  • Lifestyle
  • Móda
  • Vztahy
  • #počasí
  • #herec
  • #letadlo
  • Hvězda Gilmorových děvčat podlehla v 84 letech vážné nemoci
  • Rakušan kritizoval Okamuru, prezident sklidil potlesk. Národní třídu zaplnily emoce i politika

MMAmag.cz

  • Zahraniční MMA
  • CZ/SK MMA
  • Videa
  • UFC
  • KSW
  • #jiří procházka
  • #oktagon
  • #ufc
  • Oktagon 80 je tady. Mnichov uvidí boj o trůn lehké váhy
  • Oktagon přitvrzuje. Organizace intenzivně pracuje na zavedení dopingových testů
udalosti247.cz
  • O nás
  • Kariéra
  • Kontakt
  • Cookies
  • Etický kodex
udalosti247.cz
  • O nás
  • Kariéra
  • Kontakt
  • Cookies
  • Etický kodex

Copyright © 2016-2025 abcMedia Network s.r.o. - Theme v1.0.5

Obsah je chráněn autorským právem. Jakékoli užití včetně publikování nebo jiného šíření obsahu je bez písemného souhlasu zakázano.