Hrůzná tragédie otřásla Frýdkem-Místkem. Nezletilá dívka tam tajně porodila a následně vyhodila ještě dýchající děťátko do popelnice

Tělíčko bohužel skončilo na skládce a policisté se ho týden snažili v hromadách odpadků najít. Dívku už kriminalisté obvinili z vraždy.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Celý minuly týden strávili na obří skládce ve Frýdku-Místku kriminalisté a technici z oddělení vražd moravskoslezské policie, píše iDNES. Hledali tělíčko novorozence, kterého krátce po tajném domácím porodu odhodila do kontejneru teprve 15letá dívka, dodává iDNES. Ten pak bohužel krátce na to vyvezli popeláři na skládku. Podle informací regionální televize Polar mělo v té době údajně novorozeně ještě dýchat.

Padlo obvinění z vraždy

Podle zjištění portálu se dívka krátce poté šla sama udat na policii, pak se rozjela rozsáhlá pátrací akce. Podle informací Událostí247 se dívka bála, že dítě sama nezvládne a neuživí. Policisté odmítli sdělit více, vyšetřování stále pokračuje.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Kontejner

„Policisté od minulého týdne prověřovali podezření z možného násilného trestného činu v souvislosti s úmrtím novorozence v okrese Frýdek-Místek. Případ si do své gesce převzali krajští kriminalisté, kteří v pondělí obvinili mladistvou dívku z provinění vraždy, řekla policejní mluvčí Pavla Jiroušková pro Události247. Televizi Polar popeláři potvrdili, že kriminalisté skládku prohledávali, ale neví se, zda byli úspěšní.

Ve Frýdku-Místku babybox je

Policie bližší informace nesdělila. „Z důvodu věku obviněné nebudeme k tomuto případu poskytovat další informace,“ dodala Jiroušková Událostem247. Patnáctiletá dívka na soud čeká na svobodě. Stíhané školačce hrozí až deset let vězení. Nechtěné dítě přitom nemusela pohodit a mohlo mít šanci na život, ve frýdecko-místecké nemocnici totiž funguje od roku 2008 babybox.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Vězení

V roce 2019 vyšetřovali policisté podobný případ v Karviné, kde našel mrtvé novorozeně v popelnici bezdomovec, uvádí iDNES. Dítě tam tehdy pohodila jeho jednatřicetiletá drogově závislá matka. Dostala za to trest sedmnáct let vězení, informuje dále iDNES. Od poloviny letošního května kriminalisté neúspěšně pátrají také po novorozenci z Kroměříže, upozorňuje server TN. Tehdy 24letá žena měla doma předčasně porodit, dítěte se pak zbavila. I v Kroměříži je přitom babybox.

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Ondřej Kočí
Autor článku

Ondřej Kočí

Zobrazit další články
Vyšší pohodlí a zvýšení produktivity práce s držákem monitoru NB G45
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Kancelářský držák monitoru s vynikající ergonomií NB G45
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: Challenger 2 projede ruskými protitankovými zátarasy, jako by tam nebyly, a snadno odtlačí i jiné překážky