Souboj prezidentských kandidátů: Pavel vyzval Babiše ke zklidnění situace. Ten se ostře ohradil

Pavel Babišovi vyčítá, že vlivem jeho kampaně dosáhl konflikt kritické hladiny. Chce po něm také několik věcí.

i Zdroj fotografie: abcMedia
                   

Expremiér má stáhnout všechny reklamní materiály, ve kterých používá strach ze zatažení do války. Dále se omluvit vojákům, nebo nehrotit situaci v nadcházejících televizních debatách, psal o tom web České noviny. Svůj apel bývalý náčelník generálního štábu zveřejnil i na svém účtu na Twitteru.

Je otázkou, zda jsou výhružky skutečné

Babiš ostře řekl, že výzvu považuje za nesmyslnou, a že vojáky vždy podporoval. Pavel by podle něj měl spíše odsoudit agresivní chování na mítincích, píší České noviny. Na svém Twitteru zveřejnil video, ve kterém Pavlovy příznivce kritizuje za narušování jeho setkání s voliči. Podle Babiše nejde o projev demokracie. Situace se vyostřila i poté, co Babiš oznámil, že už se stal terčem několika výhružek. Naposledy mu přišel anonym, ve kterém pisatel uvedl, že pokud Babiš vyhraje volby, dotyčný ho zastřelí, psal o tom web TN.

S ohledem na stávající situaci se Babiš rozhodl ukončit kontaktní kampaň. „Jsou tu dvě možnosti. Buď si pan Babiš vymýšlí, aby získal pozornost, nebo jsou ty výhrůžky reálné. Pak je ale zvláštní, že bere svou manželku na mítinky, kde je sám obklopen bodyguardy, ale jeho manželka se fotí v davu příznivců, není nijak chráněna. Anonym Babišově manželce údajně přišel z Brna, a Babiš s manželkou jel pak právě tam,“ řekl Událostem247 politolog Miloš Gregor k tomu, zda Babiš výhružky skutečně dostává.

Výzva není zrovna uklidňující, říká expert

Důsledkem Vaší kampaně konflikt ve společnosti dosáhl kritické hladiny a musíme ho zmírnit. Ať vyhraje kdokoliv z nás, uvědomte si odpovědnost za to, v jakém stavu bude naše společnost po volbách,“ citují Pavla České noviny. Protikandidáta vyzval, aby stáhl všechny reklamní materiály, kde je strach ze zatažení do války, omluvil se vojákům a jejich rodinám, a to kvůli poškození jejich pověsti ve společnosti. Dále veřejně dal slib neútočit a neeskalovat situaci v televizních debatách, píší České noviny.

iZdroj fotografie: abcMedia
Andrej Babiš vzbudil u mnoha lidí negativní emoce především svými billboardy o zastavení války

Podle mě je vyjádření pana Pavla součástí kampaně a patří do snah vyvolávat určitou emoční vlnu, která je momentálně s kandidaturou obou pánů spojena. Není to zrovna uklidňující výzva, je to v podstatě zase dloubnutí do protikandidáta s tím, že štáb pana Pavla si musí být vědom toho, že se tím pan Babiš řídit nebude. Dle mého názoru je celá ta záležitost velmi výraznou součástí způsobu, jakým útočí Petr Pavel na Andreje Babiše,“ uvedl pro Události247 politolog Jan Herzmann. Druhé kolo prezidentské volby se koná 27. a 28. ledna.

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články
Loupání česneku už nebude noční můrou. Za pár sekund se dá úplně bez pomůcek oloupat celá palice
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Zdravá a fit: Ideální cviky pro ženy po čtyřicítce, pro zdravé tělo i zdravého ducha
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Z obyčejného dronu může být po chvilce nebezpečná protitanková zbraň. Stačí jen standardní hlavice z RPG-7 a trocha izolepy
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruští piloti mají nad ukrajinskými bezkonkurenční výhodu: vidí je totiž mnohem dříve a pálit mohou z dálky až 400 km, bránit se jim nemohou