Rodiče proti drahotě ochrání deštník. Na novém portálu se dozvědí vše o příspěvku 5000 korun na dítě

Kabinet premiéra Petra Fialy spustil nový web destnikprotidrahote.cz. Lidem poradí, na jakou podporu budou mít od státu nárok v době energetické krize a rostoucí inflace

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Jak informuje CNN Prima NEWS, na opatření stát vydá okolo 100 miliard korun. Návrh zákona, který upřesňuje pravidla příspěvku 5 000 korun na dítě, bude hotový příští týden. Peníze by podle ministra práce Mariana Jurečky mohli lidé začít dostávat ve druhé polovině července.

Peníze by se mohly rodičům vyplácet o prázdninách

Informační portál Deštník proti drahotě vznikl jako vládní pomoc proti zdražování. Má sloužit jako návod pro zájemce o podporu a poradit potřebným, jak svůj nárok na ni uplatnit. Po jednání vlády to řekl premiér Petr Fiala. „Opatření na snížení dopadů zdražování děláme systematicky, cíleně, děláme je tak, abychom pomohli těm, kteří si s tou situací sami pomoci nemohou. Pomáháme seniorům, těm, kteří se dostávají do existenčních problémů. Snažíme se také pomoci střední třídě, rodinám s dětmi, samoživitelům,“ vysvětlil na tiskové konferenci premiér.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Peníze

Návrh zákona s přesným nastavením příspěvku 5000 korun na dítě do 18 let pro domácnosti, které mají roční příjem do milionu korun hrubého, chce resort práce dokončit a předložit příští týden. Poté by předlohu měla projednat vláda. Podle ministra práce Jurečky by peníze mohly být rodičům vypláceny ve druhé polovině července. Kabinet kvůli zdražování také oznámil, že se změní maximální výše čerpání rodičovského příspěvku o 3000 měsíčně, tedy na 13 tisíc korun, píší Novinky.

Euro v Česku

Vláda také schválila Konvergenční program, což je základní dokument země pro přijetí eura. Materiál každý rok popisuje rozpočtovou strategii vlády a plánovaný vývoj veřejných financí v dalších letech. Kabinet tento dokument pravidelně posílá do Bruselu. Spolu s Konvergenčním programem vláda také schválila Rozpočtovou strategii veřejných institucí České republiky.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Euro

Přijetí eura pro Českou republiku zatím není výhodné,“ řekl Událostem247 ekonom Lukáš Kovanda. „Nyní z něj neplyne žádná výhoda, jež by jasně převyšovala nevýhody, které přijetí eura má. Přijetím eura bychom se vzdali nezávislé měnové politiky. Tím, že se vzdáme koruny, nezískáme dostatečně velkou výhodu, aby to opodstatnilo opuštění naší národní měny. Toto je i doporučení, které vládě opakovaně dává centrální banka,“ vysvětlil ekonom.

Diskuze Vstoupit do diskuze
110 lidí právě čte
Ondřej Kočí
Autor článku

Ondřej Kočí

Zobrazit další články