Prezident Zeman a předsedkyně Sněmovny Pekarová Adamová jsou podle průzkumu nejméně důvěryhodní politici

Lidé v průzkumu společnosti STEM/MARK, který zjišťoval, jak věří politikům, hodnotili politiky průměrně horší trojkou.

i Zdroj fotografie: TOP 09
                   

Nejméně důvěry si z pohledu válečné a ekonomické krize podle Čechů zaslouží prezident Miloš Zeman a předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Vyplývá to z exkluzivního průzkumu společnosti STEM/MARK, který provedla pro CNN Prima NEWS. Naopak nejlépe byl hodnocen premiér Petr Fiala a také jeho předchůdce Andrej Babiš, píše CNN Prima News.

Pekarová Adamová si nevidí do pusy

Lidé politiky známkovali jako ve škole, od jedničky do pětky. Z pohledu válečné krize dostala nejhorší známku nejčastěji předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová a prezident Miloš Zeman, informuje CNN Prima NEWS. Shodně dle CNN Prima NEWS dopadli i v případě jejich postojů k ekonomické krizi.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Prezident Miloš Zeman

Podle politologa Jana Kubáčka výsledky souvisí i s tím, že ti, co dostali špatné hodnocení, jsou často neviditelní: „Češi tyto politiky vůbec nevidí vystupovat a mají pocit, že tím pádem jejich problému nerozumí a nedávají ten důraz a tu váhu. U předsedkyně poslanecké sněmovny navíc opravdu přibývá ten rozměr jejích proslulých výroků, od kterých ona se nedistancovala, v podstatě je ještě prohlubovala, až se staly opravdu kultovní,“ řekl Kubáček pro Události247.

CNN Prima News dále informuje, že největší důvěru u lidí naopak vzbuzují Petr Fiala a Andrej Babiš. Z pohledu válečné krize dalo Fialovi jedničku 14 procent lidí, Babišovi pak 12 procent.

Důvěra v prezidenta klesá dlouhodobě

V případě řešení ekonomické situace se příčky prohodily. Občané v tomto případě nejvíce věří bývalému premiérovi Andreji Babišovi, dodává CNN Prima News. „Lidé si asi pamatují, co jsme udělali za naší vlády. Byl jsem ministr financí, premiér, asi jsem byl ve funkci kompetentní,“ okomentoval pro CNN prima NEWS výsledek předseda hnutí ANO. „To je pro premiéra varující, když je v ekonomické situaci nejvíce oceňovaný šéf opozice,“ doplnil pro Události247 Kubáček. Na konci žebříčku důvěryhodnosti jsou například Ivan Bartoš nebo Marian Jurečka, informuje dále CNN Prima NEWS.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Andrej Babiš

Důvěra v prezidenta a v ústavní instituce klesá podle CNN Prima NEWS dlouhodobě. Během jarních měsíců podle šetření Centra pro výzkum veřejného mínění prezidentovi důvěřovalo 38 procent Čechů a vládě 35 procent. Poslanecké sněmovně věřilo 30 a Senátu 33 procent veřejnosti. Nejvyšší důvěře se těšila obecní zastupitelstva se starosty. S politickou situací bylo na jaře spokojeno 21 procent občanů, naopak nespokojenost vyjadřovala polovina veřejnosti, doplňuje server.

Diskuze Vstoupit do diskuze
132 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Rostlina, kterou klíšťata k smrti nenávidí. Stačí ji usušit a zalít horkou vodou – domácí účinný repelent je na světě
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Na herpes báječně zabírá i obklad z vaječné skořápky + dalších 6 tipů, jak se ho zbavit rychle a přírodní cestou
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Poznáte, která z žen na tomto obrázku je matkou přítomného dítěte? Tento rébus dělá lidem problémy už léta
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Francouzský odstřelovač se během první světové války ukryl ve falešné koňské mrtvole vedle německých zákopů