Babiš to zase schytal. Vyfotil se totiž v prázdné jednací místnosti výborů, které přitom byly zrušeny. Kalousek a další politici mu vzápětí začali nadávat

Bývalý premiér a nyní opoziční poslanec Andrej Babiš chtěl navštívit jednání výborů. Všechny ale byly zrušeny, a tak si aspoň v prázdné místnosti udělal selfie.

i Zdroj fotografie: Lucie Bartoš / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Nebyl to ale šťastný nápad. Za příspěvek se na něj snesla vlna kritiky, protože výbory se teď nekonají kvůli jednání Sněmovny. Ta projednávala desítky hodin spornou novelu pandemického zákona. Nakonec toto jednání skončilo ve středu po 22. hodině. Schůze trvala 35 hodin a její závěr provázely zmatky. Kvůli nedodržení náležitostí se muselo hlasovat dvakrát. Poslanci nakonec většinou 70 hlasů návrh schválili.

Kalousek Babiše označil za šaška

Babiš se se svou marnou snahou pochlubil na svém Twitteru, kde napsal: „Informuju novináře, kteří se zajímali o moji účast ve výborech, že jsem se dnes dostavil na výbor pro evropské záležitosti a je zrušený. Rozpočtový výbor, kam jsem chtěl jít v 9 hodin, také zrušený. Školský výbor totéž. Hezké ráno všem.“ Dokonce podepsal i prezenční listinu. To však neměl dělat. Na fotku zareagoval například Miroslav Kalousek, který je s Babišem dlouhodobě na nože.

Pod jeho příspěvek napsal: „Dovolím si poradit: Když nechodíte do práce a ani netušíte, co se tam děje, nechoďte se tam ani fotit. Dokonce ani za své peníze ne. Snadno se Vám stane, že zabloudíte do jiné místnosti, než v které máte být a vypadáte potom jako šašek.“ Jak píše Blesk, přisadil si také exposlanec Tomáš Martínek (Piráti). Ten už byl ale drsnější a ptal se na sociálních sítích, jestli je Babiš „vážně tak hloupý nebo z něj je jen naprostý manipulátor“.

Babišovo jednání bylo hloupé a drzé

Bývalý premiér se posmívá, že nenašel nikoho na jednání výborů. Kdyby ale dlel ve Sněmovně dnem i nocí jako my ostatní, věděl by, že jednání všech výborů byla kvůli obstruujícím trollům dnes zrušena a přednost dostalo jednání na plénu,“ napsal Babišovi na Twitteru poslanec Ondřej Kolář (TOP09). Seznam zprávy citují také lidovce Marka Výborného: „Možná by stačilo být na stále probíhající schůzi Poslanecké sněmovny, na kterou kašlete. Pak byste nemusel bloudit po výborech a věděl, že během pléna zasedat nemohou.“

Babiše zkritizoval také senátor Tomáš Czernina (TOP 09) a jeho jednání označil za „hloupé a především drzé“. Babiš se prý snaží z ostatních dělat „nemakačenky“, i když celou dobu pracovali na sněmovním plénu. „Kdybyste chodil do práce, poslanče Parlamentu, věděl byste to. Nedělal byste ze sebe hlupáka. To mě ale netrápí, buďte si neznalým hlupcem, chcete-li. Vadí mi, že takto se snažíte dělat nemakačenky z mých kolegů,“ vzkázal mu na facebooku. 

Diskuze Vstoupit do diskuze
144 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články