V Děčíně brutálně zavraždili teprve třináctileté dítě. Podezřelými jsou prý jeho spolužáci

Ústečtí krajští kriminalisté vyšetřují vraždu v severočeském Děčíně. Obětí je teprve třináctileté dítě. Zavraždit ho měli dva jeho vrstevníci.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Tělo třináctiletého dítěte našli kolemjdoucí v pátek v lese nedaleko vrchu Chmelník v severočeském Děčíně. Podle serveru CNN Prima NEWS ho údajně měli zavraždit dva jeho vrstevníci. Velmi zarážející je, že se mělo jednat dokonce o jeho spolužáky. Brutální vraždou se zabývá ústecká mordparta.

Podle svědka měli útočníci vše naplánováno

Policie zatím k případu vzhledem k věku oběti neposkytla téměř žádné informace. „Prověřujeme násilný trestný čin. V souvislosti s tímto případem jsem zadrželi dvě podezřelé osoby,“ takto stručně o celé události informoval Daniel Vítek, mluvčí krajské policie. Další podrobnosti ale odmítl sdělit s ohledem na to, že policisté jsou v počátečním stadiu prověřování, navíc stále probíhají úkony trestního řízení.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Násilí

Jak informuje server Blesk, k brutální vraždě mělo dojít během pátečního odpoledne. Třináctiletý chlapec měl být podle údajného svědka události na kopec v Děčíně vylákán pod neznámou záminkou. Pachatelé ho následně měli brutálně umlátit. Tím ale podle svědka neskočili, přes hlavu dítěte poté natáhli pytel. Podezřelými z vraždy mají být podle informací Blesku dva stejně staří chlapcovi spolužáci.

Našli ho pod větvemi

Chlapcovo tělo mělo být nalezeno během noci na sobotu bez známek života. Údajně bezvládné tělo pokrývaly větve. Nalezení oběti předcházelo policejní pátrání po nezletilém dítěti. Do akce se kromě policistů s vrtulníkem zapojili také dobrovolníci. Místní jsou z události šokováni. Podle nich totiž místo, kde se našlo chlapcovo tělo, je klidnou oblastí, kterou navštěují maminky s dětmi.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Vrtulník PČR

V případě, že se potvrdí, že za vraždou stojí nezletilé osoby, pravděpodobně zamíří do detenčního zařízení. Tam by chlapci zůstali až do dovršení plnoletosti. Děti do patnácti let totiž nejsou trestně odpovědné, z toho důvodu tak nemohou být stíhané za spáchání trestných činů. Trest je ale přesto nemine. Soud může v případě potvrzení viny nařídit výchovné nebo ochranné opatření.

Diskuze Vstoupit do diskuze
67 lidí právě čte
Ondřej Kočí
Autor článku

Ondřej Kočí

Zobrazit další články