Rusko se bojí. Vojenský expert překvapil myšlenkou o útoku milionů ukrajinských vojáků

Ukrajinci mohou nad Ruskem podle bývalého ruského plukovníka ve výslužbě Michaila Chodarenoka vyhrát. Svou upřímností překvapil mnoho lidí.

i Zdroj fotografie: Unknown author / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Jak připomíná server TN, ruský prezident Vladimir Putin neustále tvrdí, že speciální vojenská operace na Ukrajině probíhá podle plánu. Přitom vše nasvědčuje pravému opaku. To potvrzují také slova vojenského experta Michaila Chodarenoka pronesená v živém vysílání ruské státní televizi Rossija 1. Jeho upřímnost nedokázala ukočírovat ani moderátorka Olga Skabajevová, která je považována za kremelskou propagandistku.

Evropa Ukrajince vyzbrojí

„Zaprvé musím říct, že bychom se neměli některými informacemi uklidňovat. Protože občas se šíří informace o nějakém morálním a psychologickém selhání v ukrajinských ozbrojených složkách, že mají být v jakési morální krizi. Všechno to jsou mírně řečeno, nepravdy,“ cituje bývalého ruského plukovníka server TN, která pronesl v Rossija 1. Chodarenokova slova tak byla velmi překvapivá vzhledem k obsahu, který státní ruské televize běžné sdílí. Vojenský expert navíc šel ještě dál a vyřkl také hrozivý scénář o tom, jaký odvetný krok může Kyjev učinit.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Zbraně

„Situace je taková: ozbrojené síly Ukrajiny jsou schopné povolat milion lidí,“ uvádí TN. Dále podle serveru bývalý plukovník zaspekuloval o tom, jestli má Ukrajina možnost takové množství lidí vyzbrojit. Odpověď nemohla žádného Rusa potěšit. „Oni sami by to samozřejmě nezvládli, ale evropská pomoc se naplno projeví, takže milion ukrajinských vojáků musíme vnímat jako realitu velmi blízké budoucnosti,“ cituje TN Chodarenoka.

Rusko proti celému světu

Bývalý plukovník se vyjádřil mimo jiné k rozšiřování Severoatlantické aliance, do které chtějí vstoupit také dosud neutrální země jako je Švédsko a Finsko. V té souvislosti podle serveru Novinky Chodarenok připomněl, že Rusko stojí proti celému světu a mělo by si to uvědomit. „Nemůžeme se proboha ohánět raketami proti Finsku. Vypadá to komicky. Největší problém naší vojenské a poltické situace je, že jsme v absolutní geopolitické izolaci,“ cituje vojenského experta server Novinky.

Takové vyjádření je v ruské státní televizi nevídané, a tak se ihned začal sestřih rozhovoru s bývalým plukovníkem šířit po sociálních sítích. S pozitivními reakcemi se setkal hlavně u zahraničních komentátorů. Kreml rozhodně nemohlo televizní vystoupení bývalého plukovníka potěšit. A vrásky budou zřejmě ruskému prezidentovi přibývat. Rozšiřování NATO směrem k ruským hranicím je totiž na spadnutí. Jak informuje ČTK, Švédsko a Finsko už mají podepsanou a podanou žádost o přijetí do Severoatlantické aliance.

Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
99 % lidí neví, k čemu slouží spousta malých „knoflíků“ na riflích. Stejně jako mini kapsičky mají svůj význam
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Pokud se snažíte vyléčit ekzém, obloukem se vyhněte těmto 11 potravinám, které ho zhoršují
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Polské archeologické misi se podařil další objev. Tentokrát jde o vchod do hrobky „přísně tajného“ muže
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Panzer II byl tahounem Hitlerova Blitzkriegu a německého triumfu ve Francii. Zůstal ve stínu známějších strojů