Další skandál ve Sněmovně. Pirátka Richterová vypnula Babišovi mikrofon

Místopředsedkyně Sněmovny nechala na čtvrtečních interpelacích předsedovi hnutí ANO odpojit mikrofon u řečnického pultíku.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Jak píše Echo24, oba politici se při svých projevech přetahovali o povolený čas. Babiš pak i přes naléhání vedoucí schůze Olgy Richterové odmítl řeč zkrátit. Ta už to nevydržela a následně mu vypnula mikrofon. Vysvětlila to tím, že musí všem měřit stejným metrem. Stalo se tak poté, co došlo ke slovní potyčce mezi Babišem a premiérem Petrem Fialou.
Opakované vypnutí Babiše

Andrej Babiš kritizoval novou vládu za nedostatečnou pomoc Čechům v době, kdy roste inflace a řada domácností se dostává do finančních potíží. Naléhal také na to, aby vláda rozvolnila pravidla pro vyplácení dávek, píše Echo24. „Když jste byli schopni udělat aplikaci pro uprchlíky, kde se každý žadatel jednoduše přihlásí přes legislativní identitu, vyplní pár základních údajů a takto si požádá o dávku, proč to neuděláte u příspěvku na bydlení?“ ptal se expremiér.


iZdroj fotografie: Úřad vlády ČR
Andrej Babiš

I přes upozornění Richterové, že jeho čas vypršel, pokračoval v řeči, a tak ho místopředsedkyně dolní komory odpojila. „Opravdu není možné, musím všem měřit podle jednacího řádu. Prosím o upuštění pultíku,“ vyzvala Babiše. „Dořeknu větu,“ opáčil. To už se mu ale nepodařilo. Forum24 připomíná, že mikrofon předsedovi hnutí ANO vypnul už v roce 2019 tehdejší místopředseda Sněmovny Vojtěch Pikal. Bylo to v okamžiku, kdy místo o Istanbulské úmluvě, předmětu interpelace, hovořil o svých politicko-obchodních problémech.

Zviditelnění politiků

Vypínání mikrofonu je v podstatě evergreen a nikoho to nepoškozuje,“ řekl Událostem247 politolog Jan Kubáček. „Ve výsledku jsou v podstatě spokojeni oba politici, protože v tu chvíli se o tom píše a je to taková drobná kauzička, která vede pár lidí k tomu, aby si o tom povídali. Ukazuje to také, že politici jsou zrovna v té době ve sněmovně. Takže nakonec je spokojená i paní Richterová, i pan Babiš.“


iZdroj fotografie: S vědomím Olgy Richterové / Facebook
Olga Richterová

Potyčky ve sněmovně nejsou ničím neobvyklým. Například vystoupení nezařazeného poslance Lubomíra Volného vyústilo loni v lednu při jednání Sněmovny o prodloužení nouzového stavu až v pranici s dalšími poslanci. Nastala poté, co předsedající Tomáš Hanzel vypnul Volnému mikrofon. Předseda Sněmovny Radek Vondráček pak Volného do konce jednání vyhodil ze sálu, píší Lidovky.

Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
Hliníkové střechy a fasády PREFA: Jaké jsou jejich hlavní přednosti?
JakZdravě.cz
Seznam tipů pro zdravé usínání, díky kterým budete spát celou noc
VědaŽivě.cz
5 záhadnějších míst než samotný bermudský trojúhelník. Pro podivné události dosud neexistuje vysvětlení
ArmádníZpravodaj.cz
Francis Gary Powers: špionážní pilot U-2, který byl sestřelen nad SSSR a způsobil velkou krizi ve vztazích obou mocností