Biden jmenoval novou mluvčí Bílého domu. Ve funkci bude poprvé lesbicky orientovaná Afroameričanka

Matka dvou dětí Jen Psakiová dle očekávání končí jako mluvčí Bílého domu. Na její místo nastoupí černoška Karine Jean Pierreová hlásící se k lesbické orientaci.

i Zdroj fotografie: Rhododendrites / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Jak informuje server Echo24, nová mluvčí Bílého domu bude první černoškou ve funkci a také první ženou, která se otevřeně hlásí k homosexuální orientaci. To zdůraznila při oznamování nové mluvčí i ta stávající. „Na zastoupení záleží a ona dá hlas mnoha lidem, ale také přiměje mnohé snít o tom, co je skutečně možné,“ cituje slova Jen Psakiové server Echo24. Příběh nové mluvčí Bílého domu je opravdu zajímavý. Karine Jean Pierreová je nejen jiné pleti a sexuální orientace, ale je také imigrantkou.

Zajímavý životní příběh

Jak informuje server CNN Prima News, narodila se na Martiniku, kam její rodina utekla z Haiti. V pěti letech se přestěhovala s rodiči do New Yorku, kde vyrůstala v nejchudších částech Queensu. Ani nedostatek peněz ale nezastavil její talent a dostala se na Kolumbijskou univerzitu, kde studovala mezinárodní vztahy a veřejnou správu. Velkou školou ale pro ni byl celý její život, jak také popisuje ve své knize Moving Forward: A Story of Hope, Hard Work, and the Promise of America.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Bílý dům

Jean-Pierreová je pro Bílý dům ideální kandidátkou nejen z lidských ale i z profesních důvodů. Za sebou má dlouholeté zkušenosti. Pracovala pro administrativu prezidenta Baracka Obamy, připravovala politické analýzy pro televize NBC a MSNBC a vedla také oddělení pro styk s veřejnosti v organizaci MoveOn.org. To všechno oceňuje i šéf Bílého domu Joe Biden, podle kterého přináší „zkušenosti, talent a integritu, které jsou potřebné pro tuto náročnou práci“, píše Echo24.

Návrat ke slušnosti

Právě náročnost pozice je naopak důvodem, proč post mluvčí Bílého domu opouští Psakiová. Už na začátku svého působení ve funkci avizovala, že to bude dělat jen rok. Teď se chce více věnovat svým dvěma malým dětem. Biden její dosavadní práci ocenil. Podle něj nastavila „standard pro navrácení slušnosti a respektu“ v tiskové místnosti Bílého domu, uvádí web Echo24.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Americký prezident Joe Biden

Už dosazení Jean-Pierreové jako hlavní zástupkyně mluvčí Bílého domu pozorovatelé vnímali jako vymezení se vůči předchozí administrativě Donalda Trumpa, jak píše server CNN Prima News. Bývalý americký prezident byl kritický vůči migrantům i vůči LGBT komunitě. Teď se stala Jean-Pierrová přímo hlavní mluvčí Bílého domu. Dalo by se tak říct, že se vzhledem k její minulosti, jeden americký sen stal skutečností.

Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Ondřej Kočí
Autor článku

Ondřej Kočí

Zobrazit další články