udalosti247.cz
  • Doprava
  • Finance
  • Spotřebitel
udalosti247.cz
  • Doprava
    • Auto
    • Dálnice
    • Řidiči
    • Nafta
    • Parkování
    • Další »
  • Finance
    • Peníze
    • Pokuta
    • Poplatek
    • Důchody
    • Mince
    • Další »
  • Spotřebitel
    • Maso
    • Nakupování
    • Potraviny
    • Restaurace
    • Závadné potraviny
    • Další »
Sledujte nás:
Všechny rubriky »
udalosti247.cz » Komentáře » V Rusku roste nespokojenost. Důvodem je zájem skandinávských zemí o vstup do NATO i neúspěch na bojišti

V Rusku roste nespokojenost. Důvodem je zájem skandinávských zemí o vstup do NATO i neúspěch na bojišti

17. května 2022
Daniel Procházka
[email protected]

Podstatným článkem redakčního týmu webu Události24/7.cz je specialista na počasí a přidružené oblasti, Daniel Procházka, který se na našem široce zaměřeném webu pohybuje už pěknou řádku let. Daniel se věnuje především každodennímu spravování čtenářů o meteorologické situaci u nás i v Evropě. Vždycky ho podle jeho vlastních slov přitahoval divoký charakter přírody a její nepředvídatelnost a nespoutanost. I z toho důvodu se přes původně pouhé psaní meteorologických předpovědí dostal až k článkům o přírodních katastrofách, náhlých změnách počasí až třeba po nevídaných přírodních úkazech. Zároveň ale neskrývá ani svoji klidnější stránku, která má na Událostech na starost naopak články o bydlení a zahradě, které se řadí k jeho předním volnočasovým aktivitám.

Podle ruského prezidenta může rozmístění vojenské infrastruktury ve Finsku a Švédsku vyvolat reakci Moskvy. Samotný vstup zemí do NATO za hrozbu nepovažuje.

vlajka nato finsko
Zdroj fotografie: Depositphotos

Obsah článku

  1. Turecko protestuje
  2. Ukrajina na cestě k vítězství?

Jak informuje server Al Jazeera, šéf Kremlu Vladimir Putin se k záměru Finska a Švédska stát se členy Severoatlantické aliance vyjádřil během summitu lídrů zemí sdružených v Organizaci Smlouvy o kolektivní bezpečnosti (ODKB). Samotné členství skandinávských zemí v NATO Putin za přímou hrozbu nepovažuje, „ale rozšíření vojenské infrastruktury na tato území určitě vyvolá naši reakci“, cituje slova ruského prezidenta Al Jazeera.

Turecko protestuje

Mnohem tvrdší rétoriku vůči rozšiřování NATO směrem k ruským hranicím zvolil náměstek ruského ministra zahraničí Sergej Rjabkov. Jak píše Al Jazeera, ten označil rozhodnutí Helsinek a Stockholmu připojit se k Alianci za chybu. Jaké konkrétní odvetné kroky ale Moskva připravuje zatím nikdo z ruských představitelů neuvedl. Mluví se jen o reakci bez bližšího určení. Moskva může vytáhnout ale ten největší kalibr, kterým je hrozba jadernými zbraněmi.

turecko vlajka
Zdroj fotografie: Depositphotos
Turecko

Jak uvádí server Al Jazeera, jeden z Putinových spojenců minulý měsíc uvedl, že Rusko může rozmístit jaderné zbraně a hypersonické střely v Kaliningradu, pokud Finsko a Švédsko do NATO vstoupí. Přijetí skandinávských zemí do Aliance ale nemusí být tak jednoduché, jak se zpočátku mohlo zdát. Výtky má vůči tomuto záměru Turecko. Důvodem je podpora Helsinek a Stockholmu Straně kurdských pracujících (PKK), kterou Ankara považuje za teroristickou organizaci.

Ukrajina na cestě k vítězství?

Turecký prezident Recep Tyyip Erdogan proto v pondělí uvedl, že jeho země neschválí rozšíření Aliance o skandinávské země. Podle něj ani diplomaté obou států nemají do Turecka jezdit vyjednávat o záměrech svých vlád, jak informuje ČTK. V neděli přitom šéf NATO Jens Stoltenberg uvedl, že Ankara rozšíření nezablokuje. Přijetí nových členů do NATO totiž musí schválit všechny stávající země Aliance. Nejde o jediné sebevědomé prohlášení generálního tajemníka NATO.

sef nato jens stoltenberg
Zdroj fotografie: Depositphotos
Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg

Jak informuje server CBS News, při setkání diplomatů Aliance v Berlíně Stoltenberg uvedl, že „Ukrajina může válku vyhrát“. NATO v tom bude Kyjev vydatně vojensky podporovat. To může ještě více rozbouřit emoce v Moskvě, protože Rusku se ve válce nedaří, na čemž se také představitelé NATO v Berlíně shodli. A potvrzují to i nejnovější zprávy z bojiště. Rusové byli vytlačeni podle CBS News z Charkova a ruské jednotky byly zablokovány také u města Izjum.

Štítky
#nato #rusko #válka na ukrajině
Líbí se vám tento článek? Tak pojďte diskutovat.

Chcete dostávat pravidelně novinky?

Kliknutím na tlačítko „Odeslat“ souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Měl dokonce i krásky ze zahraničí: Jiřího Mádla zkrotila až současná partnerka. V mládí byl jeho milostný život divoký

Měl dokonce i krásky ze zahraničí: Jiřího Mádla zkrotila až současná partnerka. V mládí byl jeho milostný život divoký

VIPZivot.cz
VIPZivot.cz
8 h
Bartoškovo sídlo v srdci přírody bere dech: Uvnitř „Andělského domu“ má člověk stále pocit, jako by byl venku

Bartoškovo sídlo v srdci přírody bere dech: Uvnitř „Andělského domu“ má člověk stále pocit, jako by byl venku

VIPZivot.cz
VIPZivot.cz
8 h
Jan Bendig otevřel dveře svého domova: V jeho vile se snoubí luxus s opravdovostí

Jan Bendig otevřel dveře svého domova: V jeho vile se snoubí luxus s opravdovostí

VIPZivot.cz
VIPZivot.cz
9 h
Anna Polívková, zdá se, konečně našla toho pravého. S Italem jsou i rok po svatbě jako dvě hrdličky

Anna Polívková, zdá se, konečně našla toho pravého. S Italem jsou i rok po svatbě jako dvě hrdličky

VIPZivot.cz
VIPZivot.cz
8 h
Boj Česka se Slovenskem o vycházející hvězdu. Sedmnáctiletý talent splnil poslední podmínku

Boj Česka se Slovenskem o vycházející hvězdu. Sedmnáctiletý talent splnil poslední podmínku

sportyzive.cz
sportyzive.cz
9 h

Panika v Rusku: Rádia varovala před nebezpečím

Panika v Rusku: Rádia varovala před nebezpečím

K velké ofenzivě Ruska může dojít dříve, než se čekalo. Putin chce útokem překvapit Západ

K velké ofenzivě Ruska může dojít dříve, než se čekalo. Putin chce útokem překvapit Západ

Učitelka pražské základní školy před osmáky šířila ruskou propagandu

Učitelka pražské základní školy před osmáky šířila ruskou propagandu
ABCmedia logo
Další portály spadající pod abcMedia Network, s.r.o.

AutoŽivě.cz

  • Aktuality
  • Autoživě testy
  • Ojetiny
  • Rady
  • Technický koutek
  • Zajímavosti
  • #policie
  • #nehoda
  • #servis
  • Takhle vypadají nové elektrické hasičské vozy. Po prvních výjezdech už řeší zásadní potíže s dojezdem
  • Šílený nápad má zpomalit spalovací auta, aby elektromobily „konečně“ vyhrály

SportyŽivě.cz

  • Basketbal
  • Formule 1
  • Fotbal
  • Hokej
  • MMA
  • Tenis
  • #mma
  • #fotbal
  • #nhl
  • Boj Česka se Slovenskem o vycházející hvězdu. Sedmnáctiletý talent splnil poslední podmínku
  • Slova českého kapitána Berdycha o nedůvěře lidí. I pro něj byl nový systém velkou neznámou

VIPživot.cz

  • Celebrity
  • #slovenské celebrity
  • #Lela Vémolová
  • #Dara Rolins
  • Měl dokonce i krásky ze zahraničí: Jiřího Mádla zkrotila až současná partnerka. V mládí byl jeho milostný život divoký
  • Bartoškovo sídlo v srdci přírody bere dech: Uvnitř „Andělského domu“ má člověk stále pocit, jako by byl venku

Vařímedobroty.cz

  • Cukroví
  • Omáčky
  • Předkrmy
  • Recepty
  • Rychlé pokrmy
  • #kuřecí maso
  • #cukr
  • #med
  • Matcha – trendy drink, nebo tradiční lék?
  • 50+ nejlepších receptů na domácí pomazánky: Hodí se na chlebíčky, jednohubky i jen tak k večeři na chleba

DámskýDeník.cz

  • Domácnost
  • Krása
  • Lifestyle
  • Móda
  • Vztahy
  • #letadlo
  • #počasí
  • #herec
  • Nová vláda chce zkrotit marže řetězců. Odborníci varují, že se to odrazí jinde
  • Lucie Bílá a její velkorysé gesto: Syn Filip dostal dárek za 18 milionů korun

MMAmag.cz

  • Zahraniční MMA
  • CZ/SK MMA
  • Videa
  • UFC
  • KSW
  • #oktagon
  • #ufc
  • #jiří procházka
  • Šéf UFC se pustil do zvláštního experimentu. Po 86 hodinách půstu je vytesaný jako skála
  • UFC Katar: Tsarukyan během staredownu řádil. Hookerovi dal hlavičku
udalosti247.cz
  • O nás
  • Kariéra
  • Kontakt
  • Cookies
  • Etický kodex
udalosti247.cz
  • O nás
  • Kariéra
  • Kontakt
  • Cookies
  • Etický kodex

Copyright © 2016-2025 abcMedia Network s.r.o. - Theme v1.0.5

Obsah je chráněn autorským právem. Jakékoli užití včetně publikování nebo jiného šíření obsahu je bez písemného souhlasu zakázano.