Kandidát na prezidenta Janeček: Jsem sjednocující. Babiše ve druhém kole porazím. Miliardář poodhalil svou taktiku

Miliardář Karel Janeček vidí své šance na vítězství v prezidentských volbách nadějně, protože prý za ním stojí spousta vlivných osobností.

i Zdroj fotografie: David Sedlecký / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Prezidentské volby se uskuteční už za rok, a tak se potenciální adepti na post hlavy státu stávají stále častějším tématem. Nedávno svou kandidaturu na prezidenta oznámil miliardář Karel Janeček. Jeho kampaň nese název Tohle jsme my. Pod stejným sloganem vznikla také webová stránka, na které Janeček představuje, čeho chce dosáhnout. Zároveň při oznámení kandidatury avizoval, že se chce v rámci kampaně ve velkém setkávat s občany, protože pro kandidaturu chce sbírat jejich podpisy. Potřebuje jich 50 tisíc.

Co mu pomůže proti Babišovi?

Janeček věří, že může v prezidentských volbách vyhrát, přestože mu aktuální průzkumy mnoho procent nedávají. Miliardář sází na to, že pokud postoupí do druhého kola s Andrejem Babišem, může ho porazit. „Je pouze minimální riziko, že bych ho neporazil ve druhém kole. Jsem člověk, který je sjednocující. Věřím proto tomu, že i demokraté, kteří teď strašně nenávidí Janečka, mi dají hlas proti Babišovi,“ řekl v rozhovoru pro server Aktualně. Janeček si je zároveň vědom toho, že postup do druhého kola nebude snadný.

iZdroj fotografie: Lucie Bartoš / Creative Commons / CC BY-SA
Andrej Babiš

Přesto věří, že má velké šance na výhru. V souvislosti s tím zmínil podporu osobností. „Za mnou stojí osobnosti, lidé z kultury, koučové osobního rozvoje, sportovci a jiné vlivné osobnosti,“ vysvětlil, kde bere takovou jistotu. Právě tato síť podporovatelů mu má pomoci stáhnout voliče na jeho stranu. „Běžný volič může mít předsudky, ale když nějaký aktivní podporovatel nebo osobnost s ním promluví, tak předsudky nabourá a já ho pak může přesvědčit,“ odhalil taktiku miliardář.

Nový styl vzdělávání jako priorita

Impulzem pro kandidaturu pro Janečka bylo ohrožení svobody. V té souvislosti zmínil rozdělení společnosti. Právě v tom chce jako hlava státu pomáhat. „Lidé, kteří nejsou očkovaní, jsou často diskriminovaní. Nejenom dospělí, ale i děti,“ upozornil na jednu ztrátu svobody a nazval to hypnózou strachem. „A ze strachu vyplývají ty nejhorší věci,“ dodal. Zároveň vnímá, že společnost není rozdělená jen na očkované a neočkované, ale i v dalších oblastech. Za důležité miliardář považuje, aby se lidé vzájemně respektovali a ctili svobodu i přes odlišné názory.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Vzdělávání

Funkci hlavy státu vnímá Janeček jako dobrý katalyzátor komunikace, díky kterému může společnost sjednotit. „Já chci lidem nabídnout propagaci úplně nových metod vzdělání, což už dělám osm let prostřednictvím svých nadací. Jako hlava státu můžu upozornit na jednotlivé nešvary a zasadit se o jejich řešení,“ vysvětlil. Karel Janeček byl v loňském roce podle časopisu Forbes 91. nejbohatším Čechem. Aktuální hodnota jeho majetku činí zhruba tři miliardy korun.

Diskuze Vstoupit do diskuze
127 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články