Ví něco, co my ne? Miliardáři už se začínají připravovat na světovou válku

Hrozba jaderné války se zdá být čím dál reálnější, a proto se připravují i ti nejbohatší. Staví si kryty, ve kterých nechybí ani vyhřívané bazény.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

O stavění bunkrů informuje web Daily Mail. Tajné podzemní paláce mají mít dostatek jídla na dobu pěti let. Nejbohatší lidé světa myslí také na zábavu v bunkrech. V krytech si tak staví vyhřívané bazény i prostor na cvičení golfových odpalů. To vše odhaluje kniha profesora Douglase Rushkoffa, který popisuje, jak se na případnou jadernou katastrofu připravují miliardáři. S těmi se technologický expert setkal na tajném místě už v roce 2018, kde mu údajně popsali své propracované plány, uvádí Daily Mail.

Kryt nemusí pomoci

Miliardáři Rushkoffa pozvali, aby od něj zjistili, které místo na planetě bude pro stavbu bunkru nejlepší. Zajímalo je také, jaká katastrofa nejpravděpodobněji povede ke konci světa. Jestli je největší hrozbou změna klimatu, biologická válka, sociální nepokoje nebo nezastavitelný virus. Rushkoff ale upozorňuje, že pravděpodobnost, že opevněný podzemní kryt dokáže ochránit své obyvatele je velmi malá. „Všechno se dostane všude. Toxické mraky, mor a radiace mají způsob, jak se šířit a dostat se i přes ty nejpromyšlenější barikády,“ cituje ho web Daily Mail.

Technologický expert upozorňuje hlavně na důležitou věc, nad kterou miliardáři příliš nepřemýšlí. Jde o to, jak si udržet loajalitu zaměstnanců ve chvíli, kdy bude svět ponořen do neuvěřitelného chaosu a oni budou přesto potřebovat, aby je ochránili. Přesto někteří boháči myslí i na některé detaily. Například zakladatel Amazonu Jeff Bezos má podle Rushkoffa speciální jachtu s heliportem, která ho má dopravit k jeho hlavní jachtě, u které by plachty překážely vrtulníkům při přistání.

Velmi drahá záležitost

Na případnou celosvětovou katastrofu je připraven také miliardář Bill Gates, uvádí dále Daily Mail. Gates má podle Roberta Vicina, zakladatele společnosti Vivos dodávající bunkry, pod každým svým domem obrovské kryty. Web Daily Mail dále připomíná, že výstavba bunkrů je velmi drahá záležitost. Úkryt pro zhruba 50 lidí stojí 9 milionů dolarů. Svým obyvatelům ale dopřává vše, na co si vzpomenou. Je v nich možné najít domácí kino, saunu, posilovnu, bowling, bazén. Za příplatek je možné také vytvořit falešný park a v něm venčit psa.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Bill Gates

Výrobci bunkrů slibují, že v nich bude možné žít normální život, zatímco svět bude na pokraji vyhynutí. Hrozba z tohoto scénáře stoupá vzhledem k výhrůžkám použití jaderných zbraní ze strany Ruska. Podle amerického prezidenta Joea Bidena by takový krok změnil podobu války na Ukrajině jako „žádná jiná událost od druhé světové války“, informuje web Seznam Zprávy. Podle studie vědců by jen v prvních hodinách jaderné války zemřelo až 90 milionů lidí, jak Události247 psaly zde.

Co si o přípravě miliardářů na světový konflikt myslíte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Ondřej Kočí
Autor článku

Ondřej Kočí

Zobrazit další články