Ženu na Chebsku pravděpodobně ubodal její nezletilý vnuk. Policisté případ dál vyšetřují

Karlovarští kriminalisté vyjížděli k případu vraždy 54leté ženy v neděli v noci. Podezřelého záhy vypátrali.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Žena z obce Podhradí na Chebsku měla být ubodaná. Jak informuje server TN, za jejím násilným zabitím měl stát příbuzný. Pachatelem vraždy 54leté ženy zřejmě byl její nezletilý vnuk. Policie ale tuto informaci zatím nepotvrdila. Potvrzena byla pouze skutečnost, že v neděli v nočních hodinách došlo na Chebsku k násilnému trestnému činu a že jeho obětí byla 54letá žena.

Policie kvůli nezletilosti nemůže podávat informace

Jak uvedl mluvčí policistů Karlovarského kraje Jakub Kopřiva, podezřelý byl krátce po činu vypátrán. Informaci, že šlo o příbuzného ženy policejní mluvčí, ale nepotvrdil. Sděleno bylo pouze to, že v případu figuruje nezletilá osoba. Jestli jde přímo o podezřelého z vraždy, ale potvrzeno dosud nebylo. Podle Kopřivy se stále prověřují okolnosti celého případu.

iZdroj fotografie: Kevin.B / Creative Commons / CC BY-SA
Policejní auto

„Krajští kriminalisté v současné době prověřují všechny okolnosti tohoto zvlášť závažného zločinu. Vzhledem k tomu, že v případu figuruje nezletilá osoba, nemůžeme sdělit žádné bližší informace,“ dodal policejní mluvčí. Jak informuje server CNN Prima NEWS, na veřejnost se dostávají i další bližší informace k celému případu.

Co hrozí nezletilému za vraždu?

Nezletilému vnukovi má být 13 let a po činu měl být převezen do psychiatrické léčebny. Tam zřejmě bude až do rozhodnutí soudu. K tragické události mělo dojít po oslavě narozenin, ze které babičku vnuk doprovázel. Během cesty domů mělo dojít k ostré výměně názorů, kterou nezletilý psychicky nezvládl a opilé ženě zasadil několik bodných ran.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Detenční zařízení

Děti do patnácti let nejsou trestně odpovědné, takže nemohou být stíháni za spáchání trestných činů. I přesto trest chlapce nemine. Soud může nařídit výchovné a ochranné opatření. Pokud se tak potvrdí vina nezletilého, tak bude s největší pravděpodobností poslán do detenčního zařízení. Tam by zůstal až do dovršení plnoletosti.

Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Lucie Cochlarová
Autor článku

Lucie Cochlarová

Už při studiu ekonomiky jsem začala pracovat v Rádiu Čas a Televizi Relax. Sedm let jsem přinášela zprávy jako reportérka pro Televizi Nova, a to hlavně do Televizních novin. Práce editorky je pro mě výzva.

Zobrazit další články