udalosti247.cz
  • Doprava
  • Finance
  • Spotřebitel
udalosti247.cz
  • Doprava
    • Auto
    • Dálnice
    • Řidiči
    • Nafta
    • Parkování
    • Další »
  • Finance
    • Peníze
    • Pokuta
    • Poplatek
    • Důchody
    • Mince
    • Další »
  • Spotřebitel
    • Maso
    • Nakupování
    • Potraviny
    • Restaurace
    • Závadné potraviny
    • Další »
Sledujte nás:
Všechny rubriky »
udalosti247.cz » Komentáře » Prezident Pavel musel za krátkou dobu v úřadu vysvětlovat spoustu věcí

Prezident Pavel musel za krátkou dobu v úřadu vysvětlovat spoustu věcí

20. března 2023
Daniel Procházka
[email protected]

Podstatným článkem redakčního týmu webu Události24/7.cz je specialista na počasí a přidružené oblasti, Daniel Procházka, který se na našem široce zaměřeném webu pohybuje už pěknou řádku let. Daniel se věnuje především každodennímu spravování čtenářů o meteorologické situaci u nás i v Evropě. Vždycky ho podle jeho vlastních slov přitahoval divoký charakter přírody a její nepředvídatelnost a nespoutanost. I z toho důvodu se přes původně pouhé psaní meteorologických předpovědí dostal až k článkům o přírodních katastrofách, náhlých změnách počasí až třeba po nevídaných přírodních úkazech. Zároveň ale neskrývá ani svoji klidnější stránku, která má na Událostech na starost naopak články o bydlení a zahradě, které se řadí k jeho předním volnočasovým aktivitám.

Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí prověřil prezidentské kampaně kandidátů na Hrad. Pavel dostal vysokou pokutu.

prezident pavel
Zdroj fotografie: pirati.cz / Creative Commons / CC BY-SA

Obsah článku

  1. Pavel má pro chybu vysvětlení
  2. Spornou novelu podepsal

Nová hlava státu dostala dosud nejvyšší sankci udělenou úřadem fyzické osobě, informuje web Blesk. Pavel bude muset kvůli netransparentním údajům o dárcích v prezidentské kampani zaplatit pokutu ve výši 60 tisíc korun. Dosud nejvyšší pokuta udělená dohledovým úřadem fyzické osobě činila o dvacet tisíc korun méně, informuje ČTK. V minulosti ji dostal bývalý premiér Jiří Paroubek, když nezveřejnil údaje o dárcích v kampani pro senátní volby v roce 2018 i za neodevzdání zprávy o financování volební kampaně v zákonném termínu.

Pavel má pro chybu vysvětlení

Pokutu ve výši 40 tisíc korun vyfasoval v minulosti také Pavel Zítko, který se dopustil chyby během prezidentské kampaně. Například si nezřídil vlastní volební účet. Zítko nakonec nebyl do prezidentských voleb kvůli nesplnění podmínek ministerstvem vnitra ani vpuštěn, připomíná ČTK. Naopak Pavel podmínky pro prezidentské volby splnil a nakonec zvítězil ve druhém kole nad předsedou hnutí ANO Andrejem Babišem. Pokuta ale není jediná věc, kterou ve své nové funkci musel Pavel vysvětlovat.

urad chodba
Zdroj fotografie: Marek Blahuš / Creative Commons / CC BY-SA
Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí je ústřední správní úřad a má na starosti i kontrolu financování prezidentských voleb

Podle jeho vyjádření jeho pochybení nebylo netransparentní, protože se jednalo pouze o chybějící údaje. „Jestliže máte 6000 dárců a ode všech máte mít předepsaný údaj, jako je adresa a datum narození a někdo z nich vám to nepošle, tak my nemáme páku, jak to z těch lidí dostat,“ cituje Pavlovo vyjádření web Blesk. Že má být v přehledu sponzorů uvedeno jméno, příjmení, datum narození a bydliště dárce potvrdil i člen vedení dohledového úřadu Jan Outlý.

Spornou novelu podepsal

Podle něj tabulka dárců nového prezidenta byla z tohoto pohledu téměř prázdná, informuje web Blesk. Není však jasné, u jakého objemu darů informace chyběly. ČTK připomíná, že výše darovaných částek nemusí být ze zákona v seznamu sponzorů zveřejňovaná. Tyto informace bude možné zjistit až ze zprávy o financování kampaně, jejichž termín odevzdání skončí podle Outlého až 2. května.

Ucesana, neucesana. Obuta, ale bosa. Nahá, ale oblečená.
Jinak tomu podpisu a zároveň zaangazovaní Ústavního soudu moc nerozumím. https://t.co/dd2twIIL6L

— Veronika Sedláčková (@VeronikaSedlk) March 15, 2023

„Proto se zde neuplatnila přestupková imunita, které jinak prezident používá,“ vysvětlil pro web Reportér Outlý. Pavel musel v nejvyšší ústavní funkci řešit už i jiné důležité věci. Oznámil, že podepíše spornou vládní novelu týkající se snížení červnové valorizace důchodů, informuje web Novinky. I když se snažil důvody svého kroku vysvětlit, čelí kritice ze strany opozice i veřejnosti. Pavel sám oznámil, že má ohledně novely pochybnosti a hodlá se obrátit na Ústavní soud.

Štítky
#petr pavel #pokuta
Líbí se vám tento článek? Tak pojďte diskutovat.

Chcete dostávat pravidelně novinky?

Kliknutím na tlačítko „Odeslat“ souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Smutný konec velkého hokejového talentu. Kapitán reprezentace po bouračce nadýchal

Smutný konec velkého hokejového talentu. Kapitán reprezentace po bouračce nadýchal

sportyzive.cz
sportyzive.cz
1 d
Hokejový reprezentant vydělal přes 300 milionů korun. Otřes mozku z něj udělal trosku

Hokejový reprezentant vydělal přes 300 milionů korun. Otřes mozku z něj udělal trosku

sportyzive.cz
sportyzive.cz
1 d
Antonín Panenka promluvil o finančních problémech fotbalistů. Někteří spoluhráči nemají ani na léky

Antonín Panenka promluvil o finančních problémech fotbalistů. Někteří spoluhráči nemají ani na léky

sportyzive.cz
sportyzive.cz
1 d
Odsouzený český reprezentant: Devadesát procent fotbalistů sází na zápasy

Odsouzený český reprezentant: Devadesát procent fotbalistů sází na zápasy

sportyzive.cz
sportyzive.cz
1 d
Hokejového mistra světa chtěli v NHL. Místo toho ho zavřeli do kriminálu

Hokejového mistra světa chtěli v NHL. Místo toho ho zavřeli do kriminálu

sportyzive.cz
sportyzive.cz
1 d

Pokuta až 2 000 000 korun za sbírání hub. Češi o málo známém zákoně neví. Pak na to doplácí

Pokuta až 2 000 000 korun za sbírání hub. Češi o málo známém zákoně neví. Pak na to doplácí

100 % českých řidičů si musí dát pozor. Pokud nedodrží správnou vzdálenost za autem před sebou, musí uhradit až 10 tisíc korun

100 % českých řidičů si musí dát pozor. Pokud nedodrží správnou vzdálenost za autem před sebou, musí uhradit až 10 tisíc korun

Zákon zní jasně: Kdo má ve svém autě rádio, musí platit poplatky. V opačném případě může padnout pokuta

Zákon zní jasně: Kdo má ve svém autě rádio, musí platit poplatky. V opačném případě může padnout pokuta
ABCmedia logo
Další portály spadající pod abcMedia Network, s.r.o.

AutoŽivě.cz

  • Aktuality
  • Autoživě testy
  • Ojetiny
  • Rady
  • Technický koutek
  • Zajímavosti
  • #řidičský průkaz
  • #servis
  • #pokuta
  • Nová dopravní pravidla? Přilba je nyní povinná pro řidiče elektrických koloběžek, výmluvy nepomohou
  • „S elektromobily jsme byli naivní, lidé chtějí poctivá spalovací auta.“ Ředitel velké automobilky prohlásil, co se změní

SportyŽivě.cz

  • Basketbal
  • Formule 1
  • Fotbal
  • Hokej
  • MMA
  • Tenis
  • #nhl
  • #ac-spart-praha
  • #mma
  • Smutný konec velkého hokejového talentu. Kapitán reprezentace po bouračce nadýchal
  • Hokejový reprezentant vydělal přes 300 milionů korun. Otřes mozku z něj udělal trosku

VIPživot.cz

  • Celebrity
  • #slovenské celebrity
  • #Ivana Gottová
  • #královská rodina
  • Dům a 2 byty nechal bývalkám a sám odešel jen s igelitkou: Miroslav Etzler vysvětlil, proč bude pracovat až do smrti
  • Zemřela v izolaci: Vlastu Janečkovou zničil alkohol. Poslední dny v léčebně už ani nebyla schopná vzít telefon

Vařímedobroty.cz

  • Cukroví
  • Omáčky
  • Předkrmy
  • Recepty
  • Rychlé pokrmy
  • #med
  • #cukr
  • #kuřecí maso
  • Matcha – trendy drink, nebo tradiční lék?
  • 50+ nejlepších receptů na domácí pomazánky: Hodí se na chlebíčky, jednohubky i jen tak k večeři na chleba

DámskýDeník.cz

  • Domácnost
  • Krása
  • Lifestyle
  • Móda
  • Vztahy
  • #letadlo
  • #počasí
  • #herec
  • Lékařka odhalila, co se děje s lidským tělem těsně před smrtí
  • Žena varuje před neobvyklými příznaky Alzheimerovy choroby

MMAmag.cz

  • Zahraniční MMA
  • CZ/SK MMA
  • Videa
  • UFC
  • KSW
  • #ufc
  • #jiří procházka
  • #oktagon
  • MMA rozhodčí se zase vyznamenal. Vybízel bojovníka k útoku na zcela zlomeného soupeře
  • Pěsti na palubě letadla. MMA zápasnice se porvala s policisty
udalosti247.cz
  • O nás
  • Kariéra
  • Kontakt
  • Cookies
  • Etický kodex
udalosti247.cz
  • O nás
  • Kariéra
  • Kontakt
  • Cookies
  • Etický kodex

Copyright © 2016-2025 abcMedia Network s.r.o. - Theme v1.0.5

Obsah je chráněn autorským právem. Jakékoli užití včetně publikování nebo jiného šíření obsahu je bez písemného souhlasu zakázano.