Do války na Ukrajině se prý zapojila také Vagnerova skupina. Za úkol má zavraždit ukrajinského prezidenta Zelenského

Paramilitantní jednotku žoldáků zvanou Vagnerova skupina řídí oligarchové napojeni na ruského prezidenta Vladimira Putina. Údajně mají za cíl vraždu ukrajinského prezidenta.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Zapojení Vagnerovy skupiny do rusko-ukrajinského konfliktu není ničím překvapivým. Jak připomíná server CNN Prima NEWS, žoldáci této skupiny jsou postrachem už řadu let. V minulosti se zapojili například do anexe Krymu, zúčastnili se také občanských válek v Lybii, Středoafrické republice a také v Sýrii. Podle britského listu The Times už se Vagnerova skupina do války na Ukrajině zapojila.

Cílem skupiny jsou i bratři Kličkovi

Členové Vagnerovy skupiny se teď už mají pohybovat v okolí Kyjeva. O přítomnosti žoldáků v okolí hlavního města se měla v neděli dozvědět také ukrajinská vláda. Cílem Vagnerovy skupiny má být ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Ten se aktivně zapojil do obrany ukrajinského hlavního města a snaží se dodávat odvahu lidem v celé zemi.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Vitalij Kličko

V případě zavraždění prezidenta Zelenského se má Vagnerova skupina následně zaměřit na další členy vlády a připravit tak Ukrajinu na převrat. V takovém případě má mít Rusko v plánu dosadit do ukrajinského kabinetu své lidi. Jak informuje Daily Mail, celkem mají mít proruští žoldáci na likvidačním seznamu 23 jmen. Mezi nimi mají být i bratři Vitalij a Vladimir Kličko, kteří se také aktivně zapojili do obrany Kyjeva.

Kolik žoldáků na Ukrajině operuje?

Vagnerova skupina je podle zahraničních médií napojená na ruské oligarchy kolem ruského prezidenta Vladimira Putina. Především má mít skupina vazby na miliardáře Jevgenije Prigožina, který chce dopadnout i americkou FBI. Skupina je paramilitantní jednotkou žoldáků a pracuje tak na jiných úkolech než klasická armáda. Typickým znakem členů je, že jsou věrní tomu, kdo si je najal.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Vojáci v akci

Vagnerova skupina je obviňována z několika válečných zločinů. Připisovány jsou jim brutální případy mučení a zabíjení vězňů. Aktuálně se má kolem ukrajinského hlavního města pohybovat zhruba 400 žoldáků Vagnerovy skupiny. Po celé Ukrajině jich ale má být až čtyři tisíce. Sabotáže mají provádět po celé zemi a někteří z nich už údajně padli do zajetí.

Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Lucie Cochlarová
Autor článku

Lucie Cochlarová

Už při studiu ekonomiky jsem začala pracovat v Rádiu Čas a Televizi Relax. Sedm let jsem přinášela zprávy jako reportérka pro Televizi Nova, a to hlavně do Televizních novin. Práce editorky je pro mě výzva.

Zobrazit další články