Odvrácená tvář ruského prezidenta. Paranoidní, k smrti vyděšený „mužíček“ obklopený ochutnávači

Šéf Kremlu Vladimir Putin má důvod k obavám. Ruskou invazí na Ukrajinu získal mnoho nepřátel nejen ze zahraničí, ale staví se proti němu i vlastní lidé. Musí se proto lépe chránit.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Válka na Ukrajině trvá už 3. měsíc a zatím nic nenasvědčuje jejímu konci. Za těch několik týdnů toho přitom Rusové stihli napáchat mnoho. Některé činy vyvolaly obrovskou vlnu nenávisti vůči muži, který dal k speciální vojenské operaci na Ukrajině pokyn. Tím nejmocnějším není nikdo jiný než ruský prezident Vladimir Putin. Není se tak čemu divit, že byl už několikrát označen za válečného zločince. Tímto nelichotivým titulem ho pojmenoval také americký prezident Joe Biden, jak psal server ČT24.

Putinovi nepřátelé

Ruské tažení na Ukrajině výrazně zasahuje civilní obyvatelstvo. Stačí jen připomenout mrtvá těla v ulicích Buči po odchodu ruských okupantů, masové hroby v okolí Kyjeva nebo ostřelování porodnice a divadla v Mariupolu. Zprávy o takových zvěrstvech málokoho nechají klidným. Není tak překvapením, že Putin má kvůli tomu mnoho nepřátel. Stačí jen letmý pohled na komentáře na sociálních sítích a je zřejmé, že šéfovi Kremlu velké množství lidí přeje to nejhorší. Někteří by nejraději nezůstali jen u slov a o Putinův život by rádi usilovali.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Válka na Ukrajině

Obzvlášť nebezpeční mohou být pro Putina ruští oligarchové, kteří už také svého vůdce neopěvují. U nich nejde ani tolik o jejich soucitná srdce s trpícími na Ukrajině, ale spíše o majetkovou stránku. Sankce Západu vůči Rusku způsobily mnoha majetným Rusům vrásky, když v jejich důsledku přišli v Evropské unii o své nemovitosti, navíc se tam už ani nemohou ukázat. Ruští boháči, kteří nemohou cestovat a přišli o majetky v hodnotě milionů až miliard, tak mohou hledat způsoby, jak odstranit důvod svého problému.

Strach z jídla

Toho si je zřejmě moc dobře vědom i sám ruský prezident. I proto udělal už v březnu rozsáhlé čistky. Jak informoval server CNN Prima News, mezi propuštěnými lidmi měli být jak generálové, tak i uklízečky nebo kuchařky. Právě v otázce jídla je Putin obzvlášť opatrný. Kvůli obavám z možné otravy má tým ochutnávačů, kteří degustují připravené pokrmy dříve než je sám pozře. Jak píše server Jíme to, podle elitního kuchaře Gillese Bragarda nechává šéf Kremlu také každé jídlo zkontrolovat lékařsky kvalifikovaným profesionálním vzorkovatelem.

Na cesty si pak ruská hlava státu bere vlastní koření a jídelní náčiní. Všechny tyto informace nepůsobí jako vyprávění o jednom z nejmocnějších mužů světa, ale jako příběh o ustrašeném vůdci. To si myslí také poradce ukrajinského prezidenta Oleksij Arestovyč, který Putina nazval „starým, nemocným a k smrti vyděšeným mužíčkem“. Jak píše server iDnes, reagoval tak na proslov šéfa Kremlu v rámci výročí oslav konce druhé světové války. Ten byl očekáván jako přelomový, ale ruský prezident na něm nic zásadního neoznámil.

Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
99 % lidí neví, k čemu slouží spousta malých „knoflíků“ na riflích. Stejně jako mini kapsičky mají svůj význam
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Pokud se snažíte vyléčit ekzém, obloukem se vyhněte těmto 11 potravinám, které ho zhoršují
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Polské archeologické misi se podařil další objev. Tentokrát jde o vchod do hrobky „přísně tajného“ muže
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Panzer II byl tahounem Hitlerova Blitzkriegu a německého triumfu ve Francii. Zůstal ve stínu známějších strojů