udalosti247.cz
  • Doprava
  • Finance
  • Spotřebitel
udalosti247.cz
  • Doprava
    • Auto
    • Dálnice
    • Řidiči
    • Nafta
    • Parkování
    • Další »
  • Finance
    • Peníze
    • Pokuta
    • Poplatek
    • Důchody
    • Mince
    • Další »
  • Spotřebitel
    • Maso
    • Nakupování
    • Potraviny
    • Restaurace
    • Závadné potraviny
    • Další »
Sledujte nás:
Všechny rubriky »
udalosti247.cz » Komentáře » Ukrajina si zapsala velký úspěch. „Rusko díky tomu můžeme zasáhnout tam, kde je to bolí nejvíce,“ napsal vojenský analytik

Ukrajina si zapsala velký úspěch. „Rusko díky tomu můžeme zasáhnout tam, kde je to bolí nejvíce,“ napsal vojenský analytik

11. srpna 2022
Lucie Cochlarová
[email protected]

Už při studiu ekonomiky jsem začala pracovat v Rádiu Čas a Televizi Relax. Sedm let jsem přinášela zprávy jako reportérka pro Televizi Nova, a to hlavně do Televizních novin. Práce editorky je pro mě výzva.

Při útoku na leteckou základnu na Krymu si na poloostrově řada Rusů užívala dovolenou. Po incidentu spěšně všichni odjíždějí. Ruská protivzdušná obrana selhala.

zbrane ukrajina
Zdroj fotografie: Depositphotos

Obsah článku

  1. Úder, který zabolí
  2. Rusko opět zapírá

Jak popisuje analytik Timothy Ash na svém blogu, ukrajinský úder na Krym má obrovský význam. Podle něj obzvlášť v momentě, kdy zároveň Ukrajina přistoupila k uzavření ropovodu Družba. Ash přirovnal ochranu Krymu ke křižníku Moskva, který měl být podle Ruska také nepotopitelný. I toto plavidlo se ale ukrajinským silám podařilo v průběhu války zničit. Krym je tak pro Moskvu další velkou ránou.

Úder, který zabolí

„Vzkaz je, že můžeme Rusko zasáhnout opravdu tam, kde to bolí, a tato válka se Rusům vrací domů – všimněte si dlouhých front ruských dovolenkářů, kteří nyní prchají z Krymu,“ píše analytik na svém blogu. Ash také upozorňuje, že naprosto selhala protivzdušná obrana Ruska. Zásah letecké základny na Krymu má být jasným vzkazem od Ukrajiny, že je připravena jednat o míru, ale za jejich podmínek. K incidentu navíc došlo ve chvíli, kdy Rusko ztrácí ve válce na Ukrajině dech.

The Crimean bridge on the second day after the explosions at the Saki airfield. Run faster! 🏃🏻‍♀️🏃🏻 #Крим #Krym #Ukraine️ #StandWithUkraine️ #Saki #RussiaIsATerroristState #RussianWarCrimes pic.twitter.com/Y1KwYTiqSG

— Saint sinner 🇺🇦 (@missOlga1201) August 10, 2022

Za pomoci zbraní a techniky dodané Západem se ukrajinským silám daří zasahovat ruské cíle. Jak píše Ash, americké HIMARSy zničily ruské zásobovací linie. I proto se zřejmě Moskva snaží vyhrožovat alespoň skrz případnou katastrofu v jaderné elektrárně v Záporoží. Teď ale dostala jasný signál, že Ukrajina je schopna Rusku tvrdě vrátit úder přesně tam, kde to bolí, píše server Fórum24. Ukrajinské síly zasáhly Krym opravdu tvrdě, dodává Fórum24.

Rusko opět zapírá

Jak píše ČTK, rozsáhlé škody a několik zničených bojových letounů na letecké základně na poloostrově potvrzují také satelitní snímky. Na nich je možné vidět několik kráterů, které se nachází v části základny, kde byly letouny zaparkované pod širým nebem. ČTK připomíná, že Rusko přitom popřelo, že by bylo nějaké letadlo poškozeno. Podle Moskvy byly exploze na vojenském letišti způsobeny výbuchem munice ve skladu kvůli nedodržení pravidel požární bezpečnosti.

The private US company „Planet Labs“, which has more than 250 satellites at its disposal, showed its aerial photographs of the Crimean airfield „Saki“ pic.twitter.com/QHozObZw0a

— ДражаМ (@DrazaM33) August 10, 2022

Ukrajina se sice k útokům dosud nepřihlásila, ale nasvědčuje tomu středeční hlášení, uvádí ČTK. V něm ukrajinský generální štáb informoval o devíti zničených ruských letadlech. Následně ukrajinské vzdušné síly na sociální síti Facebook napsaly, že se tak stalo na ruském vojenském letišti Saki nacházejícím se na Krymu. Dosud se poloostrovu ostřelování vyhýbalo. Rusko Krym anektovalo v roce 2014 po referendu, které nebylo mezinárodně uznané. Přesto zůstává poloostrov pod ruskou kontrolou.

Štítky
#krym #rusko #válka na ukrajině
Co si o vojenském úspěchu Ukrajiny myslíte?

Chcete dostávat pravidelně novinky?

Kliknutím na tlačítko „Odeslat“ souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Na silnicích začneme potkávat auta, která mají brzdová světla vpředu. První fotografie, jak vypadají

Na silnicích začneme potkávat auta, která mají brzdová světla vpředu. První fotografie, jak vypadají

AUTOZIVE.cz
AUTOZIVE.cz
3 h
Tohle je důležité tlačítko na autorádiu. Je tam, přesto jste ho pravděpodobně nikdy nepoužili. A to je chyba

Tohle je důležité tlačítko na autorádiu. Je tam, přesto jste ho pravděpodobně nikdy nepoužili. A to je chyba

AUTOZIVE.cz
AUTOZIVE.cz
3 h
Toyota ohromila svět: chystá baterii, která si po 40 letech udrží 90 % kapacity. Víme, co to udělá s cenami elektromobilů

Toyota ohromila svět: chystá baterii, která si po 40 letech udrží 90 % kapacity. Víme, co to udělá s cenami elektromobilů

AUTOZIVE.cz
AUTOZIVE.cz
3 h
Přiznání Terezy Kostkové: Dva roky trpěla v bolestech. Jen díky vytrvalosti se dnes ale může hýbat jako dřív

Přiznání Terezy Kostkové: Dva roky trpěla v bolestech. Jen díky vytrvalosti se dnes ale může hýbat jako dřív

VIPZivot.cz
VIPZivot.cz
3 h
Místo oslav 10. výročí vztahu slzy a strach: Lucie Bílá promluvila o náročném období s Radkem Filipim

Místo oslav 10. výročí vztahu slzy a strach: Lucie Bílá promluvila o náročném období s Radkem Filipim

VIPZivot.cz
VIPZivot.cz
4 h

Podle představitelů NATO a USA zvolili Rusové na Donbasu jinou taktiku

Podle představitelů NATO a USA zvolili Rusové na Donbasu jinou taktiku

Ukrajina je jen začátek. Rusko podle historika bude pokračovat invazí v dalším evropském státě

Ukrajina je jen začátek. Rusko podle historika bude pokračovat invazí v dalším evropském státě

Válka na Ukrajině může způsobit i nedostatek piva v Česku. Pivovary jsou totiž závislé na dodávkách z Ruska

Válka na Ukrajině může způsobit i nedostatek piva v Česku. Pivovary jsou totiž závislé na dodávkách z Ruska
ABCmedia logo
Další portály spadající pod abcMedia Network, s.r.o.

AutoŽivě.cz

  • Aktuality
  • Autoživě testy
  • Ojetiny
  • Rady
  • Technický koutek
  • Zajímavosti
  • #elektromobil
  • #servis
  • #řidičský průkaz
  • Na silnicích začneme potkávat auta, která mají brzdová světla vpředu. První fotografie, jak vypadají
  • Tohle je důležité tlačítko na autorádiu. Je tam, přesto jste ho pravděpodobně nikdy nepoužili. A to je chyba

SportyŽivě.cz

  • Basketbal
  • Formule 1
  • Fotbal
  • Hokej
  • MMA
  • Tenis
  • #hokej
  • #coronavirus
  • #nhl
  • Dcera olympijské šampionky Neumannové ukázala dokonalé tělo na pláži
  • Souček jako rudý hadr na býka. Nové dresy fanoušky nezajímají, chtějí nového kapitána

VIPživot.cz

  • Celebrity
  • #zahraniční celebrity
  • #královská rodina
  • #Karel Gott
  • Přiznání Terezy Kostkové: Dva roky trpěla v bolestech. Jen díky vytrvalosti se dnes ale může hýbat jako dřív
  • Místo oslav 10. výročí vztahu slzy a strach: Lucie Bílá promluvila o náročném období s Radkem Filipim

Vařímedobroty.cz

  • Cukroví
  • Omáčky
  • Předkrmy
  • Recepty
  • Rychlé pokrmy
  • #med
  • #kuřecí maso
  • #cukr
  • Matcha – trendy drink, nebo tradiční lék?
  • 50+ nejlepších receptů na domácí pomazánky: Hodí se na chlebíčky, jednohubky i jen tak k večeři na chleba

DámskýDeník.cz

  • Domácnost
  • Krása
  • Lifestyle
  • Móda
  • Vztahy
  • #letadlo
  • #počasí
  • #herec
  • Ve 14 letech odešla ze školy kvůli těhotenství. Dnes je z ní vysokoškolačka
  • Vdova Martina se letos nechtěla dělat s cukrovím, tak ho koupila přes internet. Nakonec neměla cukroví ani peníze

MMAmag.cz

  • Zahraniční MMA
  • CZ/SK MMA
  • Videa
  • UFC
  • KSW
  • #oktagon
  • #ufc
  • #jiří procházka
  • Bojovnice se na vážení pochlubila svým pozadím. Spodní prádlo Jessicy-Rose Clark toho moc nezakrývalo
  • Sivákův soupeř oznámen. Český bojovník se utká se 42letým Japoncem
udalosti247.cz
  • O nás
  • Kariéra
  • Kontakt
  • Cookies
  • Etický kodex
udalosti247.cz
  • O nás
  • Kariéra
  • Kontakt
  • Cookies
  • Etický kodex

Copyright © 2016-2025 abcMedia Network s.r.o. - Theme v1.0.5

Obsah je chráněn autorským právem. Jakékoli užití včetně publikování nebo jiného šíření obsahu je bez písemného souhlasu zakázano.