Rusko zesílilo raketové útoky na Ukrajině. V Záporoží bylo zasaženo nákupní centrum

O středečních ruských raketových útocích informovali ukrajinští představitelé. Cílem Rusů byla Dněpropetrovská a Záporožská oblast.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Jak informuje server CNN Prima News, jen na Záporoží byly ve středu odpáleny čtyři řízené střely. Jednu z nich sestřelila podle prohlášení Záporožské regionální rady protivzdušná obrana města. Přesto došlo ke ztrátě na životech. Jak dále píše server CNN Prima News, během útoků na Záporoží zemřela jedna osoba a další tři byly zraněny. Rakety v obytných oblastech poškodily 62 budov a zasaženo bylo také nákupní centrum, uvádí dále CNN Prima News.

Boxerská tragédie

Cílem ruské agrese nebyla v posledních dnech podle CNN Prima News jen Záporožská oblast, ale také oblast Dněpropetrovská. Podle tamního náčelníka vojenské správy Valentyna Rezničenka byly v noci z úterý na středu neustále vyhlašovány letecké poplachy. Zasažen byl také průmyslový podnik v městě Kryyvyj Rih, jak píše CNN Prima News. Obytná oblast byla ostřelována také v Kramatorsku v Doněcké oblasti. Tento útok si naštěstí nevyžádal žádné oběti, dodává CNN Prima News.

Už v neděli ale o svůj život přišel v boji boxer Oleg Prudkij, jak píše server Sport. Třicetiletý šampion bojoval v první linii za Ukrajinu tři měsíce. Podle informací webu TMZ Sport se stal ukrajinskému boxerovi osudným atak ruských sil, který společně s ním nepřežili další tři důstojníci. Prudkij po sobě zanechal manželku a dvě dcery. Soustrast rodině vyjádřila ukrajinská boxerská federace a se vzpomínkou přišel i prezident Čekraské boxerské federace Serhij Tyšenko, doplňuje server.

Sportovci bojují za svou vlast

„Všichni si pamatují tvé neuvěřitelné boje. Byl jsi první v historii čekraského boxu, kdo vyhrál zlato ve váhové kategorii do 60 kg,“ cituje Tyšenkova slova sever CNN Prima News. Třicetiletý boxer se stal během své sportovní kariéry mistrem v superlehké váze. V roce 2015 se dokonce zúčastnil turnaje Wolrd Series of Boxing, ve kterém mohli amatérští boxeři zápasit s profesionály, doplňuje CNN Prima News.

Ukrajinský hrdina byl součástí také několika celosvětových amatérských turnajů, jak připomíná server TMZ Sport. Prudkij není jediným boxerem, který se rozhodl bránit svou zemi před ruskou invazi. Zbraně se chopili také jeho slavnější kolegové jako Vasyl Lomačenko a Oleksandr Usyk. Jejich příběh ale nemá takový tragický konec.

Diskuze Vstoupit do diskuze
58 lidí právě čte
Ondřej Kočí
Autor článku

Ondřej Kočí

Zobrazit další články