udalosti247.cz
  • Doprava
  • Finance
  • Spotřebitel
udalosti247.cz
  • Doprava
    • Auto
    • Dálnice
    • Řidiči
    • Nafta
    • Parkování
    • Další »
  • Finance
    • Peníze
    • Pokuta
    • Poplatek
    • Důchody
    • Mince
    • Další »
  • Spotřebitel
    • Maso
    • Nakupování
    • Potraviny
    • Restaurace
    • Závadné potraviny
    • Další »
Sledujte nás:
Všechny rubriky »
udalosti247.cz » Komentáře » Známý Rus předpověděl, za jakých okolností Ukrajina vyhraje válku

Známý Rus předpověděl, za jakých okolností Ukrajina vyhraje válku

25. února 2023
Daniel Procházka
[email protected]

Podstatným článkem redakčního týmu webu Události24/7.cz je specialista na počasí a přidružené oblasti, Daniel Procházka, který se na našem široce zaměřeném webu pohybuje už pěknou řádku let. Daniel se věnuje především každodennímu spravování čtenářů o meteorologické situaci u nás i v Evropě. Vždycky ho podle jeho vlastních slov přitahoval divoký charakter přírody a její nepředvídatelnost a nespoutanost. I z toho důvodu se přes původně pouhé psaní meteorologických předpovědí dostal až k článkům o přírodních katastrofách, náhlých změnách počasí až třeba po nevídaných přírodních úkazech. Zároveň ale neskrývá ani svoji klidnější stránku, která má na Událostech na starost naopak články o bydlení a zahradě, které se řadí k jeho předním volnočasovým aktivitám.

Válka na Ukrajině trvá už rok, a řada lidí se obává, že konec jen tak nenastane. Někteří experti ale nabízí jiný scénář.

valka ukrajina vlajka
Zdroj fotografie: Ministry of Defense of Ukraine / Creative Commons / CC BY-SA

Obsah článku

  1. Melitopol je v hledáčku
  2. K převratu zatím v Rusku nejsou podmínky

Web CNN Prima News informuje o nástinu vývoje událostí na Ukrajině podle ruského publicisty Andreje Piontkovského. „V březnu a dubnu bude probíhat aktivita na obou stranách. Proto se Putin tolik snaží využít příležitosti, která se mu naskytla, ještě před začátkem jara. Poslední příležitost k ofenzívě, která se podle mě omezí pouze na obsazení části Bachmutu,“ uvedl Putinův kritik v rozhovoru pro ukrajinskou zpravodajskou agenturu Unian. Rusko ale podle něj nedosáhne žádných výrazných úspěchů, a to kvůli dodávce nových zbraní Ukrajině.

Melitopol je v hledáčku

Ukrajina má k 1. květnu získat klíčovou dodávku techniky, která by jí mohla dopomoci k ukončení konfliktu a výhře. Pomyslnou zbraní vítězství mají být podle Piontkovského tanky, obrněné transportéry a dělostřelectvo pálící na 160 až 320 kilometrů, uvádí CNN Prima News. Právě díky pomoci Západu se má ukrajinským silám podařit dobýt zpět Melitopol a obklíčit i anektovaný Krym. To má vést ke „zhroucení ruského režimu“, míní Piontkovskij. „Dobytí Melitopolu bude spouštěčem nejhlubší krize v Moskvě,“ uvedl známý ruský publicista pro Unian.

Ukraine is receiving new weapons from the West every day right now.

This large concentration of Mastiff MRAP vehicles was spotted in Kherson recently.

A new Ukrainian offensive can be expected in the coming months, maybe heading for Melitopol. pic.twitter.com/rRqSLiQpYL

— Visegrád 24 (@visegrad24) February 24, 2023

Melitopol přitom Rusko okupuje od začátku války. Jde totiž o strategické jižní město. Na to, že ukrajinský protiútok může přijít právě v této oblasti, pak v minulosti upozornili i další odborníci. „Pokud by se povedla ofenziva na Melitopol a Berďansk a vytvořil se koridor až k pobřeží Černého moře, byl by to pro Rusy hřebík do rakve, protože by došlo k odříznutí Krymu a okupační jednotky by měly velký problém v zásobování,“ uvedl pro web Seznam Zprávy ukrajinský analytik Mychajlo Samus.

K převratu zatím v Rusku nejsou podmínky

Piontkoskij si je téměř jistý, že ke zmíněnému scénáři dojde. „Začátkem května se vrchní velitel ozbrojených sil Ukrajiny Valerij Zalužnyj zmocní Melitopolu. Právě teď stojí jeho jednotky 84 kilometrů od města,“ uvedl pro web Unian. Ztráta Melitopolu by podle známého ruského publicisty vyvolala velkou nespokojenost s Putinem. Jak totiž upozorňuje web CNN Prima News, Piontkovskij má za to, že ruský generální štáb je nespokojený s rozhodnutím Putina zahájit útoky v únoru.

putin vlajka rusko edited
Zdroj fotografie: The Presidential Press and Information Office / Creative Commons / CC BY
Putin se i přes západní sankce proti Rusku mezi ruskými obyvateli těší stále velké podpoře

O vojenském puči v Rusku tento měsíc spekuloval také ruský politolog Abbas Galjamov. Podle něj ale zřejmě nejsou pro takový krok v zemi dostatečné podmínky, protože k úspěšnému převratu je nutný určitý počet ozbrojených útvarů ochotných se vzbouřit proti dosavadnímu establishmentu, píše web iRozhlas.

Důležité také je, aby ve společnosti převládaly protestní nálady, což se zatím mezi Rusy neděje. Přesto se může situace změnit, pokud bude dál přibývat problémů, které Putin nebude schopen řešit ke spojenosti obyvatel země. To ohrozí jeho image velkého stratéga, píše publicista ve svém komentáři na webu iRozhlas.

Štítky
#rusko #válka na ukrajině
Skončí v letošním roce válka na Ukrajině?

Chcete dostávat pravidelně novinky?

Kliknutím na tlačítko „Odeslat“ souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Život se s ní nikdy nemazlil: Boženka z filmu Sněženky a machři dvakrát přišla o děti a vzpomíná, jak tahala nohu za sebou

Život se s ní nikdy nemazlil: Boženka z filmu Sněženky a machři dvakrát přišla o děti a vzpomíná, jak tahala nohu za sebou

VIPživot.cz
VIPživot.cz
16 h
Právem pyšná máma Zuzana Bydžovská: Dcera se potatila a slaví úspěchy. Herectví ji nelákalo

Právem pyšná máma Zuzana Bydžovská: Dcera se potatila a slaví úspěchy. Herectví ji nelákalo

VIPživot.cz
VIPživot.cz
16 h
Elegán českého filmu si naplánoval život do 104 let. Jan Přeučil si na penzi nestěžuje, ale štvou ho odvody

Elegán českého filmu si naplánoval život do 104 let. Jan Přeučil si na penzi nestěžuje, ale štvou ho odvody

VIPživot.cz
VIPživot.cz
16 h
Slovensko má svého hokejového Fenina. Problémy s disciplínou, urážky vedení a útěk z kruté reality

Slovensko má svého hokejového Fenina. Problémy s disciplínou, urážky vedení a útěk z kruté reality

SportyŽivě.cz
SportyŽivě.cz
18 h
Stát změnil termín pro zaplacení daně z nemovitosti. Kdo nezaplatí včas, riskuje pokutu až 300 000 Kč

Stát změnil termín pro zaplacení daně z nemovitosti. Kdo nezaplatí včas, riskuje pokutu až 300 000 Kč

Události247.cz
Události247.cz
17 h

Stát změnil termín pro zaplacení daně z nemovitosti. Kdo nezaplatí včas, riskuje pokutu až 300 000 Kč

Stát změnil termín pro zaplacení daně z nemovitosti. Kdo nezaplatí včas, riskuje pokutu až 300 000 Kč

Přísnější podmínky pro povinné pojištění aut: Řidičům hrozí pokuta až 50 000 Kč i zákaz řízení

Přísnější podmínky pro povinné pojištění aut: Řidičům hrozí pokuta až 50 000 Kč i zákaz řízení

Největší hrozby podvodů pro rok 2026: Odkazy na falešné aplikace i agenti umělé inteligence

Největší hrozby podvodů pro rok 2026: Odkazy na falešné aplikace i agenti umělé inteligence

Zimní dovolená se může Čechům prodražit. V zahraničí platí přísná pravidla pro jízdu v autě i na sjezdovce

Zimní dovolená se může Čechům prodražit. V zahraničí platí přísná pravidla pro jízdu v autě i na sjezdovce

Prasklina na skle na autě se může lidem prodražit. I za malé poškození hrozí pokuta až 10 000 Kč

Prasklina na skle na autě se může lidem prodražit. I za malé poškození hrozí pokuta až 10 000 Kč
ABCmedia logo
Další portály spadající pod abcMedia Network, s.r.o.

AutoŽivě.cz

  • Aktuality
  • Autoživě testy
  • Ojetiny
  • Rady
  • Technický koutek
  • Zajímavosti
  • #řidič
  • #servis
  • #motor
  • Našli jsme SUV s dojezdem 1 000 km, obřím kufrem a „nulovou“ spotřebou. Až ho Češi uvidí, nebudou chtít Škodu
  • „Ukončujeme výrobu elektromobilů.“ Automobilový gigant obrací o 180 stupňů: Kdo zaspí, tenhle závod už nedožene

SportyŽivě.cz

  • Basketbal
  • Formule 1
  • Fotbal
  • Hokej
  • MMA
  • Tenis
  • #prestupy
  • #fortuna-liga
  • #nhl
  • Slovensko má svého hokejového Fenina. Problémy s disciplínou, urážky vedení a útěk z kruté reality
  • Bouřka v kabině mistrovské Slavie. Kritiku schytaly zejména nové posily

VIPživot.cz

  • Celebrity
  • #Ivana Gottová
  • #zahraniční celebrity
  • #Dara Rolins
  • Život se s ní nikdy nemazlil: Boženka z filmu Sněženky a machři dvakrát přišla o děti a vzpomíná, jak tahala nohu za sebou
  • Právem pyšná máma Zuzana Bydžovská: Dcera se potatila a slaví úspěchy. Herectví ji nelákalo

Vařímedobroty.cz

  • Cukroví
  • Omáčky
  • Předkrmy
  • Recepty
  • Rychlé pokrmy
  • #cukr
  • #med
  • #kuřecí maso
  • Matcha – trendy drink, nebo tradiční lék?
  • 50+ nejlepších receptů na domácí pomazánky: Hodí se na chlebíčky, jednohubky i jen tak k večeři na chleba

DámskýDeník.cz

  • Domácnost
  • Krása
  • Lifestyle
  • Móda
  • Vztahy
  • #počasí
  • #letadlo
  • #herec
  • Rajchl znovu v centru pozornosti: Ostrá výměna slov před vstupem do studia České televize
  • Vlastík Plamínek se trefil do roku 2025: Karty mu vyšly u Babiše, Okamury i Turka

MMAmag.cz

  • Zahraniční MMA
  • CZ/SK MMA
  • Videa
  • UFC
  • KSW
  • #ufc
  • #jiří procházka
  • #oktagon
  • Matěj Peňáz je možná na odchodu z Oktagonu. Spekuluje se o KSW
  • Jan Blachowicz vyzývá Jiřího Procházku: Musíme udělat zápas o krále Evropy
udalosti247.cz
  • O nás
  • Kariéra
  • Kontakt
  • Cookies
  • Etický kodex
udalosti247.cz
  • O nás
  • Kariéra
  • Kontakt
  • Cookies
  • Etický kodex

Copyright © 2016-2026 abcMedia Network s.r.o. - Theme v1.0.5

Obsah je chráněn autorským právem. Jakékoli užití včetně publikování nebo jiného šíření obsahu je bez písemného souhlasu zakázano.