Jak ochránit majetek před inflací? Pořiďte si investiční stříbro a zlato

Aktuální rychlost inflace je v mnohém nevídaná. Závratné tempo, s jakým ztrácejí peníze uložené na běžném účtu svou hodnotu, nutí mnoho lidí k zamyšlení, jak se proti tomu bránit.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Řešením jsou investice. Konkrétně například nákup investičního zlata nebo stříbra. Proč má tato strategie smysl a kde zlato a stříbro nakoupíte? To se dozvíte přímo v tomto článku.

Proč vybrat investiční zlato a stříbro

Drahé kovy, jako je zlato a stříbro, mají svou nezpochybnitelnou hodnotu víceméně na celém světě. Jejich cena se udržuje nad hladinou inflace a v případě potřeby je poměrně snadno a rychle prodáte. Zlaté slitky tak jsou v poslední době velmi oblíbené a do svého portfolia je přidává stále více lidí. Především v nejistých dobách jde o investici, se kterou nesáhnete vedle. Stačí se jenom podívat na historický růst ceny zlata a bude vám to jasné.

Ani stříbro není pozadu

Kromě klasických slitků ze zlata se v poslední době těší velké pozornosti i stříbrné slitky. Jejich cena zatím není tak vysoká, ale vzhledem ke vzrůstající poptávce se předpokládá, že půjde nahoru. Stříbro je navíc podstatnou ingrediencí pro mnoho moderních vynálezů, což znamená, že i do budoucna po něm bude stále poptávka. Investiční zlato a stříbro je tak vhodné nakoupit ideálně v obou variantách.

Přes internet nakupujte investiční kovy u prověřených společností

V dnešní době je naprosto normální nakupovat víceméně všechno přes internet. Platí to i pro investice. Sami se tak můžete rozhodnout, jestli chcete mince nebo slitek, a podle toho si objednat na specializovaném internetovém obchodě. Vždy si ale ověřte, že jde o prověřenou společnost a investiční kovy mají potřebné certifikáty. Podívejte se také na hodnocení předchozích nákupů. Zásilky by vždy měly mít i odpovídající výši pojištění.

Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Zobrazit další články
Tchyně mě naučila dávat do záchodu čajové sáčky. Dokud jsem to nezkusila, nevěřila jsem, že to může mít nějaký účinek
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Daniela názorně ukázala, jak uvařit zázvorový čaj, aby měl nejsilnější účinek. Dvěma ze 3 způsobů se připravujeme o živiny
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Kdo najde skryté tváře? Jen hrstka lidí dokáže prokázat silný smysl pro detail, chce to maximální soustředěnost
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Střelci na palubách vrtulníků. Tvrdě prověřeni Vietnamem, Afghánistánem a řadou dalších konfliktů