Jak ochránit majetek před inflací? Pořiďte si investiční stříbro a zlato

Aktuální rychlost inflace je v mnohém nevídaná. Závratné tempo, s jakým ztrácejí peníze uložené na běžném účtu svou hodnotu, nutí mnoho lidí k zamyšlení, jak se proti tomu bránit.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Řešením jsou investice. Konkrétně například nákup investičního zlata nebo stříbra. Proč má tato strategie smysl a kde zlato a stříbro nakoupíte? To se dozvíte přímo v tomto článku.

Proč vybrat investiční zlato a stříbro

Drahé kovy, jako je zlato a stříbro, mají svou nezpochybnitelnou hodnotu víceméně na celém světě. Jejich cena se udržuje nad hladinou inflace a v případě potřeby je poměrně snadno a rychle prodáte. Zlaté slitky tak jsou v poslední době velmi oblíbené a do svého portfolia je přidává stále více lidí. Především v nejistých dobách jde o investici, se kterou nesáhnete vedle. Stačí se jenom podívat na historický růst ceny zlata a bude vám to jasné.

Ani stříbro není pozadu

Kromě klasických slitků ze zlata se v poslední době těší velké pozornosti i stříbrné slitky. Jejich cena zatím není tak vysoká, ale vzhledem ke vzrůstající poptávce se předpokládá, že půjde nahoru. Stříbro je navíc podstatnou ingrediencí pro mnoho moderních vynálezů, což znamená, že i do budoucna po něm bude stále poptávka. Investiční zlato a stříbro je tak vhodné nakoupit ideálně v obou variantách.

Přes internet nakupujte investiční kovy u prověřených společností

V dnešní době je naprosto normální nakupovat víceméně všechno přes internet. Platí to i pro investice. Sami se tak můžete rozhodnout, jestli chcete mince nebo slitek, a podle toho si objednat na specializovaném internetovém obchodě. Vždy si ale ověřte, že jde o prověřenou společnost a investiční kovy mají potřebné certifikáty. Podívejte se také na hodnocení předchozích nákupů. Zásilky by vždy měly mít i odpovídající výši pojištění.

Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Václav Kadlec
Autor článku

Václav Kadlec

Zobrazit další články
Vyšší pohodlí a zvýšení produktivity práce s držákem monitoru NB G45
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Kancelářský držák monitoru s vynikající ergonomií NB G45
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: Challenger 2 projede ruskými protitankovými zátarasy, jako by tam nebyly, a snadno odtlačí i jiné překážky