udalosti247.cz
  • Doprava
  • Finance
  • Spotřebitel
udalosti247.cz
  • Doprava
    • Auto
    • Dálnice
    • Řidiči
    • Nafta
    • Parkování
    • Další »
  • Finance
    • Peníze
    • Pokuta
    • Poplatek
    • Důchody
    • Mince
    • Další »
  • Spotřebitel
    • Maso
    • Nakupování
    • Potraviny
    • Restaurace
    • Závadné potraviny
    • Další »
Sledujte nás:
Všechny rubriky »
udalosti247.cz » PR články » Řešov: volejbalové město plné památek i ráj pro vyznavače outdooru

Řešov: volejbalové město plné památek i ráj pro vyznavače outdooru

6. listopadu 2024
PR3
[email protected]

Město Řešov leží v jihovýchodním Polsku a je metropolí Podkarpatského vojvodství. Nabízí celou řadu možností, jak tu strávit aktivní dovolenou. Nadchne milovníky outdooru i vyznavače sportovních zážitků.

asseco resovia rzeszow
Zdroj fotografie: polsko.travel/cz

Obsah článku

  1. Řešov a okolí
  2. Volejbalové rodinné stříbro

Řešov a okolí

Řešov láká cestovatele svou bohatou historií i moderním duchem. Při procházce centrem objevíte půvabné náměstí Rynek s výtavnými domy, včetně nádherné radnice. Dominantou města je také zámek, jehož kořeny sahají až do 16. století. Pro milovníky architektury a historie jsou zajímavými místy i kláštery a kostely, které dokládají dlouhou náboženskou tradici regionu. Výjimečnou atrakcí je pak podzemní městský labyrint, který vede pod starými budovami a nabízí jedinečný pohled do historie města.

Okolí Řešova je pak rájem pro turisty, kteří ocení rozmanité přírodní krásy jihovýchodního Polska. Asi hodinu cesty od města se rozkládají polské Beskydy, jedny z nejkrásnějších polských hor, které nabízejí malebné pěší stezky, vodopády i rozhledny. Beskydy jsou také domovem pro řadu chráněných druhů zvířat, včetně medvědů, rysů a orlů, což dělá z této oblasti vyhledávaný cíl milovníků přírody a fotografů.

Kromě hor a jezer nabízí okolí Řešova také mnoho kulturních a historických památek, které stojí za návštěvu. Malebná městečka, jako je Krosno nebo Przemyśl, jsou plná tradiční architektury a příjemných kaváren, kde si můžete doslova užít místní atmosféru.

Magurský národní park je pak ideální destinací pro ty, kteří hledají klid a ticho. Najdete tu dobře značené stezky a krásné lesy, které vás dovedou k pozoruhodným výhledům. Díky své jedinečné poloze a bohatství jak kulturních, tak přírodních památek je prostě Řešov i jeho okolí ideálním místem pro cestovatele, kteří touží po kombinaci městských zážitků a divoké přírody. Ano, i Polsko může být takto zajímavou destinací, jak nakonec dokládá i web https://www.polsko.travel/cz.

Volejbalové rodinné stříbro

A to ještě nebyla řeč o řešovském rodinném stříbře, které vás do této části Polska může také přilákat. Na volejbalový klub Asseco Resovia Rzeszów jsou místní náležitě hrdí. Vždyť je úřadujícím vítězem Poháru CEV. Letos titul obhajuje a českého fanouška-turistu by určitě mělo zajímat, že v osmifinále změří síly s českým týmem. Bude to buď Blue Volley Ostrava, nebo VK Lvi Praha. Jeden zápas se bude hrát u nás Česku a druhý v Polsku.

Řešov je tak skvělou destinací, kde si můžete užít nejen místní památky a bohatou historii a v okolí také pořádnou dávku outdooru v krásné přírodě. Čeká tu také pořádný zážitek se špičkového sportovního utkání. Tak si ho nenechte ujít!

Líbí se vám tento článek? Tak pojďte diskutovat.

Chcete dostávat pravidelně novinky?

Kliknutím na tlačítko „Odeslat“ souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Další chyba: Češi tento model Fordu kupovali ve velkém, přesto bude ukončen. Proboha proč, soudruzi?

Další chyba: Češi tento model Fordu kupovali ve velkém, přesto bude ukončen. Proboha proč, soudruzi?

AUTOZIVE.cz
AUTOZIVE.cz
19 h
Odsouzený boss Pelta má stále velkou moc. Jablonci vydělal miliony

Odsouzený boss Pelta má stále velkou moc. Jablonci vydělal miliony

sportyzive.cz
sportyzive.cz
18 h
Tohle auto má být snem Čechů. Dojezd 2 000 km, luxus Mercedesu, velikost Superbu a cena Dacie

Tohle auto má být snem Čechů. Dojezd 2 000 km, luxus Mercedesu, velikost Superbu a cena Dacie

AUTOZIVE.cz
AUTOZIVE.cz
18 h
Řidič udělal jednu zásadní chybu, vlastně dvě. Jel na devadesátce 181 km/h a předjel u toho policejní hlídku

Řidič udělal jednu zásadní chybu, vlastně dvě. Jel na devadesátce 181 km/h a předjel u toho policejní hlídku

AUTOZIVE.cz
AUTOZIVE.cz
19 h
Slovenský zápasník Végh v problémech. Čachry s objednávkou a ztráta velkého balíku peněz

Slovenský zápasník Végh v problémech. Čachry s objednávkou a ztráta velkého balíku peněz

sportyzive.cz
sportyzive.cz
19 h
ABCmedia logo
Další portály spadající pod abcMedia Network, s.r.o.

AutoŽivě.cz

  • Aktuality
  • Autoživě testy
  • Ojetiny
  • Rady
  • Technický koutek
  • Zajímavosti
  • #servis
  • #řidičský průkaz
  • #david kubrt
  • Další chyba: Češi tento model Fordu kupovali ve velkém, přesto bude ukončen. Proboha proč, soudruzi?
  • Tohle auto má být snem Čechů. Dojezd 2 000 km, luxus Mercedesu, velikost Superbu a cena Dacie

SportyŽivě.cz

  • Basketbal
  • Formule 1
  • Fotbal
  • Hokej
  • MMA
  • Tenis
  • #fc-viktoria-plzen
  • #nhl
  • #mma
  • Odsouzený boss Pelta má stále velkou moc. Jablonci vydělal miliony
  • Slovenský zápasník Végh v problémech. Čachry s objednávkou a ztráta velkého balíku peněz

VIPživot.cz

  • Celebrity
  • #zahraniční celebrity
  • #královská rodina
  • #Lela Vémolová
  • Vnuk Bohdalové přiznal, že se styděl za to, jakou má rodinu. Je vděčný, že má jiné příjmení
  • Kateřina Brožová ukázala snímek s krásnou dcerou. „Jak sestry,“ znějí komentáře

Vařímedobroty.cz

  • Cukroví
  • Omáčky
  • Předkrmy
  • Recepty
  • Rychlé pokrmy
  • #kuřecí maso
  • #cukr
  • #med
  • Matcha – trendy drink, nebo tradiční lék?
  • 50+ nejlepších receptů na domácí pomazánky: Hodí se na chlebíčky, jednohubky i jen tak k večeři na chleba

DámskýDeník.cz

  • Domácnost
  • Krása
  • Lifestyle
  • Móda
  • Vztahy
  • #letadlo
  • #počasí
  • #herec
  • Majitelka vyhodila svého nemocného psa na ulici, protože se o něj už nechtěla starat
  • Hledaný fotbalista byl bohužel nalezen mrtvý. Truchlí celý Havířov

MMAmag.cz

  • Zahraniční MMA
  • CZ/SK MMA
  • Videa
  • UFC
  • KSW
  • #jiří procházka
  • #oktagon
  • #ufc
  • Bojovník MMA si po knokautu udělal „selfíčko“ s otřeseným soupeřem. Fanoušci mu dali bídu
  • Krutý osud bojovníka, který se v Oktagonu utkal s Véghem. Maiquel Falcao byl v Brazílii ubodán k smrti
udalosti247.cz
  • O nás
  • Kariéra
  • Kontakt
  • Cookies
  • Etický kodex
udalosti247.cz
  • O nás
  • Kariéra
  • Kontakt
  • Cookies
  • Etický kodex

Copyright © 2016-2025 abcMedia Network s.r.o. - Theme v1.0.5

Obsah je chráněn autorským právem. Jakékoli užití včetně publikování nebo jiného šíření obsahu je bez písemného souhlasu zakázano.