Vedení skladového hospodářství pomocí ERP systému

Skladové hospodářství zahrnuje velké množství činností, které se týkají řízení skladu a skladových zásob. Správné vedení a fungování skladu je základem pro efektivní chod firmy různých oborů. V dnešní době s vedením skladu pomáhají skladové systém, ať už v ekonomickém či robustnějším podnikových systému.
                   

Evidence skladových zásob a jejich pohybu je důležitá jednak pro interní potřeby firmy, ale také pro účely daňového a účetního vykazování. Povinnost zavést skladové hospodářství má každá firma, která nakupuje zboží do zásoby.

Jak vést skladové hospodářství v ERP systému

Některé malé podniky stále zvládají vést skladové hospodářství v papírové podobě. Mnohem efektivnější je vedení skladové evidenci použití skladových softwarů, které navíc pomáhají automatizovat a optimalizovat skladové procesy uvnitř firmy. Pro některé velké firmy je vhodnější použít WMS systém.

Základem efektivního skladového řízení je přehledné uspořádání skladových prostor, správné skladovací metody a udržení přesných evidenci. Důležitým krokem je výběr vhodného skladového softwaru, který by vám měl v základu umožnit:

  • evidenci příjmu a expedici,
  • sledování stavu zásob,
  • optimalizaci skladových kapacit,
  • optimalizaci pohybu skladníků po skladu,
  • tvorbu skladových uzávěrek a inventury,
  • propojení s e-shopem pokud podnikáte v oboru e-commerce,
  • a další.

Softwary si můžete zakoupit jako krabicové řešení nebo si ho vyvinout na míru, což se vyplatí především větším firmám. Obě možnosti řešení nabízí například systém Money ERP.

„Uchvátila mě rychlost ve vyřízení objednávky, nejen samotné vychystání, ale i následného balení a expedice. Rozhodlo, když jsem viděl, jak po uložení dokladu vyřízené objednávky na balícím pultu vyjela z jedné tiskárny okamžitě faktura a z druhé štítek pro přepravce a taky množství balíků, které během té krátké chvíle, co jsme se dívali, dokázali připravit k odeslání.“ říká Zdeněk Dvořák, jednatel společnosti INZEP centrum, s.r.o.

Přečtěte si více o tom, jak vést skladového hospodářství v ERP systému.

Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Autor článku

Marek

Zobrazit další články