Ve Špindlu se tuto zimu lyžovalo o sto šest. I tak provozovatelé museli zdražovat

Zdá se, že zima už je minulostí, i tak se na horách ještě stále lyžuje. Jaká byla letošní sezona a jak dlouho ještě potrvá?

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Adam Svačina je obchodním a marketingovým manažerem Skiareálu Špindlerův Mlýn. Pro portál Udalosti247 hovořil o tom, jak moc letošní lyžařskou sezonu poznamenal covid, či jak se na provozu promítlo vysoké zdražování energií.

Venku už úřaduje jaro, ale jak to vypadá na horách? Lyžuje se u vás stále?

Na sjezdovkách stále leží asi 80 centimetrů sněhu. Provoz plánujeme do desátého dubna, ovšem v případě, že budou realizovatelné podmínky, tak otevřeme ještě jednu nebo dvě sjezdovky na velikonoční víkend.

Ani letošní lyžařská sezona se neobešla bez omezení. Byla hodně náročná?

Hlavně jsme rádi, že sezona proběhla. Na začátku prosince to totiž ještě vypadalo všelijak a my jsme nevěděli, co bude. Byli jsme připraveni na všechny varianty a na provoz v rámci covidu. Naštěstí se sezona nakonec, vzhledem ke všem okolnostem, povedla a odjela se. Zatímco v předešlém roce byl provoz jen devět dní, letos se to nějak zvládlo.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Běžky

Přírodního sněhu letos nebylo tolik, jako před rokem. Jak jste si s tím poradili?

Loni jsme byli zavření, přírodního sněhu ale byla spousta. Letos ho tolik nebylo, ale areál se nám povedlo zasněžit. Navíc připadl sníh, který teď leží i mimo sjezdovky. Z tohoto pohledu je zima přijatelná.

Jaká byla sezona z pohledu návštěvnosti?

Celková návštěvnost byla oproti předcovidové době asi o dvacet procent nižší. Ale jestli to bylo opatřeními nebo tím, že si lidé zvykli být více doma, o tom bych nespekuloval.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Lyžařka

Neřešil se jen covid, ale taky zdražování. Jak moc vás zasáhlo?

Náklady nám oproti minulým sezonám extrémně vzrostly. Zdražila elektřina i pohonné hmoty, tedy všechno, co využíváme na provoz střediska. U nás máme ale flexibilní ceník a skipasy prodáváme na základě zájmu návštěvníků, počasí i dalších faktorů. Příjmy jsme měli nižší a náklady vyšší, ale jsme rádi, že jsme mohli fungovat.

Očekáváte další zdražení i v příští lyžařské sezoně?

To je předčasné. Těžko říct, co budou dělat ceny energií. Uvidíme, co se bude dít.

Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Autor článku

Martin Duplák

Bývalý redaktor webu ČT24, jehož koníčkem, a dlouhodobě i denní prací, jsou ekonomika a finance. Zaměřuji se také na kulturu a osobnosti.

Zobrazit další články