1kg všemi milované potraviny má novou brutální cenu: 719 Kč. Kdo nezaplatí, ten bude muset známou potravinu oželet

Ceny některých potravin trhají rekordy. Kdo nezaplatí, ten si bude muset své oblíbené jídlo odepřít.

i Zdroj fotografie: Daniela Beránková pro Události247
                   

O zdražování potravin vás na Událostech247 informujeme poměrně pravidelně. V průběhu září jsme například psali o tom, které potraviny pravděpodobně čeká zdražení klidně i dvojnásobně. Jedná se například o olivový olej. Občas vás ovšem informujeme i o cenách potravin, které jsou opravdu za hranou. Jednou z nich je například rohlík za 60 Kč, který se prodává v krkonošské Luční boudě.

Borůvky za více než 700 korun

Nejde ovšem o jedinou cenovku z poslední doby, která je astronomická. Server PrahaIN nedávno informoval o brutální ceně všemi milované potraviny. Podle serveru se borůvky vyšplhaly na opravdu vysokou cenu. Kupříkladu v jedné z poboček pražského supermarketu Albert byla před nedávnem 250 gramová vanička borůvek v akci za 90 Kč. 1 kg v akci tak stálo 360 Kč. Podle PrahaIN se cena později zvýšila dokonce na 480 korun. Na dotaz serveru jeden z pracovníků supermarketu odvětil, že ceny jsou předem stanoveny a oni je nemohou nijak ovlivnit.

Jeden rohlík za 60 Kč: V Česku realita. Kdo novou cenovku nezaplatí, ten bude muset oblíbené české pečivo oželet

Cena borůvek se v Česku pohybuje kolem 350 korun za kilo. V některých případech to ovšem může být daleko více, obzvlášť, pokud je dané ovoce bio kvality. Podle zmíněného serveru PrahaIN se cena za 1 kilogram bio borůvek může vyšplhat až na neuvěřitelných 719 korun.

U Poláků jsou levnější

Je jasné, že cenovka nemůže být nízká, už jenom kvůli tomu, že zmíněné ovoce v Česku vůbec neroste. Obchodníci je tak často musí dovážet z Argentiny, Španělska, Peru či Maroka, dodává PrahaIN. Server ovšem dodává, že situace u sousedních Poláků je o poznání odlišná. V tamních obchodech se dá kilogram oblíbených borůvek koupit v přepočtu už za 150 až 200 korun.

iZdroj fotografie: Aleš Peterka pro Události247
Cena ovoce a zeleniny obecně v poslední době trhá rekordy

Z výše uvedeného je jasné, že borůvky v Česku jsou z cenového hlediska v dnešní době opravdu nadstandardním zbožím, které si nemůže dovolit kupovat pravidelně kterýkoliv zákazník. Obzvlášť v zmíněné bio kvalitě. Kdo tak novou zmíněnou cenovku přes 700 korun za 1 kg nezaplatí, ten bude muset oblíbené ovoce v bio kvalitě bohužel oželet.

Kupujete si domů borůvky? Dejte nám to vědět dolů do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Daniela Beránková
Autor článku

Daniela Beránková

S praxí z oblasti médií mám letitou zkušenost, především v menších městských periodických časopisech. Editaci textů se věnuji přes deset let. Nyní své znalosti a zkušenosti uplatňuji na Událostech247.

Zobrazit další články